Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip įrengti prabangius ir santūrius namus?

Apie tai, kas vyrauja šiuo metu madingame būsto stiliuje, o kokį interjerą verta rinktis, norint išlaikyti ilgai nesenstantį ir lengvai atnaujinamą namų dekorą.
Nuotraukos

2019.10.30.

Rudenį pasaulinėse dizaino ir architektūros parodose pristatomos ateinančių metų interjero madų tendencijos, tačiau kol jos įsikuria namų aplinkoje praeina šiek tiek laiko. Apie tai, kas vyrauja šiuo metu madingame būsto stiliuje, o kokį interjerą verta rinktis, norint išlaikyti ilgai nesenstantį ir lengvai atnaujinamą namų dekorą, papasakojo interjero dizainerė Alina Morkūnė ir su prabangaus būsto segmentu dirbantis Karolis Matulevičius, UAB „NT valdymo sprendimai“ direktorius ir prestižinio „Vilon City“ projekto vadovas.

Interjeras – svarbus naujo būsto kriterijus

Pagrindinis nekilnojamąjį turtą Vilniaus mieste perkančių klientų portretas, anot K. Matulevičiaus – tai jaunos šeimos ir jauni miestiečiai, tarp 25 ir 40 metų. Amžius ir poreikiai taip pat diktuoja ir reikalavimus būsto interjerui.

„Šiuolaikiniai pirkėjai vis labiau yra linkę rinktis sprendimą „iki rakto“, su pilna apdaila ar net baldais, kuomet nereikia niekuo rūpintis. Dėl šios priežasties rinkdamiesi naują būstą žmonės atsižvelgia ir į jame įrengtą interjerą – tai yra vienas iš svarbių kriterijų, po vietos ir kitų patogumų“, – teigia K. Matulevičius.

Pirmą įspūdį kuria spalva

Kuriant interjerą didžiausią reikšmę ir pirmą įspūdį sukuria dominuojanti spalva bei pasirinktos faktūros.

 „Šiuo metu pastebėčiau dvi vyraujančias spalvų, jų derinių ir raštų tendencijas. Pirmoji yra pastelinių bei itin prigesintų atspalvių, matinių paviršių derinys. Antroji – kontrastingesni, sodrių spalvų deriniai, kuriami jungiant matinius paviršius su blizgiomis metalinėmis, natūralaus akmens ar stiklo detalėmis“, – teigia A. Morkūnė.

Abiem atvejais nevengiama natūralaus medžio tekstūrų, geometrinių raštų bei augalinių motyvų. Toks stilius puikiai tinka ir miesto šurmulyje, ir gyvenant arčiau gamtos. Tiesa, kai žaluma karaliauja už lango, namuose galima apsiriboti santūresnėmis spalvomis ir stengtis neužgožti supančios aplinkos.

Balta – ilgaamžis pasirinkimas

Norėdami išsirinkti tokį interjerą, kuris niekada neatrodys it iš praėjusio dešimtmečio ir prie kurio lengvai priderinsite vis kitokias dekoro detales, nebijokite baltos spalvos paviršių arba monochrominių derinių.

„Balta spalva niekada neišeina iš mados. Ji universali, neutrali ir tinka beveik prie visko. Be to, balta spalva visuomet gaiviai ir skoningai atrodo nuotraukose. Norint atnaujinti baltų sienų interjerą dažniausiai pakanka pakeisti laisvai pastatomus baldus (kėdes, staliukus), taip pat namų tekstilę – užuolaidas, kilimus, pagalvėlių užvalkalus, tam nebūtina atlikti pilno remonto“, – teigia A. Morkūnė.

Baltų tonų aplinka vyrauja ir K. Matulevičiaus vadovaujamo „Vilon City“ projekto interjeruose. Toks pasirinkimas pabrėžia kambarių erdvę, atspindi šviesą, taip pat palieka laisvę būsto šeimininkams derinti aksesuarus pagal jų individualų skonį. Baltų sienų interjere itin tinka kontrastingai paryškinti pagrindinį erdvės akcentą – pavyzdžiui židinį, pianiną ar masyvias knygų lentynas.

Šiuolaikinė prabanga – santūri

Atskiro dėmesio vertas naujas visuomenės supratimas apie prabangą ir aukštos klasės būstą. Prabangus šiuolaikinis interjeras netviska auksu bei krištolu, bet yra nuosaikus ir skoningas.

