Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

4 industrinio stiliaus ypatybės

Kokiomis taisyklėmis vadovaujantis sukurti industrinį stilių, skaitykite toliau ir susipažinkite su pagrindinėmis ypatybėmis.
Nuotraukos

2020.05.08.

Industrinis stilius pastaraisiais metais tapo ypač populiarus tarp įvairiose erdvėse gyvenančių žmonių – šiuo stiliumi įrenginėjami ne tik lofto tipo būstai, tačiau ir individualių namų, daugiabučių gyvenamosios zonos. Stilius siejamas su žmonių noru perkelti miesto aplinką į savo namų vidų. Tai padeda padaryti esminės šio stiliaus ypatybės, kurios sukuria tarsi nebaigtų patalpų įspūdį, atidengdamos statybines medžiagas, kurios įprastuose stiliuose yra slepiamos. Šis stilius gali būti apibrėžiamas neutraliais tonais, atviromis erdvėmis ir bet kurių baldų – miegamojo lovos, svetainės sofos ar valgomojo stalo – tarpusavyje kombinuojamomis medienos ir metalo medžiagomis. Jeigu šis stilius jums patinka, tačiau tiksliai nežinote, kokiomis taisyklėmis vadovaujantis jį sukurti, skaitykite toliau ir susipažinkite su pagrindinėmis ypatybėmis.

1. Neutrali spalvų paletė

Siekiant sukurti industrinį stilių, interjero specialistai rekomenduoja pradėti nuo neutralios spalvų paletės, pavyzdžiui, naudoti švelniai rudos, pilkos spalvos tonus. Pasak jų, tai suteikia švarios, šiltos ir kviečiančios užeiti erdvės įvaizdį, atvirkščiai nei visiškai juoda arba balta spalvos. Taip pat šias spalvas patariama naudoti visame interjere – ne tik ant sienų, tačiau ir rinktis tokiomis spalvomis pasižyminčią lovos apdailą, tekstilę, kitus audinius ir baldus.

Kadangi natūralios, neapdirbtos medžiagos labai tinka šiam stiliui, sienoms dekoruoti patariama naudoti niekuo nepadengtas plytas, medieną, akmenis ar metalą. Jos pasižymi švelniu spalvos tonu, kuris išlaikys spalvų spektro švelnumą tonus derinant su tvirtomis, tikrumą simbolizuojančiomis medžiagomis. Natūrali ir šilta mediena su glotniu, industriniu, šaltu metalo paviršiumi kuria vizualų balanso pojūtį.

2. Atviros, neatskirtos namų zonos

Kadangi šis stilius pasižymi maksimaliu erdvės išnaudojimu ir vengimu ją apkrauti nereikalingais, nenaudojamais daiktais, geriausiai spalvos ir industrinio stiliaus detalės atsiskleidžia, kai patalpos yra atviros, nepertvertos sienomis. Pavyzdžiui, miegamojo lovos – tik dalinai atskirtos nuo svetainės ir kitų zonų, kaip tai daroma lofto tipo būstuose. Taip pat sujungtos ir valgomojo, virtuvės zonos.

Verta paminėti ir tai, kad stiliui būdingas praktiškumas, todėl interjero ekspertai pataria įsigyti praktiškus, daugiafunkcius baldus. Taip industrinis stilius sujungia du ypatumus – praktišką, funkcionalų interjerą ir estetiškai bei vizualiai patrauklų erdvės vaizdą.

3. Iš medienos ir metalo pagaminti baldai

Vienas labiausiai industrinį interjero stilių iš kitų išskiriančių elementų yra medienos bei metalo medžiagų naudojimas įrenginėjant bet kurias kambario erdves. Tarpusavyje derinami mediniai ir metaliniai baldai sujungia sena ir nauja, todėl namams suteikia unikalumo ir išskirtinumo.

Pavyzdžiui, kai šis stilius pritaikomas miegamajame, jame galite kombinuoti medinius lovos atlošus su iš bet kokio metalo, pavyzdžiui, plieno, pagamintais šviestuvais. Koridoriuje galite pastatyti iš medienos plokščių ir metalo konstrukcijų pagamintą drabužių kabyklą. Visa tai iškart svečiams praneš apie modernų, industrinį stilių.

4. Išskirtinė dekoro detalė – šviestuvai

Industriniame stiliuje šviestuvams taip pat skiriamas atskiras, ypatingas dėmesys. Šis stilius iš kitų išsiskiria gausiai interjere naudojamais įvairaus dydžio ir formų šviestuvais. Tokiame stiliuje šviestuvas reiškia kur kas daugiau nei tik šviesos suteikimą – tai tikrų tikriausia dekoro detalė. Dėl šios priežasties reikėtų nevengti ir namų erdves dekoruoti vintažinį stilių primenančiais lubiniais, kitokių rūšių šviestuvais. Vintažiniai aksesuarai – dar viena šio stiliaus ypatybė.

Nesvarbu, kokiame būste gyvenate, industrinį stilių galite pritaikyti bet kur. Tarpusavyje derindami lovos, stalo, lentynų dizainus, kuriuose yra medienos ir metalo elementų, nesunkiai paversite namus tokiais, kokius norite juos matyti. Tai stilius, kuris leidžia mėgautis industrinės epochos grožiu ir kartu mėgautis bei naudoti moderniais laikais prieinamus patogumus.