Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Lietuviui – Europos vandens motociklų čempionato sidabras!

Lenkijoje pribloškė konkurentus, iškovojęs antrąją vietą
Nuotraukos

Lenkijoje pribloškė konkurentus, iškovojęs antrąją vietą. Tai geriausias pasiekimas Lietuvos istorijoje šioje sporto šakoje.

Vos dvejus metus vandens motociklų sporte aktyviai dalyvaujantis lietuvis Gediminas Leonas Lenkijoje vykusiame Atvirame Europos vandens motociklų sporto čempionate nustebino daugelį, aplenkęs gausybę kur kas tituluotesnių ir labiau patyrusių varžovų. Šioje sporto šakoje dar mažai žinomas Gediminas kovojo „PRO-AM Run Veterans 35+ GP/Open“ klasėje. Lietuvis nusileido tik patyrusiam ir itin stipriai techniškai pasiruošusiam vokiečiui Nico Russui.

Nors sporte G. Leonas ne naujokas, profesionaliai vandens motociklais jis užsiima vos pora metų. Iki tol jis net 11 metų užsiiminėjo karatė, išbandė jėgas bokse ir lenktyniaudamas motokroso trasose keturračiu motociklu. Tačiau prieš dvejus metus nutarė sujungti savo aistrą galingai technikai, sportiniam azartui bei vandeniui ir išmėginti save vandens motociklų sporte. Ambicingas vyras debiutavo užtikrintai - pernai iškovojo Lietuvos čempiono vardą „Open“ klasėje, o šiemet išsiveržė ir į tarptautinius vandenis.

Anksčiau Ispanijoje vykusiame Pasaulio čempionato etape Ispanijoje pasiekti gerą rezultatą neleido sugedusi technika. Tačiau į kaimyninę Lenkiją lietuvis vyko nusiteikęs rimtai pakovoti ir jam tai pavyko.

Nysos ežere vykusiame Europos čempionate lietuvis varžėsi motociklu „Seadoo Bombardier RXP-X 300“ dvejose klasėse: „RUNABOUT LIMITED PRO-AM“ir „PRO-AM Run Veterans 35+ GP/Open“, kur neribojamas motociklų galingumas.

Dalyviai kovoja trijuose plaukimuose po 15 minučių. Lietuvis abiejuose klasėse buvo tarp lyderių, tačiau pirmojoje ant podiumo patekti sutrukdė viename važiavime padaryta klaida ir Gediminas liko ketvirtas.

Tačiau vyresnių nei 35 m. sportininkų klasėje G. Leonas visus tris važiavimus finišavo antras ir į Lietuvą parvežė įspūdingą taurę.

Sportininkas neslepia, kad tokio rezultato buvo sunku tikėtis dėl itin stiprios konkurencijos. Į prestižines varžybas susirinko stipriausi sportininkai iš viso pasaulio - iš viso kovoti atvyko net 300 dalyvių. Kai kurie jų vandens motociklais lenktyniauja jau ne vieną dešimtmetį, turi stiprius rėmėjus, mechanikų komandą ir galingą techniką.

Tuo tarpu Gediminui technikos trūkumus teko kompensuoti stipriu fiziniu ir psichologiniu pasiruošimu. Sustiprinti kūną ir nusiteikimą jam padėjo profesionalus fizinio pasirengimo treneris Mindaugas Pocius. G. Leonui nepavyko įveikti tik vieno konkurento - itin stipraus ir patyrusio varžovo iš Vokietijos Nico Russo. Sportininkas tikina, kad vairavimo gebėjimų pakako, tačiau aplenkti vokietį pritrūko galingesnės technikos, kurią lietuviui paruošti varžyboms padėjo jungtinė Lietuvos ir Švedijos mechanikų komanda. Trečią vietą šioje klasėje iškovojo lenkas Jacek Szubert.

Po puikaus pasirodymo Lenkijoje G. Leonas jau sulaukė nemažai dėmesio ir kvietimų startuoti kitose varžybose. Šiuo metu didžiausias jo tikslas yra gerai pasirodyti Pasaulio čempionate, kuris vyks Las Vegase (JAV) spalį, tačiau iki to laiko sportininkas ketina startuoti ir Rytų Europos taurės bei Baltijos šalių taurės varžybose.

Europos čempinate Lenkijoje Lietuvą atstovavo ir Alvydas Vasiliauskas, kuris „PRO-AM Run Veterans 35+ GP/Open“ klasėje užėmė 7 vietą.