Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Dantų protezavimas - ką reiktų žinoti

Gerai tiems, kurie turi tvirtus ir negendančius dantis.
Nuotraukos

Gerai tiems, kurie turi tvirtus ir negendančius dantis. Deja, tokia „prabanga“ šiandien gali pasigirti toli gražu ne kiekvienas. Ir nebūtinai tai lemia asmens apsileidimas. Įtakos dantų būklei turi tiek paveldimumas, tiek ligos, tiek įvairūs kiti veiksniai. Kartais dantų ligos baigiasi jų praradimais. Padėti tokiu atveju gali tik patyrę odontologijos specialistai, vietoje iškritusių dantų galintys pasiūlyti protezus.

 

Pasak UAB „Omnidenta“ specialistų, dantų protezavimas – inovatyvi technologija, leidžianti, naudojantis specialiomis priemonėmis, nesunkiai atkurti prarastą dantį. Specialistai patikslino, kad protezavimas reikalingas, kuomet:

  • Dantis auga netaisyklingai;
  • Kuomet reikia išrauti dantį dėl netaisyklingo sąkandžio;
  • Dėl įvairiausių ligų, tokių kaip kariesas ar audinių ligos;
  • Dėl danties ar jo dalies praradimo.

Taip pat, pasak medikų, vis dar vyrauja klaidinga nuomonė, kad dantų protezavimas atliekamas tik tuomet, kai asmuo jau senas ir nebeturi nuosavų dantų. Šios dienos realijos tokios, kad vis jaunesniems asmenims tenka pasinaudoti šia paslauga.

  • Dantų protezavimas sugrąžina taisyklingą sąkandį;
  • Dingsta šveplavimas ir kalba tampa taisyklinga;
  • Sukuriama natūrali dantų išvaizda ir estetiškai patraukli šypsena;
  • Apsisaugoma nuo įvairių skrandžio ir kitokio pobūdžio ligų.

Kodėl svarbu, kad burnos ertmėje būtų visi dantys?

Ne vienas mūsų šalies gyventojas mano, kad pavienių dantų neturėjimas nesukels jokių problemų ir todėl neskuba ieškoti sprendimų. Gaišimas vėliau tampa papildomų procedūrų, reikalaujančių ir laiko, ir pinigų, priežastimi. Dantų protezavimas padeda užpildyti burnos ertmės tarpus ir užtikrinti, kad maistas bus sukramtytas kokybiškai. Turint kramtymo problemų galima sulaukti skrandžio ar žarnyno ligų. Taip pat netaisyklingas sąkandis skatina žandikaulio irimą, todėl veidas greičiau sensta, deformuojasi išvaizda.

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas yra palyginti nesudėtingas procesas, prasidedantis, tuomet kai odontologas-ortopedas apžiūri burnos ertmę. Pagal esamą situaciją sprendžiama, kokie bus tolimesni žingsniai ir pasiūlomi dantų protezai, kurie gali būti dviejų tipų:

  • Fiksuoti.
  • Išimami.

Pacientas pats gali įvertinti situaciją ir pasirinkti tokį tipą, kuris jam atrodo priimtinas ir labiau prieinamas finansiškai. Taip pat pacientui visada pasirengęs patarti gydytojas odontologas ortopedas. Jei yra būtina, prieš protezavimą atliekamas dantų plombavimas, profesionali burnos higiena ar kitos būtinos procedūros.


Fiksuoti protezai

Šis variantas siūlomas tuomet, kai nepavyksta gauti norimo estetinio vaizdo bei tvirtumo plombuojant dantis. Tada naudojamos laminatės, užklotai, įklotai ir vainikėliai.

Laminatės – plonos plokštelės, kurios yra priklijuojamos ant priekinio priekinių dantų paviršiaus. Jos padeda sukurti labai tikroviškus dantis, atkuriant natūralią jų spalvą, kuri primena tikrų dantų spalvas.

Užklotai dar dažnai vadinami plomba. Jie gaminami iš presuotos keramikos ar cirkonio. Palyginus su paprasta plomba pastaroji tarnauja kur kas ilgiau. Užklotai naudojami tam, kad apsaugotų dantį nuo skilimo, kai plomba sudaro daugiau nei pusę danties.

