Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Plastikiniai „REHAU Geneo“ profilio langai ir renovacija

Renovacija – pastaruoju metu dažnai žiniasklaidos cituojamas terminas
Nuotraukos

Renovacija – pastaruoju metu dažnai žiniasklaidos cituojamas terminas. Renovacija buvo pradėta kaip didžiulė, vyriausybės inicijuota senų daugiabučių pastatų atnaujinimo programa. Bet buvo užmiršti individualių namų, kuriuos taip pat tikslinga atnaujinti, savininkai. Atsiradus daliniam nuosavų namų finansavimui, renovacijos rėmai išsiplėtė.  Individualių namų savininkai, skirtingai nuo daugiabučių gyventojų, aiškiai supranta, kad papildomai apšildžius namą arba bent pakeitus senus langus ir duris, šilumos nuostoliai gerokai sumažės ir tai taupys jų pačių lėšas.

 

Apie tai, kokia nauda gaunama vien pakeitus senus, nusidėvėjusius ir šilumos nelaikančius langus, Prim.lt skaitytojams pasakoja UAB Danizė vadovas Stanislovas Danisevičius.

 1.      Kiek šilumos prarandama pro nesandarius langus?

Pagrindiniai šilumos nuostuoliai patiriami per nesandarius langus. „Rehau“ kompanija sukūrė „GENEO“ profilį atitinkantį ateities energijos taupymo standartą. Energijos taupymas: iki  76 proc.*(*Energijos nuostolių sumažėjimas keičiant senus 80-ųjų metų medinius/plastikinius langus  (Uf = 1,9, Ug = 3,0 ) į langus iš GENEO profilių (Uf = 0,86, Ug = 0,5, kai  lango dydis 123 x 148 cm) 

Energijos požiūriu „GENEO“ šiuo metu yra geriausia 86 mm langų profilių sistema, siūloma langų sistemų rinkoje. Ypatingumas slypi pažangiausios technologijos medžiagoje „RAU-FIPRO“. Tai yra pluošto junginių medžiaga, daranti profilį ypatingai stiprų. Įprastai profilio tvirtumui naudojama armuotė pasirinkus „GENEO“ 90 proc. atvejų tampa tiesiog nereikalinga.  Taip naudojant šią sistemą pasiekiami geriausi šilumos izoliacijos rodikliai, kadangi šalčio tiltai, atsirandantys naudojant armuotę, tiesiog nebesusidaro. Svarbu tai, kad „GENEO“ žymiai viršija netgi Energijos taupymo direktyvos (EnEV) nustatytus reikalavimus. Tuo pačiu ši langų sistema siūlo puikiausias galimybes įvairiems dizaino ir komforto sprendimams išpildyti neatsisakant šilumos izoliacijos privalumų

 2.      Kiek trunka langų gamyba ir kokia langų kaina? Kada galima tikėtis pajusti ekonominę naudą?

Plastikinių langų gamyba nuo sutarties pasirašymo trunka 10-12 darbo dienų. Plastikinių langų iš Rehau Geneo arba Rehau Euro Design 70 profilio kaina priklauso nuo pasirinktos profilių spalvos, stiklo paketo storio, stiklo savybių ( šilumos perdavimo koeficiento Ug), lango furnitūros, pasirenkamų montavimo medžiagų ir langų montavimo vietos.

Pasirinkus standartinį Rehau Euro Design 70 langų variantą su 24mm dviejų stiklų stiklo paketu gaunamas šilumos perdavimo koeficientas Uw=1,31 arba geresnis.

Pasirinkus standartinį „Rehau Geneo“ langų variantą su 44 mm trijų stiklų stiklo paketu, gaunamas puikus plastikinio lango šilumos perdavimo koeficientas Uw=0.83 arba  geresnis. Ženkli ekonominė nauda po renovacijos pasiekiama jau pirmą šildymo sezoną. Kalbame remdamiesi praktine patirtimi ir klijentų atsiliepimais , nes langus iš Rehau Geneo profilių gaminame jau ne vienerius metus.

