Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Lietuviškai „ESmotorsport Labas-Gas“ komandai atstovaus olandas Kevinas Abbringas

2019.05.31.

Gegužės 30 dieną lietuviška Pasaulio ralio kroso čempionato komanda „ESmotorsport Labas-Gas“ pasirašė sutartį su olandu Kevinu Abbringu, kuris užims laisvą vietą prie „Škoda Fabia WRX“ bolido vairo. „Gandai apie sutartį su Kevinu buvo pasklidę jau anksčiau ir apskriejo visą autosporto pasaulį, tačiau kol nebuvo parašų ant sutarties, mes negalėjome to skelbti oficialiu faktu. Dabar tai yra oficialu, Kevinas Abbringas atstovaus mūsų komandai kaip lenktynininkas“, - sakė komandos savininkas Ernestas Staponkus.

Ši vieta prie „Škoda“ vairo tapo laisva, kuomet po Barselonos etapo netikėtai, pačią paskutinę akimirką, iš komandos pasitraukė lietuvis Rokas Baciuška, startavęs pirmuose dviejuose etapuose. Laikydamasi susitarimo su lenktynininku neaptarinėti viešai situacijos detalių, „ESmotorsport Labas-Gas“ komanda apie tai nieko plačiau nekomentavo. „Esame profesionalai, kad ir kas benutiktų judame į priekį ir nesižvalgome į praeitį. Pasitraukus iš komandos Rokui, turėjome nedelsiant priimti naujus sprendimus, rasti lenktynininką tolimesnėms varžyboms. O tai nėra lengva padaryti, žinant, kad dauguma lenktynininkų jau yra suplanavę savo sezoną. Tylėdami leidome visuomenei susiformuoti įvairias, neteisingas nuomones ir šią situaciją interpretuoti pačiais įvairiausiais pjūviais. Tačiau tyla iš mūsų pusės buvo vardan susitarimo“ , - sakė „ESmotorsport Labas-Gas“ komandos vadovas Robertas Maneikis.

Belgijoje vykusiame trečiajame etape komandai atstovavo belgas F. Duvalis, tačiau tai buvo tik vieno etapo projektas. Tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje komanda nestartavo. „Dėjome visas pastangas, kad startuotume Anglijoje, tačiau nutiko taip kaip nutiko. Kevinas Abbringas tą savaitgalį mums padėti būtų negalėjęs dėl savo itin užimto lenktynių sezono grafiko. Nestartuoti komandai yra labai nenaudinga, kadangi už tai FIA „apdovanoja“ itin griežtais įspėjimais bei tūkstantinėmis baudomis. Gali grėsti net gi šalinimas iš čempionato.  Tačiau džiaugiamės, kad prie komandos kaip lenktynininkas jis prisijungti galės jau Norvegijoje, penktajame čempionato etape. Bet tuo pačiu ir gaila, kad dėl savo įtempto sezono Kevinas galės startuoti tik trijuose etapuose“, - džiaugėsi R. Maneikis.

Verta paminėti, kad K. Abbringas dar prieš sezoną pilnu tempu dirbo komandoje bolido testuotoju ir padėjo vystyti „Škoda Fabia WRX“ automobilį, pasidalindamas visomis savo žiniomis ir patirtimi. Taigi galima sakyti, kad Kevino indėlis į automobilio kūrimą yra didžiulis.

„Džiaugiuosi galėdamas prisijungti prie komandos ne tik kaip pilotas-bandytojas, bet ir kaip lenktynininkas. Be galo įdomu buvo dirbti vystant ir tobulinant šį bolidą. Puikiai jį pažįstu. Prisipažinsiu, kad testų metu svajojau vairuoti šį automobilį ir lenktynėse. Džiugu, kad svajonė tampa realybe ir jau Norvegijoje debiutuosiu Pasaulio ralio-kroso čempionate. Nors savo lenktynininko karjerą pradėjau būtent nuo ralio kroso, tačiau tai man bus nauja ir labai įdomi patirtis“ , - emocijų neslėpė olandas Kevinas Abbringas.

Penktasis Pasaulio ralio kroso čempionato etapas Norvegijoje vyks birželio 15-16 dienomis.