Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Betoninio šulinio hidroizoliavimas su PENETRON skvarbiąja hidroizoliacija

Problema: šulinyje kaupiasi gruntinis vanduo. Su PENETRON skvarbiosios hidroizoliacijos sistemos medžiagomis lengvai ir patikimai hidroizoliuosite bet kokios paskirties betoninį šulinį. Aprašome, kaip mūsų partneriai atliko šį darbą.
Nuotraukos

Su PENETRON skvarbiosios hidroizoliacijos sistemos medžiagomis lengvai ir patikimai hidroizoliuosite bet kokios paskirties betoninį šulinį. Aprašome, kaip mūsų partneriai atliko šį darbą.

Problema: šulinyje kaupiasi gruntinis vanduo
Reikalavimai: hidroizoliuoti betoninį šulinį medžiagomis, atspariomis chemikalams. Agresyviausi iš jų: NaOH 25%, KOH 50%, HCl 33%.
Sprendimas betonui: panaudojant PENETRON skvarbiosios betono hidroizoliacijos sistemos medžiagas hidroizoliuoti betoninę konstrukciją, apsaugant ją ne tik nuo vandens, bet ir nuo agresyvios cheminės aplinkos.

Sprendimas siūlėms: didžiausia betoninių šulinių problema – siūlės. Betoninių šulinių siūlės sutvarkomos naudojant PENECRETE medžiagą. PENECRETE mišinys yra skirtas įvairių statiškų įtrūkių, siūlių, sandūrų, sujungimų betoninėse konstrukcijose hidroizoliavimui. PENECRETE mišiniu apdorojamos visos šulinio siūlės.

DARBŲ EIGA:

Siūlė tarp žiedų
PENECRETE panaudojimas

Paprasčiausia konstrukcijos siūlė, esanti tarp žiedų, hidroizoliuojama kompleksiškai panaudojus PENECRETE ir PENETRON medžiagas:

 • Konstrukcijos siūlėje buvo padarytas U formos griovelis, ne mažesnis kaip 2,5 cm x 2,5 cm
 • Griovelis išvalytas šepečiu, gerai įdrėkintas vandeniu
 • Taip paruoštas siūlės griovelis buvo nuteptas vienu sluoksniu PENETRON mišinio
 • Tada siūlė buvo kruopščiai užglaistyta mentele su PENECRETE mišiniu
 • Aplink užglaistytą siūlę buvo sudrėkintas paviršius ir nuteptas vienu sluoksniu, o po valandos - ir antru sluoksniu PENETRON mišinio

Esama šulinio siūlė                                                  Daromas sliūlės griovelis

Išvalytas, kruopščiai sudrėkintas siūlės griovelis    Siūlės griovelis spdorotas 1 sl. PENETRON

Siūlės griovelis spdorotas 1 sl. PENETRON          Viršutinėje nuotraukoje:
                                                                               Siūlės griovelis užglaistytas PENECRETE

                                                                                Apatinėje nuotraukoje:
                                                                               Užglaistyta siūlė, padengta 2 sl. PENETRON

 

Siūlė tarp žiedo ir šulinio pagrindo
PENECRETE ir PENEPLUG panaudojimas

Pradėjus gilinti siūlę tarp šulinio pagrindo ir žiedo, įvyko slėginis pratekėjimas, pradėjo greitai lašėti ir tarpais netgi tekėti gruntinis vanduo. Norint tinkamai hidroizoliuoti tokią siūlę neužtenka panaudoti PENECRETE ir PENETRON medžiagų, nes jos bus išplautos dar nepradėjusios kietėti. Tokiu atveju papildomai naudojama PENEPLUG medžiaga, kuri skirta hidroizoliuoti staigius slėginius protėkius.

 • Naudojant PENEPLUG medžiagą visas griovelis buvo įgilintas - 2,5 cm pločio ir 5,0 cm gylio
 • Griovelis buvo išvalytas ir rankų pagalba užkimštas PENEPLUG mišiniu, panašiu į plasteliną. Su šia medžiaga darbas atliekamas labai greitai ir organizuotai, užsimaišoma mišinio tik tiek, kad būtų sunaudota per 30 sekundžių. Paruoštas kūgio formos mišinys stipriai spaudžiamas į siūlės griovelį bent jau 60 sekundžių. Kadangi PENEPLUG mišinys labai greitai kietėja, tai reakcijos metu išskiria daug šilumos, taigi tokiam darbui būtinos storos pirštinės.
 • Užtaisius siūlės griovelį su PENEPLUG mišiniu buvo sustabdytas slėginis pratekėjimas, siūlė buvo paruošta hidroizoliavimui su PENECRETE medžiaga. Siūlė buvo kruopščiai užglaistyta PENECRETE medžiaga ir apdorota dviem sluoksniais PENETRON mišinio ant viršaus.