„Šiuolaikinė prabanga pasižymi itin ilgaamžių, natūralių medžiagų bei būtent tai erdvei kruopščiai parinktų ar projektuotų objektų ir interjero elementų darna. Tokie interjerai dažniausiai išlieka prabangūs ir vertingi dešimtmečius. Jų estetika bei funkcionalumas išlieka aktualūs net keičiantis interjero madoms ir tendencijoms. Aukštesnės klasės būsto pirkėjai pirmenybę taip pat teikia privatumui, saugumui, technologiškai išmaniems, naujausius inžinerinius sprendimus turintiems namams, kuriems būtų reikalinga minimali priežiūra. Brangaus nekilnojamojo turto pirkėjams ir gyventojams prabanga yra ne daiktai, o gyvenimo būdas – tai veikla, gaunamos paslaugos, komfortas“, – pasakoja K. Matulevičius.

Šią tendenciją patvirtina prabangiomis vilomis, kotedžais ir apartamentais pradėta apstatyti „Vilon City“ teritorija Vilniaus pakraštyje. Restoranų, SPA, sporto veiklų, grožio ir sveikatinimo paslaugų įvairovė, aplinkos tvarkytojų, administratorių ir apsaugos rūpinimasis yra svarbiausi pirkėjų kriterijai. Šiuolaikinių prabangių namų architektūra ir interjero dizainas turi būti labiau santūrūs, tačiau technologiškai itin pažangūs ir komfortiški.

Didelio ir mažo būsto interjeras

Pirmasis klausimas, kurį jums užduos interjero dizaineris, bus apie būsto plotą. Erdvės pojūtis yra svarbus tuose namuose kasdien būnantiems gyventojams, todėl mažuose būstuose stengiamasi vizualiai erdvę padidinti, o dideliuose – atskirti funkciškai skirtingas namų vietas, tačiau jų nesumažinti ir neužgožti. Tam verta prisiminti kelis naudingus patarimus, pavyzdžiui tai, kad sėdint ant sofos būtina matyti vaizdą pro langą ir neatsisukti nugara į natūralios šviesos šaltinį – taip gyventojai nesijaus uždaryti tarp keturių sienų ir jausis už lango esančios gamtos dalimi. Dideli panoraminiai langai – kiekvieno būsto puošmena, todėl jų neverta paslėpti už masyvių baldų ar išraiškingų užuolaidų. Tuo tarpu mažesnius langus per visą sieną besitęsianti užuolaidų drapiruotė gali vizualiai padidinti.

„Įrenginėjant didelio ploto būstą labai svarbu jį tinkamai suskirstyti zonomis, kad didelėje erdvėje daiktai nepasimestų ir sukurtų vieną visumą, kurioje žmogus jaustųsi patogiai. Įrenginėjant mažo ploto būstus erdvių atskyrimas taip pat yra svarbus, tik šiuo atveju svarbu atsižvelgti į žmogaus judėjimo trajektorijas ir tiksliai numatyti, kur ir kokius daiktus jis turės laikyti. Taip pat svarbūs yra kliento komforto prioritetai. Jeigu didelėje virtuvėje bus pakankamai vietos smulkiai buitinei technikai, tai turint mini virtuvėlę, tektų rinktis, ant stalviršio statyti el. virdulį ar skrudintuvę“, – teigia A. Morkūnė.

Ką renkasi būstų pirkėjai?

Pasak K. Matulevičiaus, būsto dydis pirmiausia priklauso nuo to, ar tai butas, ar namas. Butų pirkėjas paprastai renkasi mažesnį būsto plotą ir lokaciją arčiau centrinės miesto dalies. Tai – jaunos poros ar viengungiai. Jie mėgsta išskirtinumą, tad ir būsto interjere dažnai eksperimentuoja, nevengia ryškių akcentų.

„Tuo tarpu šeimos su vaikais arba poros, planuojančios šeimos pagausėjimą, renkasi kotedžus arba namus, santūrų ir praktišką dizainą, vertina patogų susisiekimą, jiems aktualus atstumas iki mokyklų, darželių. Pavyzdžiui, „Vilon City“ teritorijoje šalia Vilniaus – Panevėžio autostrados, netoli vakarinio aplinkkelio, galima rinktis erdvias vilas, kotedžus arba apartamentus. Be gausių paslaugų čia yra ir visi gamtos privalumai ilgiems pasivaikščiojimams ar išvykoms dviračiu“, – teigia K. Matulevičius.