Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Betranšėjės technologijos – pritaikymas ir nauda statybų projektams

Inžinerinių komunikacijų tiesimas daugeliui asocijuojasi su perkastomis gatvėmis, šaligatviais, keliamu triukšmu ir dažnu atveju – žala aplinkai.
Nuotraukos

2020.08.28.

Inžinerinių komunikacijų tiesimas daugeliui asocijuojasi su perkastomis gatvėmis, šaligatviais, keliamu triukšmu ir dažnu atveju – žala aplinkai. Tokie darbai iš esmės ne tik niokoja gamtą, tačiau dažnai ir kelia nepasitenkinimą netoliese gyvenantiems miestiečiams. Šie vaizdai vykdant požeminius darbus prieš keletą metų buvo neišvengiami ir įprasti.  Tačiau situacija pamažu ima keistis, pasitelkiamos naujesnės, patogesnės  ir mažiau rūpesčių keliančios technologijos. Vienos tokių – betranšėjės technologijos.

Betranšėjės technologijos (plstatyba.lt) naudojamos klojant  įvairias komunikacijoms skirtas vamzdynų sistemas, tiesiant jas  iki statinių. Atliekant šiuos darbus  neardoma aplinka, nereikia kasti griovių, o aplink darbus išlieka švaru ir tvarkinga. Naudojant šią pažangią technologiją yra tiesiami nauji vamzdynai bei kabeliai, renovuojami seni vamzdynai po kelio dangomis. Šios technologijos grindžiamos horizontaliai valdomais gręžimo darbais, kuriuos galima atlikti įvairiuose dirvožemio sluoksniuose bet kuria kryptimi.

Šia technologija siekiamas greitesnis ir kokybiškesnis darbų atlikimas nepadarant žalos aplinkai. Atliekant darbus pasitelkiama speciali technika ir įranga, kuri veikia  suspausto oro energijos dėka.

Betranšėjės technologijos darbai gali būti vykdomi šiais metodais:

  •      Horizontalus valdomas kryptinis  gręžimas  –  toks metodas  yra  taikomas tuomet, kai klojamos visiškai naujos inžinerijos komunikacijos nekasant grunto. Darbai atliekami dideliais atstumais, sudėtinguose gruntuose ir itin sunkiai prieinamose vietose, pavyzdžiui,  po įvairias keliais, geležinkeliais, medžiais, parkais ar upėmis. Šiuo metodu mechanizmas po žeme gręžimo būdu padaro reikiamo diametro tunelį ir įtraukia atitinkamus vamzdžius. Kad darbai būtų atliekami tikslingai, gręžimo metu yra reguliuojamas gylis ir kryptis. Darbai atliekami naudojant  specialią  techniką – nuo mažiausio Ditch Witch JT520 iki didžiausio  Ditch Witch JT3020 bei sauso gręžimo Ditch Witch Rod Pusher įrenginio.
  •      Renovacija – šis  betranšėjų   technologijų   metodas   taikomas  norint  atlikti esamų vamzdynų renovaciją. Darbų pradžioje yra atkasamas minimalus grunto sluoksnis. Su specialiu hidrauliniu įrenginiu yra sulaužomi seni vamzdžiai ir specialaus įrenginio dėka įtraukiami naujieji vamzdžiai.
  •       Mikrotuneliai –  mikrotunelių  įrengimo  metu   atkasamas  minimalus  grunto sluoksnis. Metodas taikomas įrengiant požemines komunikacijas apsauginiuose dėkluose po judriomis gatvėmis, geležinkeliais ar kitomis sunkiai prieinamomis vietomis.
  •      Uždaras    praėjimas –  metodas   skirtas norint  nedideliais   atstumais  kloti vamzdžius po žeme, kelių dangomis, geležinkeliais ar antžeminiais statiniais. Atliekant darbus atkasamas minimalus grunto sluoksnis. Metodas taikomas po žeme kalimo būdu, padarius reikiamo dydžio tunelį įtraukiamas plastmasinis vamzdis. Šiam metodui atlikti naudojama technika Grundomat G-55Z, G-75Z, G-130Z.

Betranšėjės technologijos privalumai:

  •      Spartesnis ir ekonomiškesnis darbų atlikimas
  •      Netrikdomas transporto ir pėsčiųjų eismas
  •      Išvengiama aplinkos niokojimo – nereikia kasti griovių, neardoma asfalto danga, šaligatviai, išsaugomi medžiai bei kiti žalieji plotai
  •      Sutaupomos lėšos – nereikia atkurti buvusios aplinkos – medžių, žaliųjų plot
  •      Technologija draugiškesnė aplinkai bei nekelia nemalonumų gyventojams.

Betranšėjės technologijos sparčiai populiarėja ir pasiteisina atliekant net sudėtingus darbus, kur nėra galimybės kasti (pavyzdžiui, po automobilių važiuojamaisiais keliais, po geležinkelių bėgiais, upėmis ar tvenkiniais, parkais su gausia augmenija, daugiabučių rajonais).

Planuojantiems pasinaudoti šių technologijų teikiamais privalumais labai svarbu pasirinkti patikimą darbų vykdymo bendrovę. Tik tuomet darbai bus atlikti kokybiškai, sklandžiai ir tikslingai. Viena iš šios srities lyderių – UAB „Požeminių linijų statyba“. Bendrovė atliekant betranšėjų technologijų darbus naudoja tik specialią profesionalią techniką. Įmonėje dirbantys patyrę ir kvalifikuoti specialistai, atsižvelgiant į klientų poreikius, kiekvienam projektui parenka geriausius sprendimus.