Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Švenčiu metu padaugėja vagysčių

Šiais metais gerokai prieš įsibėgėjant šventiniam periodui itin suaktyvėjo vagys. Nuo gruodžio 1 dienos draudimo bendrovė „If“ fiksuoja beveik dvigubai daugiau vagysčių iš būstų, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

Apskritai šiemet vagysčių užfiksuota mažiau, tačiau gruodis statistiką smarkiai pakoreguos. Šią žiemą žaibiškos vagystės tiek iš butų, tiek iš gyvenamųjų namų atneša nemalonių nuostolių turto savininkams dar net neįsisiūbavus šventiniam chaosui.

„Vagys tradiciškai ieško kuo vertingesnio turto: juvelyrinių dirbinių, pinigų, buitinės technikos, lauko terasose paliktų brangesnių daiktų. Įsilaužiama bet kuriuo paros metu įsitikinus, kad šeimininkų nėra namie arba jie miega. Dažniausiai įsibraunama per duris ar patenkama pro buto, terasos langus“, – teigia draudimo bendrovės „If“ žalų specialistė Greta Gustaitė.

Ji pabrėžia, kad žmonės yra pernelyg abejingi matydami nepažįstamus asmenis, besisukiojančius aplink jų gyvenamąjį būstą: „Akivaizdu, kad vagys būna iš anksto pasiruošę, stebi, kada visi būsto gyventojai išvyksta, kiek vidutiniškai laiko užtrunka, įjungė signalizaciją ar ne.“

Dėl vagystės iš būsto turto savininkas vidutiniškai patiria apie 745 eurų dydžio nuostolį, nes ne tik prarandama vertingų daiktų, bet ir tenka taisyti duris, apgadintus baldus, pirkti naujus lango stiklus. Aktyviausiai ilgapirščiai darbuojasi sostinėje, kiek mažiau – Kaune ir Klaipėdoje.

„Šiais metais buvo atvejis, kai vagys išsinešė šventėms suruoštas dovanas. Šeima vakare išvyko aplankyti draugų, o grįžusi apie 23 val. pastebėjo įsilaužimo žymes. Tarp pavogtų vertingų daiktų buvo ir Kalėdoms skirtos brangios dovanos“, – pasakoja žalų specialistė.

Šarvuotos durys, spynų, langų apsauga, signalizacija yra reikalingos priemonės, norint apsaugoti būstą, tačiau, anot G. Gustaitės, vienas geriausių prevencijos pavyzdžių yra bendravimas su kaimynais.

„Nereguliarūs apsilankymai ilgesnį laiką be priežiūros paliktame būste greičiausiai privers vagis atsisakyti savo planų. Jeigu tokios galimybės neturite, prieš išvykdami paprašykite kaimynų atkreipti dėmesį į jūsų būstą – tai tikrai sumažins įsilaužimo riziką“, – sako draudimo žalų specialistė.

Ji taip pat pataria nebūti atviriems socialiniuose tinkluose, t. y. nepranešti apie atostogas arba nepaviešinti savo buvimo vietos. Tai jau pirminė informacija ilgapirščiams, kad namuose nieko nėra ir galbūt jų niekas nesaugo.