Įklotai – danties šaknies sutvirtinimas ruošiant protezavimui.

Protezuojant vainikėliais, laminatėmis ar tiltinėmis konstrukcijomis dantis šlifuojamas, daromas dantų atspaudas, pagal kurį laboratorijoje gaminamas protezas. Protezas pritaikomas paciento burnoje ir įtvirtinamas. Šis variantas pasirenkamas, kuomet dantis labai nuskilęs.

Didelį defektą paprasčiau yra sutvarkyti naudojant vainikėlius.

Metalo keramikos vainikėliai – vienas pigiausių pasirinkimų. Tačiau tai lemia, kad šis dantų protezavimo būdas neleidžia sukurti „natūralios spalvos“ dantų. Ganėtinai lengva pastebėti, kad asmuo yra su dirbtinais arba kiek pakoreguotais dantimis, todėl dažniausiai vainikėliai naudojami krūminių dantų protezavimui.

Bemetalės keramikos vainikėliai – gaminami tik iš porceliano, kuris užtikrina dirbtinių dantų estetiškumą, ilgaamžiškumą ir funkcionalumą. Naudojami priekinių dantų protezavimui.

Cirkonio keramikos vainikėliai – estetikos atžvilgiu dažniausiai pasirenkamas variantas. Jis dažnai taikomas priekinių dantų protezavimui. Iš cirkonio medžiagos pagaminti vainikėliai yra labai tvirti ir ilgaamžiai, todėl tinka ir galinių dantų protezavimui.

Lieti metalo vainikėliai gaminami iš metalo. Protezuojami tik galiniai, sunkiai pasiekiami dantys, kai reikalingas tik patvarumas.

Tiltinės konstrukcijos

Tiltinėmis konstrukcijomis dantų protezavimas atliekamas tuomet, kai asmuo praranda vieną arba kelis greta einančius dantis. Proceso metu nušlifuojami šalia esantys dantys ir jų tarpe įstatomas protezas. Įdedami atraminiai dantys, kurie leidžia jūsų burnos ertmei paprasčiau atlikti įprastus kramtymo veiksmus.

Protezavimas ant implantų

Dantų implantavimas – efektyviausias būdas atstatyti savo burnos ertmės organų funkcionavimą. Implantavimo metu nepažeidžiami greta esantys dantys. Įsriegus sraigtelį į kaulą po kurio laiko ant implanto, kaip ant pamato, atliekamas protezavimas. Taip sukuriamas ilgaamžis, funkcionalus ir estetiškai gražus vaizdas.

Išimami protezai

Išimami protezai yra kiek pigesnis pasirinkimas, tad kai svarbi kaina, pacientai renkasi tokį būdą. Be to, pastarieji yra tokie patys funkcionalūs ir padeda džiaugtis beveik natūraliais dantimis.

Lanko atraminiai protezai

Tokio tipo protezai pasirenkami tuomet, kai burnoje dar yra natūralių dantų, leidžiančių prie jų pritvirtinti tam tikras plokšteles. Šie protezai burnoje užima kur kas mažiau vietos, nesukelia diskomforto ir prie jų daug greičiau priprantama.

Pilnos bei dalinės plokštelės

Jei pacientas turi likusius tik kelis dantis, ar jų visai nebeturi, tuomet gaminami plokšteliniai protezai. Specialistai pastebi, kad tai nėra labai patogus protezavimo pasirinkimas, kadangi plokštelė gali kristi. Reikia specialių priemonių, kurios padėtų plokštelei prisiklijuoti prie gomurio. Šis variantas rekomenduojamas tik tokiu atveju, kai jau nebėra kitų protezavimo alternatyvų.

Inovacijos skubiai žengia į priekį ir šiuo metu galima atrasti labai daug priemonių ir procedūrų padedančių susigrąžinti natūralios išvaizdos ir funkcionalius burnos organus. Dantų protezavimo klinikos „Omnidenta“, įsikūrusios Panevėžyje specialistai seka visas medicinos pasaulio naujienas ir operatyviai pritaiko jas darbe, kuriame naudoja tik aukščiausios kokybės priemones Jeigu jums kyla papildomų klausimų, susijusių su dantų priežiūra ar protezavimu, kreipkitės ir gydytojai odontologai mielai jums pagelbės.

Prim.lt