Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti kaitlentę

Kaitlentes galime skirstyti į tris kategorijas – dujines, elektrines ir mišrias
Nuotraukos

Kaitlentes galime skirstyti į tris kategorijas – dujines, elektrines ir mišrias (turinčias tiek dujines, tiek elektrines kaitvietes).


Dujinės kaitlentės


Jos vis dar yra vertinamos labai gerai ir labai paplitusios tarp gurmanų bei maisto gaminimo entuziastų. Šiuolaikinių dujinių kaitlenčių dizainas sparčiai tobulėja ir dabar galima rinktis ne tik iš nerūdijančio plieno ar emalio dangos, bet turinčias ir stiklinį ar stiklokeraminį paviršių. Stiklinis paviršius dujinei suteikia grožio, tačiau jo prižiūrėjimas yra sudėtingesnis, jį reikia dažniau valyti ir gan lengva subraižyti.


Svarbu atkreipti dėmesį į laikiklius, ant kurių dedami puodai. Dažniausiai laikikliai gaminami iš ketaus arba plieno, kuris vėliau yra nudažomas. Ketus turi pranašumų, nes yra ilgaamžiškesnis, o šiurkštus jo paviršius neleidžia puodams slidinėti. Dėl šių privalumų laikikliai iš ketaus yra brangesni.


Renkantis dujinę kaitlentę taip pat rekomenduotina atkreipti dėmesį ar joje yra įmontuotos kelios smulkmenos, kurios gali palengvinti gyvenimą – elektrinis uždegimas ir apsauga nuo dujų nutekėjimo.


Elektrinės kaitlentės


Pagal kaitinimo skirtumus elektrines kaitlentes iš esmės galima skirstyti į tris grupes:

  • Su iškilusiu kaitinimo elementu – tai senas ir pakankamai atgyvenęs tipas.
  • Stiklo keramikos kaitinimo plokštė – įkaista 3 kartus greičiau nei senamadiška plokštė iš ketaus. „HighTech“ technologija elementui įkaisti leidžia dar greičiau, tačiau vis tiek nepasiduota tokiai lengvai kontrolei kaip dujinė arba indukcinė kaitlentė. Reikia atkreipti dėmesį ir į saugumą – pigesniuose variantuose sunku pamatyti ar ji vis dar įkaitusi ar jau šalta, tad gali pasitaikyti netyčinių nudegimų. Brangesni modeliai jau turi karščio indikatorius, kurie leidžia nuo to apsisaugoti. Verta atkreipti dėmesį ar kaitlentė turi praplėstą kaitinimo elementą – papildomą ovalo formos ar apskritą ratą aplink vieną kaitvietę. Tai aktualu jei maistą gamini didesniame puode. Praplėstas elementas kaitins didesnį plotą ir puodas gaus daugiau karščio.
  • Indukcinės kaitlentės – efektyviausios energijos prasme. Šiluma iškart patenka į puodą ir nėra naudojama oro ar pačios kaitlentės šildymui, kaip elektrinėje. Didžiausias minusas su kuriuo susiduria tikrai daug žmonių – puodai, kurie yra tinkami indukcinei kaitlentei. Daugelis puodų paprasčiausiai jai netiks. Esmė ta, jog indukcinis kaitinimas remiasi ne karščiu, o elektromagnetiniu principu. Indo dugnas turėtų būti pagamintas iš nerūdijančio plieno, ketaus, kito geras magnetines savybes turinčio lydinio ar teflono. Jei tokių puodų neturi, įsigijus indukcinę kaitlentę teks atsinaujinti ir puodus. Šių kaitlenčių pliusas ir tas, jog teoriškai nenusideginsi – juk kaitinimas vyksta ne šiluma, o bangomis. Na, bet praktiškai puodas ir jame esantis maistas įkaista ir skleidžia šilumą. Tad galima nudegti tiek nuo karšto puodo, tiek nuo stiklo keramikos plokštės, kurią puodas taip pat įkaitins. Beje, nereikia laukti kol indukcinė įšils, ji veikia bangomis, tad puodas pradės kaisti vos padėtas ir tai darys labai greitai. Pavyzdžiui jei kaitini 0,9 litro vandens, tai ant indukcinės jis pradės virti po maždaug 5, o ant elektrinės po maždaug 11 minučių.


Verta žinoti, jog turint kaitlentę su stikliniu paviršiumi rekomenduojama naudoti nerūdijančio plieno indus. Aliumininiai gali subraižyti. Taip pat aštrūs kampai, šiurkštus valymo skudurėlis, išbėgęs maistas – visą tai yra stiklo keramikos priešai. O didžiausias priešas – valymas. Paviršius reikalauja specialios priežiūros. Jis turėtų būti valomas tik šiltu vandeniu ir šluoste, kuri nebraižo paviršiaus. Taip pat nuo tokio paviršiaus nešvarumus reikia nuvalyti iškart jiems atsiradus, tad tai reikėtų valyti po kiekvieno gaminimo. Stiklokeraminis paviršius nemėgsta saldaus – prikepęs cukrus ar sirupas tokį paviršių gali išgraužti, o to tai sugadins visą grožį.


Kiti naudingi faktai apie kaitlentes:

  • Populiariausios turi keturias kaitvietes, tačiau pasirinkimas platus – galima rasti turinčias vos vieną, taip pat dvi, tris, penkias ar net šešias.
  • Standartinis kaitlentės ilgis yra 60 cm.
  • Jos valdymas gali būti tomis pačiomis rankenėlėmis kaip ir orkaitės arba lietimui jautriais mygtukais, kurie yra ant pačios kaitlentės.
  • Naudingos papildomos funkcijos: šilumos palaikymas, laikmatis, priminimas, greitas įkaitimas.


P.s. Jei šalia kaitlentės stovi šaldytuvas – paliki tarp jų bent 15 cm tarpą.


Info