Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Naujas e. įrankis: nuo šiol į NT projektus galės investuoti visi

Netrukus startuosianti inovatyti e-platforma „Lenndy“ gerokai pakoreguos NT rinką. Pinigų šios srities projektų plėtrai bus galima pritraukti tiesiogiai iš žmonių, atsisakant konservatyvių šaltinių – bankų, kredito unijų ar fondų – finansavimo. E-įrankis sujungs NT plėtotojus ir privačius asmenis. Pastarieji, net ir turėdami 100 eurų, galės investuoti į projekto paskolą, kuri bus apsaugota hipoteka. Atsiradus platformai, projektų įgyvendintojai galės gauti finansavimą daug paprastesniu ir greitesniu būdu – internete, tiesiogiai iš Lietuvos žmonių. Platforma taip pat pateiks informacijos apie rinką, projektų likvidumą, kreditorių patikimumą, galimą uždarbį, investavimo sąlygas ir rizikas.

Naujas įrankis žada didesnę gražą investuotojams ir lėšų plėtotojams. „Lenndy“ projekto vadovas Donatas Šatkauskas teigia, kad platforma suteiks galimybę visiems smulkiems NT plėtotojams palankiomis sąlygomis – paskolos forma – pritraukti investicijų iš žmonių, kurie tiki konkretaus projekto sėkme. „Tradiciškai NT projektų iniciatoriai turi patys surinkti reikiamų lėšų arba pradėti ilgas ir dažnai nepalankias derybas su bankais ar kredito unijomis dėl projektų finansavimo galimybių. Atlikus nekilnojamojo turto skelbimų portalų analizę, paaiškėjo, kad 3 iš 10 sklypų savininkų ieško investuotojo ar partnerio NT projektui“, – analizuoja D. Šatkauskas.

Projekto autorių įsitikinimu, Lietuvoje yra nepagrįstai didelis kiekis privačių asmenų pinigų, kurie tiesiog laikomi banko sąskaitose ar kaip indėliai. Anot kūrėjų, kiekvienas asmuo, nusprendęs investuoti, galės daryti tą pačią procedūrą, kurią atlieka ir finansinės įstaigos, – bankai, unijos ir fondai – tik šiuo atveju visas uždirbtas palūkanas asmuo pasiims sau, nepalikdamas finansų ir kredito įstaigai jos maržos.

„Lenndy“ platformos funkcionalumas ir draugiškumas vartotojui leis ja naudotis net ir neturint specifinių finansinių žinių. „Lietuvos banko“ (LB) atlikti tyrimai rodo, kad Lietuvoje jaučiamas alternatyvių verslo finansavimo priemonių poreikis. Būtent jį bando atliepti e-įrankio „Lenndy“ kūrėjai. LB teigimu, bankų teikiamos paskolos ne visuomet yra optimali verslo išorinio finansavimo priemonė. Atliktos įmonių apklausos duomenimis, beveik 39 proc. tyrime dalyvavusių mažų įmonių nurodė, kad jų prašymai pasiskolinti arba pakeisti esamų įsipareigojimų sąlygas buvo atmesti, o didelių įmonių segmente tokių atvejų buvo vos 13,5 proc.

Nors Lietuvoje sutelktinis finansavimas nebėra naujovė, tačiau NT rinkoje tai dar nėra plačiai taikoma praktika. LB jau yra parengęs sutelktinio finansavimo teisinį reglamentavimą ir pateikęs Vyriausybei svarstyti kreditavimo įstatymo pataisas. Numatoma, kad Vyriausybė sprendimą priims iki šių metų pabaigos.

„Lenndy“ komanda, kurią sudaro informacinių technologijų, nekilnojamojo turto ir bankų veiklos profesionalai, siekia pakeisti dabartinę NT projektų finansavimo tvarką ir atverti platesnes galimybes smulkiajam verslui ir smulkiesiems investuotojams.