 3.      Kokiu atveju kelių kamerų Rehau plastikinius profilius reiktų rinktis?

Kiekvienas objektas kelia savo individualius reikalavimus naudojamiems plastikiniams langams. Rehau plastikiniai langų profiliai atitinkamai pagal poreikį skirti tiek naujam, tiek renovuojamam pastatui, individualiam ar daugabučiui namui, civilinei ar pramoninei statybai.

Renkantis „Rehau“ profilio langus reiktų atsižvelgti į renovuojamo gyvenamojo ar kitos paskirties pastato šilumos taupymo poreikius.

UAB „Danizė“ gali pasiūlyti įvairiausių plastikinių langų iš „Rehau“ plastikinių profilių variantus renovuojant, statant naujus pastatus ir namus.

Daugiabučių renovacijai dažniausiai naudojami plastikiniai langai iš penkių kamerų Rehau Euro Design 70 su dviejų arba trijų stiklų stiklo paketu, kurių šilumos perdavimo koeficientas atitinkamai Uw=1,3 W/m²K ir Uw=1,0 W/m²K. Tai optimaliausias  kainos ir kokybės santykis renovuojant daugiaaukščius gyvenamuosius namus, nes Lietuvoje patvirtintas STR šilumos perdavimo koeficientas ganėtinai prastas ir siekia tik Uw= 1,4 W/m²K.

Sandėliavimo ir gamybinių pastatų renovacijai ir statybai siūlome 5 kamerų plastikinius langus iš „Rehau Euro Design“ 70 su pažemintu rėmo profiliu, kas leidžia pasiekti puikų kainos ir kokybės santykį, išlaikant puikias šilumos perdavimo sąvybes.

Rehau Geneo šešių kamerų, 86 mm gylio profilio langai, ypatingai taupantys šilumą, turintys puikias garso ir statikos sąvybes. Geneo leidžia įgyvendinti puikias architektūrines įdėjas naujo namo statyboje,  neatsisakant šilumos izoliacijos privalumų. Pažymėtina kad Rehau Geneo profilio langai pagal šiluminius parametrus atitinka pasyvaus namo reikalavimus. Rehau GENEO žymiai viršija netgi Energijos taupymo direktyvos (EnEV) nustatytus reikalavimus.

 4.      Ar galima montuoti ir plastikines duris?

Plastikinių lauko durų iš „Rehau Briliant“ arba „Rehau Geneo“ profilių panaudojimo galimybės tiek renovuojant, tiek statant naujus pastatus yra ganėtinai plačios. Gaminame įėjimo į daugiabučių laiptines, biurų vidaus ir lauko, privačių namų paradines, techninės paskirties: katilinių, biuro pertvarų, lauko terasų vienveres arba dviveres duris.

 5.      Kokie yra jūsų gaminamų langų privalumai?

Rehau Geneo pilnai armuoto profilio langų sistema, nenaudojanti papildomos plieno armuotės – tai didžiausias stabilumas, kurį užtikrina pažangiausios technologijos medžiaga „RAU-FIPRO“, ideali profilio konstrukcija ir integruota sustiprinimo sistema (IVS).

 • Naudojant atitinkamus stiklo paketus langai iš „GENEO“ pritaikyti pasyviajam namui.
 • Sistemos gylis: 86 mm /su vidine tarpine
 • „GENEO®“ lango profilis su trimis aplink einančiais tarpinių lygiais užtikrina geriausias izoliacines savybes.
 • Itin elastinga, ilgai apkrovas atlaikanti tarpinių medžiaga garantuoja ilgą eksploataciją.
 • Kamerų skaičius: 6 kameros
 • Šilumos izoliacija: Uf iki 0,86 W/m²K
 • Energijos taupymas: iki  76 proc.*
 • Medžiaga: pluošto junginių medžiaga RAU-FIPRO, apgaubta iš išorės vertingu RAU-PVC, užtikrinančiu puikiausią paviršiaus kokybę
 • Garso izoliacija: iki 5 triukšmo klasės 5  be armavimo proflio, Rw,P = 47 dB su įstiklinimu Rw = 50 dB
 • Apsauga nuo įsilaužimo: iki 3 atsparumo klasės, be armavimo iki 2 atsparumo klasės
 • Oro pralaidumas: 4 (DIN EN 12207)
 • Sandarumas stipriai lyjant: 9A (DIN EN 12208)
 • Funkcinės kameros termomodulių pagalba leidžia dar labiau pagerinti šilumos izoliacijos savybes.
 • 66 mm falco gylis tinka trijų stiklų paketui.
 • Trijų stiklų paketų naudojamas storis 44 mm, 52 mm.
 • Naujai sukurta tarpinių geometrija leidžia sumažinti uždarymo slėgį, dėl to atidaryti ir uždaryti langus tapo dar lengviau.
 • Air Comfort vėdinimo sistema leidžia patekti šviežiam orui esant uždarytam lagui.
 • Ekologiškas, kadangi perdirbamas.