Esama siūlė tarp pagrindo ir žiedo                      Siūlės griovelis

Siūlės griovelis, apdorotas PENEPLUG             Siūlės griovelis, užglaistytas PENECRETE

Siūlė tarp šulinio dangčio ir viršutinio žiedo
PENECRETE mišinio dvigubo sluoksnio itin giliam grioveliui panaudojimas

Pradėjus gilinti sandūrą tarp šulinio dangčio ir viršutinio žiedo, siūlė pratrūko. Kadangi betoniniai šulinio žiedai truputį pasvirę, tai viena dangčio pusė remiasi nelygiai, todėl darant griovelius buvo pasiektas gruntas.

 • Siūlė gavosi labai didelė ir gili. Bet PENECRETE mišinio storis naudojant neturi viršyti 3,0 cm. Todėl glaistant gilesnius griovelius nei 2,5 cm – 3 cm yra tepami keli sluoksniai PENECRETE mišinio vienas ant kito. PENECRETE sauso mišinio sąnaudos, kai griovelio matmenys yra 2,5 cm x 2,5 cm, sudaro apie 1,3 - 1,5 kg tiesiniam metrui. Didėjant griovelio gyliui - proporcingai kinta ir PENECRETE sauso mišinio sąnaudos.
 • Siūlės buvo išvalytos ir sudrėkintos, nuteptos vienu sluoksniu PENETRON mišinio, tada apdorotos PENECRETE siūlių hidroizoliacija bei nuteptos dviem sluoksniais PENETRON mišinio ant viršaus.

Esama siūlė                                                         Esama siūlė

Siūlės griovelis                                                     Siūlės griovelis

Siūlės griovelis                                                     Siūlės griovelis, užglaistytas PENECRETE

Siūlės griovelis, užglaistytas PENECRETE         Užglaistyta siūlė, apdorota 2 s. PENETRON
mišiniu

Visos betoninio šulinio siūlės buvo sutvarkytos ir hidroizoliuotos. Hidroizoliacijai prireikė panaudoti kompleksiškai tris medžiagas: PENETRON, PENECRETE, PENEPLUG.

Betono hidroizoliavimas
Hidroizoliavus siūles pagrindinė šulinio problema išspręsta. Papildomai betonas buvo apdorotaas PENETRON medžiaga, kad šulinyje nesikauptų drėgmė per betono struktūrą bei norint sustiprinti betono atsparumą chemikalams.

 • Visas betoninis paviršius buvo nuvalytas ir sudrėkintas, o hidroizoliuotos siūlės tik papildomai sudrėkintos.
 • Taip paruoštas paviršius sintetinio pluošto teptuku buvo nuteptas vienu sluoksniu PENETRON mišinio, po 60 minučių, vėl sudrėkinus visą paviršių, ir antru sluoksniu PENETRON mišinio.

Betono paviršius, apdorotas 2 sluoksniais PENETRON

 • Atlikus darbus su PENETRON skvarbiąja hidroizoliacija reikėjo stebėti, kad apdorotas paviršius 3 paras būtų drėgnas. Paviršius neturi skilinėti ir eižėti.

Apdoroti PENETRON sistemos medžiagomis paviršiai paprastai drėkinami šiais būdais: purškiant vandenį tiesiog ant paviršiaus arba betoninį paviršių uždengiant drėgmės nepraleidžiančia plėvele.

Šiuo atveju PENETRON medžiagomis apdorotas paviršius buvo uždengtas polietileno plėvele ir taip paliktas 3 paroms. Džiūstant betono paviršiui, po plėvele susikaupęs kondensatas palaikė reikiamą drėgmę ir neleido betonui per greitai išdžiūti. Po 3 parų plėvelė buvo nuimta, o šulinys buvo pradėtas eksploatuoti.

REZULTATAS:


1.  Hidroizoliacijos darbai užtruko 2 dienas ( dirbo 2 žmonės)
2.  Darbams atlikti panaudoti šie įrankiai bei apsaugos priemonės: perforatorius su griovelių darymo antgaliu, metalinis šepetys, balinimo šepetys, mentelė glaistymui, kibiras su vandeniu, guminės pirštinės, respiratorius.
3.  Likviduotas slėginis pratekėjimas per šulinio žiedo ir pagrindo sujungimą
4.  Hidroizoliuotos žiedų sujungimo siūlės ir sujungimas tarp šulinio žiedo ir dangčio
5.  Sustiprinta ir hidroizoliuota betoninė konstrukcija, padidintas atsparumas chemikalams
6.  Su PENETRON medžiagomis hidroizoliuotas šulinys gali būti naudojamas ir geriamąjam vandeniui

UAB DASFA ir Ko yra vienintelis oficialus PENETRON gamintojo atstovas Lietuvoje. Platesnė informacija www.penetron.lt

Mūsų adresas: 

UAB DASFA ir Ko, Kareivių g.19-118, Vilnius

Mob. +370 687 24841
Mob. +370 686 01411
Tel. +370 5 2031515
Faks.+370 5 2031517

El.p. penetron@dasfa.lt