Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kokį televizorių rinktis

LCD, LED, PLAZMA
Nuotraukos

LCD (Liquid Crystal Display) televizoriaus veikimo principas remiasi į tarp dviejų plokščių suspaustus kristalus, kurie iš galo yra apšviečiami CCFL (cold cathode fluorescent) lempomis. Apšvietimo ir kristalus veikiamo elektros impulso pagalba susidaro vaizdas.

   Dėka savo technologijos jie puikiai tinka šviesiam kambariui – LCD ekranas yra matinis, tad atspindi nedaug šviesos, dėl to gerai apšviestose patalpose vaizdas atrodo kokybiškai. Šie televizoriai puikiai dera su nejudančiais vaizdais, pvz.: prijungus kompiuterį, ekrane matosi nejudantys vaizdai, kurie plazminiuose televizoriuose gali „išdegti“ ir palikti juodus taškus. LCD taip pat yra geras pasirinkimas, jei ieškai TV su nedidele įstrižaine, nes net ir 22 colių ekrane gali būti sutalpinta Full-HD raiška (1920 x 1080). Paspaudęs čia, rasi LCD ir LED televizorius su Full-HD raiška.

   LED (Light Emiting Diods) televizoriai nuo LCD skiriasi tik galiniu pašvietimu. Vietoje LCD naudojamų CCFL (cold cathode fluorescent) tipo lempų, jie yra su LED lemputėmis. Šios lemputės mažesnės ir taupesnės, dėl to pagrindiniai LED televizorių privalumai yra plonumas ir mažas elektros energijos sunaudojimas.

   LED televizoriai yra dviejų rūšių: su pilnu galiniu pašvietimu (Full LED) ir su daliniu (Edge LED). Pilnas pašvietimas reiškia, kad LED lemputės yra išdėstytos per visą plotą, o dalinis, kad tik korpuso kraštuose. Pilno pašvietimo pagalba matomas aiškesnis ir detalesnis vaizdas nei LCD ekrane. Dalinis pašvietimas leidžia gaminti plonesnį korpusą ir užtikrina geresnį kontrastą lyginant su LCD, bet nepasiekia tokios vaizdo kokybės kaip LED ekranas su pilnu pašvietimu. Paspaudęs čia, rasi LED ir LCD televizorių asortimentą.

   PDP (Plasma Dispaly Panel) arba plazminiai televizoriai yra kitokios konstrukcijos nei LCD ir LED. Už stiklinio ekrano slepiasi matrica su milijonais mažų celių, pripildytų inertinių dujų mišiniu. Elektros energija suaktyvina šias dujas ir jos šviečia įvairiomis spalvomis.

   Privalumai.
Geresnis kontrastas. Tai reiškia, kad šviesesnės spalvos pasiekia didesnį šviesumo, o tamsios – geresnį tamsumo laipsnį, kas padeda išgauti geresnę matomo vaizdo kokybę. Idealiomis sąlygomis (jokios pašalinės šviesos) plazminiai TV perteikia sodresnę juodą spalvą ir geresnį spalvų kontrastą nei LCD ar LED, nes PDP ekranuose atskiri taškai yra įjungiami arba išjungiami, o LCD (LED) visi taškai yra apšviečiami šviesa. Plazminių televizorių reakcijos laikas yra trumpas, kas leidžia geriau perteikia veiksmą. Dėl to juos verta rinktis jei prie TV planuoji jungti žaidimo konsolę, mėgsti žiūrėti sportą ir veiksmo filmus. PDP taip pat nepralenkiami vaizdo matymo kampe. Jei TV tenka žiūrėti aštresniu kampu, plazminis ekranas tau patiks, nes vaizdą galima matyti žiūrint ir ~178° laipsnių kampu, o LCD (LED) – tik ~160°.

   Trūkumai.
Vienas pagrindinių plazminių TV trūkumų – išdegantys taškai. Taip gali atsitikti tuomet, jei ilgą laiką ekrane bus rodomas nejudantis vaizdas, pvz.: kanalo logotipas. Tuomet perjungus kitą kanalą, televizoriuje vis tiek kurį laiką senojo logotipo vietoje matysis juodi taškai. Plazminiai televizoriai taip pat naudoja daugiau elektros ir ant jų ekrano matosi atspindžiai, nes ekranas yra stiklinis. Plazminiai televizoriai yra gaminami tik didelių įstrižainių, pradedant nuo 42 colių.
   Paspaudęs čia, rasi pilną PDP televizorių asortimentą.


   P.S. Televizorių technologijos greitai keičiasi ir LED televizorius pakeis OLED televizoriai, kurių storis bus iki 1cm. CES 2011 parodoje LG pristatė 31″ OLED tipo televizorių, kurio storis buvo vos 2,9 mm.


Info