Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kurorto darbuotojai paskelbė 7 patarimus sėkmingam įsimylėjėlių poilsiui ir laimei

Sutikti gyvenime mylimą žmogų – likimo dovana ir didžiausia laimė. Kad poros gyvenimas tęstųsi kaip pasakoje – ilgai ir laimingai, daug kuo galime prisidėti patys.
Nuotraukos

2019.11.29.

Sutikti gyvenime mylimą žmogų – likimo dovana ir didžiausia laimė. Kad poros gyvenimas tęstųsi kaip pasakoje – ilgai ir laimingai, daug kuo galime prisidėti patys. Žurnalas „Psychology Today“ aprašė pagrindines priežastis, nuo kurių priklauso ilgas ir laimingas poros gyvenimas. „Jis turi teikti pasitenkinimą, būti stabilus ir seksualus“, – teigia dr. Barry W McCarthy. Lietuvoje įsimylėjėlių poros mėgsta vienas kitam parodyti dėmesį aplankydami romantiškus restoranus ar pabėgdami į kurortą. Druskininkuose įsikūrusio „UPA Medea SPA“ centro komanda į vieną vietą surinko iš patirties pastebėtus, o taip pat psichologų ir mokslininkų įvardinamus faktorius, koks elgesys ir supanti aplinka padeda puoselėti tvirtesnius poros santykius ir pasidalino idėjomis, kurias dažnai pritaiko dviese atvykstantys lankytojai.

Pasak „Amerikos psichologų asociacijos“, dalis šeimyninės laimės aplinkybių susiklosto istoriškai arba priklauso nuo aplinkos, kurios mes patys negalime įtakoti. Tačiau pats draugystės procesas yra visiškai mūsų rankose. Svarbu, kad poros tarpusavio pagarba, intymumas ir pasitikėjimas su metais tik stiprėtų. Tai priklauso nuo abiejų pusių pastangų nuolat palaikyti pozityvius ir realistinius bendro gyvenimo lūkesčius bei jų siekti.

„UPA Medea SPA“ atstovė Dalia Grikienė pasidalino praktiniais pavyzdžiais, kaip mokslininkų patarimus galima suderinti su idėjomis, ką kiekvienas galime padaryti dėl kito ir taip nuolat stiprinti porą siejančius ryšius:

1. Išmokite pasakyti, kai jums kažko trūksta. Nelaukite, kad antroji pusė antgamtišku būdu atspės ir išpildys jūsų norus – būkite atviri ir kalbėkite apie tai, ko trokštate. Pavyzdžiui „aš noriu, kad mes nuvyktume savaitgaliui į Druskininkus“, arba „norėčiau, kad pamasažuotum man nugarą“. Antroji pusė, tiksliai žinodama, ko partneris/-ė tiksliai nori, džiaugsis galėdama jus nudžiuginti, pavyzdžiui – padovanoti SPA dovanų kuponą.

 2. Puoselėkite romantiką. Nuolat atgaivinkite ankstyvos pažinties metu sukurtą idealizuotą meilės įvaizdį. Vakarienė prie žvakių šviesos, ilgi vakarai drauge ar pasivaikščiojimas pušyne susikibus už rankų – tegul tai niekada nedingsta iš jūsų gyvenimo. Pavyzdžiui, savaitgalio poilsiui galima užsisakyti erdvų kambarį su baldakimu puošta lova – tai bus puiki proga praleisti romantišką savaitgalį.

 3. Būkite kartu. Leisdami laiką drauge stenkitės nenuskrieti mintimis kažkur toli. Kaip rašo psichologė dr. Judith S. Wallerstein, kartais karjeros rūpesčiai ar ramybės neduodantys mokslai gali niekaip nedingti iš galvos, o galbūt nuolat esate įnikęs į išmanųjį telefoną, tačiau sąmoningai pagaukite save ir būkite dėmesingi savo artimui.

 4. Lavinkite humoro jausmą. Mokslininkai apskaičiavo, kad poros, mokančios kartu pasijuokti iš beviltiškų situacijų, dažniausiai į tokias nepatenka ir sugalvoja išeitį nė nepradėję pyktis. Ar žinote, kad humoro jausmas taip pat susijęs ir su gera savijauta? Pakelti ūpą gali lengva treniruotė ar tonizuojantis nugaros masažas. Tai efektyvi ir maloni procedūra, atliekama naudojant natūralių aliejų mišinį su cinamono ir imbiero priedais. Masažas maloniai šildo ir atpalaiduoja kūną, mažina raumenų skausmus ir nuovargį. Po masažo nuslūgsta nerimas ir nervinė įtampa, pagerėja bendra savijauta.

 5. Kurkite pozityvias asociacijas. Pavyzdžiui, sutarkite su antra puse, kad jei atostogų metu užklups blogas oras, nekelsite kojos iš lovos ir mėgausitės aistringu poilsiu. Pastebėsite, kad vos išvydus pirmus lietaus lašus kūnas ims kaisti. Atšalus orams būtinai pasilepinsite mėgstamomis procedūromis drauge – tuomet nekantrausite sulaukti žvarbaus ir kartu jaukaus šaltojo metų laiko.

 6. Ilsėkitės! Nuovargis ir stresas veikia ne tik asmeninę fizinę bei psichologinę savijautą, bet ir tarpusavio santykius, todėl nenumokite į tai ranka. Drauge su savo pora ištrūkite iš miesto šurmulio savaitei ar bent savaitgaliui, pabūkite pušyne. Atsipalaiduoti itin padeda vandens procedūros, buvimas baseine ir pirtyse, taip pat relaksuojantis kūno chiromasažas. Tai sumažina raumenų įtampą, pagerina kraujotaką, raumenų tonusą, medžiagų apykaitą. Po masažo jausitės pailsėję ir atsigavę.

 7. Mėgaukitės komfortu. Nors yra porų, kurios gerai jaučiasi ir palapinėje, tačiau išgyvenimo iššūkiai kartais ima varginti ir gadinti nuotaiką. Poilsis ypatingai komfortiškoje aplinkoje padės pamiršti buitį ir mėgautis vienas kito dėmesiu.

Pagal Turizmo informacijos centro, „UPA Medical“ bei „UPA Medea SPA“ statistiką, poromis į kurortą atvykstančių lankytojų yra apie 70-80 proc., o sprendimą dėl kelionės dažniausiai priima arba pasufleruoja moterys, tačiau vyrai taip pat mėgsta imtis iniciatyvos. Įvairios veiklos ir sveikatinimo procedūrų kupinas poilsis ypatingas tuo, kad kiekvienam galima parinkti skirtingus užsiėmimus – pavyzdžiui sveikatai ir grožiui skirtas paslaugas, taip nekyla porų konfliktų dėl skirtingų poreikių.

Pabaigoje verta prisiminti dr. Barry W McCarthy aprašytą formulę, kad apie 30 proc. kylančių santykių iššūkių yra išsprendžiami, tarp 50 ir 60 proc. galima daryti įtaką, o su 10-20 proc., bet ne daugiau, sunkumų poroje reikia tiesiog susitaikyti. Puoselėdami neblėstantį romantinį gyvenimą pamatysite, kad gerų emocijų apsuptyje daug lengviau priimti partnerį tokį, koks jis ar ji yra, taip pat išmokti džiaugtis visomis maloniomis gyvenimo smulkmenomis.