Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Kultūros paveldo departamento priminimas kultūros paveldo objektų valdytojams bei savivaldybių administracijoms

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis šiais (2016 m.) jau kilo 256 gaisrai, juose žuvo 5 žmonės.

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos primena kultūros paveldo objektų valdytojams, kad atšalus orams, padidėjus šildymo poreikiui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys krosnių, židinių, dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių laikymosi, Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų vykdymo, taip pat kitų statinio inžinerinių sistemų, nurodytų Lietuvos Respublikos statybos įstatyme (elektros, gaisrinės saugos ir gaisro aptikimo, pranešimo apie jį bei gesinimo, vandentiekio, kt.), būklei stebėti, o iškilus šių sistemų veiklos sutrikimams (pažeidimams) laiku imtis būtinų priemonių jiems pašalinti.

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos prašo kultūros paveldo objektų valdytojus ir savivaldybių administracijas užtikrinti Lietuvos Respublikos statybos įstatyme nurodytus statinių (tarp jų inžinerinių sistemų) priežiūros reikalavimus, o būtent teisės aktų nustatytų techninių, organizacinių ir viešojo administravimo priemonių visumą, vykdant statinio techninę priežiūrą (valdytojų pareiga) ir statinio naudojimo priežiūrą (savivaldybių administracijų pareiga).

Pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina jas gerai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius. Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Gaisrai pastatuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakurams naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai.

Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Atminkite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis tokius elektros prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl ko dažnai ir kyla gaisrai. Nemažėja gaisrų ir dėl savos gamybos elektrinių šildymo prietaisų. Todėl daug saugiau naudoti gamyklinius šildymo prietaisus, žinoma, prieš tai gerai susipažinus su jų eksploatacijos taisyklių reikalavimais.

Galimo gaisrų padarinių mažinimo prasme ugniagesiai gelbėtojai rekomenduoja: kad būtų išvengta žmonių žūčių bei gaisrų padaromos žalos ir ugniagesiai galėtų laiku atskubėti į pagalbą, užtikrinkite gaisrinių automobilių privažiavimą prie pastatų, vandens telkinių, hidrantų, neužstatykite jų transporto priemonėmis, o atokiose kaimo vietovėse išeikite jų pasitikti. Taip pat rekomenduojama įsigyti bei pastatų patalpose įsirengti autonominius dūmų detektorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.

Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos nuotr.