 * Lango dydis 1230x180 mm

** Skaičiuojant remtasi: mediniai/plastikiniai 70-ųjų metų langai, UW apie 3,0W/m2K, bendras langų plotas 52 m2,

šildymo rūšis: nafta (sąlyginė kaina: 0,75 euro/l)

 Dizainas

 • Plačios architektūrinės galimybės pagal individualius formos pageidavimus:  galima pasirinkti pvz. apvalius, trikampius langus ar  suskirstyti langus į mažesnius naudojant skirtukus  
 • Plačios pasirinkimo galimybės: didelis profilių dengimo bei dažymo spalvų pasirinkimas
 • Šviesiai pilkos tarpinės prie baltų profilių ir juodos tarpinės prie spalvotų profilių yra puikus spalvinis akcentas
 • Elegantiškas 20° nuolydis 

 Langams suteikiama 5 metų garantija, laikantis langų eksploatacijos taisyklių.

 6.      Ar namas su tokiais langais „kvėpuoja“?

„Rehau“ sukurta inovatyvi sistema „AirComfort“ kontroliuoja šviežio oro patekimą per langus, priklausomai nuo vėjo stiprumo. Vėjui stiprėjant mechanizmas labai jautriai reaguoja ir automatiškai užsidaro. Patalpos vėdinamos ypač palankiai – nesukeliant jokio skersvėjo. Ši lanksti sistema – labai ekonomiška, nes veikia mechaniškai, jai nereikalinga elektros srovė.

Sumontuojama lengvai be varžtų ir gręžimo. Toks sprendimas labai tinka vykdant naujosios statybos ir sanavimo projektus.

Hidrodinaminis paradoksas pagal Bernoulli: daiktai, besiribojantys su oro srove, yra įtraukiami į ją, o ne išstumiami, kaip norėtųsi tikėti. Šis efektas “AirComfort” sistemoje veikia taip, kad sandarinimo tarpinės liežuvėlis kylant vėjo slėgiui pakyla ir patikimai uždaro vėdinimo sistemą.

„AirComfort“ privalumai:

- Pagaminta iš aukštos kokybės EPDM gumos.

- Itin lankstus plonasluoksnis sandariklis.

- Sandarumo klasė nuo krušos 9a pagal DIN EN 12208.

- Maža įrengimo ir sistemos kaina

- Puikus oro pralaidumas atviroje pozicijoje (4,7m³/h esant 10 Pa).

- Nedidelis oro pralaidumas uždaroje pozicijoje (9,9 m3/h esant 600 Pa).

- Patikrinta IFF institute Rozenheime, galima naudoti iki garso izoliacijos 4-os klasės.

- AirComfort sistema yra tvirtinama viršuje skersai į sąvarą ir paprastai yra nematoma net ir atidarius langą.

- Pasižymi savireguliacija, veikia be garso, ją lengva prižiūrėti.

- Geresnė oro cirkuliacija be skersvėjo

- Sveikesnis patalpų klimatas

- Sumažėjusi drėgmės ir pelėsių atsiradimo rizika

- Saugumas

- Bet kuriuo metu galima įrengti

- Paprasta įrengti pritvirtinant į sąvaros užlanką, nereikia gręžti ir įveržti

- Pastato apsaugos ir vertės padidinimas

 Oro patekimas esant normaliam oro slėgiui. Kylant vėjo spaudimui „AirComfort“ automatiškai užsidaro pagal Bernoulli principą.

Nuotraukos gamintojo ©

Prim.lt