Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Grįžimas į mokyklą: kaip paruošti vaikų kambarį?

Grįžimas į mokyklą svarbus ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Tai metas, kai reikia pasirūpinti daugybe dalykų: nuo reikalingų sąsiuvinių, pratybų ir rašiklių iki tinkamo kambario įrengimo
Nuotraukos

2019.09.02.

Grįžimas į mokyklą svarbus ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Tai metas, kai reikia pasirūpinti daugybe dalykų: nuo reikalingų sąsiuvinių, pratybų ir rašiklių iki tinkamo kambario įrengimo (pastaruoju atveju itin naudingi tiek standartiniai, tiek „protingi“ baldai). Tam, kad užduotis būtų lengvesnė, gali praversti keletas patarimų.

Pasirūpinkite, kad visi daiktai turėtų savo vietą

Vaikų kambaryje dažniausiai vietos neatranda nemažai laisvalaikiui skirtų daiktų (pavyzdžiui, žaislai), o ką jau kalbėti apie daugybę mokymuisi reikalingų sąsiuvinių, knygų, tušinukų ir t. t. Norint, kad tvarką palaikyti būtų paprasčiau, o reikalingi daiktai būtų lengvai pasiekiami, verta pasirūpinti tinkamais baldais.

Universaliosios lentynos

Jei jūsų vaikų kambaryje trūksta vietos įvairių daiktų laikymui, verta apsvarstyti galimybę įsigyti naujas lentynas. Tai vienas iš naudingiausių ir praktiškiausių variantų tokioje patalpoje. Į jas galima sudėti tiek mokyklos reikmenis, tiek žaislus ar įvairus apdovanojimus – taip jie bus matomoje vietoje.

Itin smagu tai, jog norimą dizainą galima rinktis iš plataus prekių asortimento. Vyresnio amžiaus moksleiviams rekomenduojama rinktis neutralių spalvų, tokių kaip natūralios medienos ar baltos, lentynas. Prie jų paprastai priderinami ir įvairūs „protingi“ baldai: „augantys“ rašomieji stalai, kėdės. Mažiesiems gali patikti spalvingesnės lentynos, puoštos žaismingomis detalėmis iš animacinių filmų.

Priklausomai nuo to, kokio stiliaus vaikų kambario interjerą norite sukurti, galima pasirinkti tiek minimalistinius, tiek papildomomis detalėmis dekoruotus baldus. Šiandien jų pasirinkimas didžiulis: lentynos su uždarais stalčiais ir be jų, aukštos ir siauros arba plačios žemesnės.

Nedidelės spintelės ir komodos

Kiti baldai, tinkantys įvairių daiktų laikymui – spintelės ir komodos. Pastarosios ypač tinka drabužiams susidėti, kurių prasidėjus mokslo metams dažniausiai tik padaugėja. Talpiuose stalčiuose patogu laikyti įvairius apatinius drabužius, kojines ir t. t. Nedideles spinteles galima statyti tiek prie lovos, tiek ir kitose kambario vietose, prie jų lengvai priderinami ir „protingi“ baldai, pasižymintys išskirtiniu funkcionalumu. Be jau anksčiau paminėtų privalumų verta paminėti, kad komodos ir spintelės puikiai tinka ir patiems jauniausiems moksleiviams, nes jas paprasta pasiekti.

Talpios spintos

Jei manote, kad vien komodos neužteks, rekomenduojama papildomai įsigyti naują spintą. Joje drabužius galima ir pakabinti, todėl jie mažiau susiglamžo. Šis baldas ypač tinka vyresniems vaikams, kuriems paprasta pasiekti ir aukštesnes lentynas. Atsižvelgdami į individualius poreikius (laisvą vietą, patogumą), galite pasirinkti siauresnę arba platesnę spintą.

Išsirinkus priemones daiktų laikymui, verta apsvarstyti ir kitus, ne mažiau vaiko kambaryje svarbius baldus.

Sukurkite mokymuisi palankią erdvę

Patogi ir visapusiškai mokymuisi pritaikyta vieta – vienas iš svarbiausių dalykų prasidėjus naujiems mokslo metams. Daugelis tėvelių ieško ilgaamžių sprendimų, kurie būtų naudingi kuo ilgiau – tokioje situacijoje itin praverčia „protingi“ baldai, kuriuos lengva pritaikyti prie kintančio vaiko ūgio. Populiariausi pasirinkimai – „augantys“ rašomieji stalai ir kėdės. Šiuos baldus paprasta derinti tiek tarpusavyje, tiek su lentynomis ar spinta.

Pačių mažiausiųjų mokyklinukų kambariuose puikiai tinka ryškiaspalviai rašomieji stalai ir kėdes, dekoruoti animacinių filmų herojais. Tai ne tik pagyvina erdvę, bet ir gali paskatinti vaikų motyvaciją mokytis – juk sėdėti prie tokio stalo kur kas smagiau. Be to, poreikiui esant ant jų galima pastatyti ir specialiai pritaikytas žaismingas lentynas su integruotu apšvietimu.

Jei ir jūs norite visapusiškai paruošti vaiko kambarį naujiems mokslo metams, apgalvokite visus poreikius ir pasikliaukite specialistų įžvalgomis. Pasirūpindami reikalingomis priemonėmis, nesvarbu, ar tai universalios lentynos, ar „protingi“ baldai, „augantys“ kartu su vaiku, sukursite patrauklią ir komfortišką erdvę.