Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Italijoje pristatytos vonios kambario dizaino naujovės: ligoninės sterilumą keičia spalvos

Į vonios kambarį su didele energija veržiasi plati spalvų gama.
Nuotraukos

2019.10.01.

Ilgą laiką karaliavusios neutralios spalvos, simbolizavusios eleganciją bei išlavintą skonį, apleidžia namus. Jų vaidmenį perima drąsios spalvos ir namų erdves keičia neatpažįstamai. Ne išimtis ir intymiausia namų vieta. Į vonios kambarį su didele energija veržiasi plati spalvų gama. Spalvingos vonios interjero sprendimų naujovės buvo pristatytos Italijoje vykusioje parodoje „Cersaie“.

„Vonios kambarys „įsikrauna“ spalvomis ir perima bendrąsias namų interjero tendencijas. Erdvė, kuri ilgą laiką buvo atskirta nuo namų – tampa jų dalimi“, – teigė Namų idėjų centro NIC atstovas Nerijus Urbonavičius.

Vonios kambarys iki šiol buvo suvokiamas kaip intymi ir asmeninė erdvė. Stebint naujausias tendencijas ši patalpa vis labiau tolsta nuo mums įprasto asketiškumo, sterilumo. Dar neseniai vonios kambario estetika buvo suvokiama kaip šalta, balta erdvė, primenanti ligoninę su blizgančiais kranais ir grubiu apšvietimu, kuris šią erdvę padarydavo dar atšiauresnę.

Pokyčius įkvėpė besikeičiantis gyvenimo tempas ir suvokimas, jog rekreacijai nebūtina konkreti namų vieta, ją galima susikurti visuose namuose, išlaikant vientisą stilių.

Parodos metu buvo pristatytos naujovės – spalvų, apšvietimo, žinoma, ir santechnikos bei baldų. Daugelis gamintojų parodoje skleidė žinią, kad norint sukurti išskirtinę erdvę, verta rinktis intensyvias spalvas, intensyvius šviesius tonus.

Geros savijautos spalvos

„Dažnai tenka girdėti, kad standartinio buto vonios kambario erdvė apriboja galimybes kūrybai. Netiesa. Daug sprendimų šiais laikais kuriama didmiesčiams, kuriuose eksploatuojamos mažos erdvės“, – pasakojo N. Urbonavičius, pridurdamas, jog industrija tenkina individualaus dizaino vonios kambario poreikį. Pasak specialisto, pirmas žingsnis – spalvos.

Nors balta spalva vonios kambaryje, kaip ir kitose namų vietose, vis dar lieka dominuojančia, matosi ryškios tendencijos link šiltų, minkštų spalvų, šiltų žemės tonų, oranžinės, mėlynos, žalios ir rudos atspalvių, kurie nugula įvairiuose vonios kambario paviršiuose.

Vis dažniau interjero dizaineriai atsigręžia į rudus atspalvius. Siekiant sukurti „gyvą“ atmosferą, galima naudoti terakotos, bronzos ar rūdžių, alyvuogių, pušies ar kedro atspalvius. Ruda spalva interjere gali egzistuoti keliais būdais: kaip gamtos įkvėptas spektras, kuris dažniausiai derinamas su natūraliomis medžiagomis, arba kaip aliuzija į praeities stilistiką, kuri pasirenkama kuriant menišką efektą.

Tokie tonai parenkami ne tik dėl savo estetinių savybių: spalvos iš gamtos turi atpalaiduojantį poveikį. „Rudi atspalviai ramina ir kuria rekreacinę atmosferą, kurioje galima atpalaiduoti emocijas. Kaip ir po ilgų pasivaikščiojimų gamtoje, kuomet jaučiamės pailsėję“, – pasakojo N. Urbonavičius.

Ne ką mažiau svarbūs tonai namuose – raudona, mėlyna, geltona ir jų dariniai – žalia, oranžinė ir violetinė. Tokios ryškios spalvos dažniausiai naudojamos kaip erdvę pagyvinantys akcentai. Ne veltui šios spalvos naudojamos spalvų terapijoje.

Žalia spalva sukuria išties neįprastą, įdomią aplinką, ypač derinant ją su augalais. Žalią spalvą galima įkomponuoti į vonios kambario detales arba naudoti kaip ryškų vonios akcentą, pavyzdžiui, žalią vonią. Mėlyna spalva ramina, primena vandens platybes ir dangaus gilumas. Tai ne tik inovatyvus sprendimas sienoms, bet ir plytelėms, kurios šiuo atspalviu tiesiog užburia. Marmuro atgimimas interjere dar labiau paskatino melsvų atspalvių naudojimą sanitariniams įrenginiams.

Kuriant vonios kambario stilistiką, pirmiausia galima pagalvoti apie tai, kas kiekvienam yra artima, apie idėjas, kurios įkvepia gyvenimui. Tai gali būti kultūrinis, pramoginis, rekreacinis ar kitas gyvenimo ritmui artimas dizaino sprendimas. Namai – ne tik akims, bet ir lytėjimui, todėl verta pagalvoti ir apie medžiagiškumą. „Nesvarbu ar tai būtų keramika, metalas, stiklas, mediena, ar kitos medžiagos – turėtų būti malonu liesti“, – pasakojo N. Urbonavičius, pridurdamas, kad tai neaplenkia ir santechnikos dalies: renkantis praustuves, tualetą, vonios, dušo galvutes, kranus verta atkreipti dėmesį, kad jie išpildytų rekreacinį poreikį.

Atsisveikinimas su blizgiuoju chromu

Paskutinės tendencijos vis labiau tolsta nuo vonios kambario standartu tapusio blizgaus chromo. Jo vietą užima matinė juoda spalva, degintas varis, žalvaris ir bronza.  Šlifuotas nerūdijantis plienas išlieka ilgaamže klasika, labiausiai derančia su minimalistiniu ir inovatyviu dizainu. „Blizgūs paviršiai suteikia šaltumo jausmą, todėl norint susikurti jaukią atmosferą, vertėtų pagalvoti kaip juos pakeisti“, – patarė Namų idėjų centro NIC atstovas.

Apšvietimas

Daug naujovių galima stebėti ir apšvietimo sektoriuje. Išstūmusi kaitrines lemputes, LED technologija įgalino gamintojus naujam etapui. Apšvietimas namuose ir vonios kambaryje jau tampa nebe praktiniu reiškiniu, o menu. Atsiranda vis įdomesnių pritaikymų. Produktų dydžiai pastebimai mažėja, o technologija diktuoja minimalistinį dizainą. Atsiranda plastiškumas, apšvietimas dalyvauja interjero formų, spalvų žaisme.