Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Mokslininkai: santuoka yra naudinga žmogaus sveikatai

Žmonės, gyvenantys su vienu iš bet kurių trijų didžiausių širdies ligų rizikos veiksnių, turi didesnį šansą išgyventi, jei yra susituokę
Nuotraukos

  Žmonės, gyvenantys su vienu iš bet kurių trijų didžiausių širdies ligų rizikos veiksnių, turi didesnį šansą išgyventi, jei yra susituokę, naujo tyrimo rezultatai parodė. 

Tyrimo, kuris bus pristatytas Mančesteryje vyksiančioje Britų širdies draugijos (angl. British Cardiovascular Society) konferencijoje, metu buvo iš analizuoti daugiau nei 900,000 pacientų, turinčių aukštą kraujo spaudimą, aukštą cholesterolio lygį arba 2 tipo cukrinį diabetą, duomenys.

Birmingeme esančios Aston‘o medicinos mokyklos (angl. Aston Medical School) mokslininkai ištyrė šių pacientų išgyvenamumą ir palygino jį su jų vedybiniu statusu.

Jie išsiaiškino, kad aukštą cholesterolio lygį turintys žmonės yra 16 proc. labiau linkę išgyventi, jeigu jie yra susituokę, lyginant su vienišais žmonėmis.

Tuo tarpu, susituokę žmonės, sergantys 2 tipo diabetu, turi 14 proc. didesnį šansą išgyventi nei vienišiai, o aukštą kraujo spaudimą turintys susituokę pacientai - 10 procentų.

Tyrimui vadovavęs mokslininkas, daktaras Paul Carter, pareiškė: „Mūsų tyrimas parodė, kad santuoka daro apsauginį efektą, kurį tikriausiai nulemia paramos turėjimas kontroliuojant pagrindinius rizikos veiksnius sergant širdies ligomis.“

„Šios išvados neturėtų būti laikomos priežastimi susituokti, tačiau būti kaip paskatinimas žmonėms palaikyti savo šeimos narius ir draugus“, - pridūrė mokslininkas.

 

Info