Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kokios interjero detalės padės sukurti jaukumą namuose?

Dažniausiai pradėjus įsirenginėti namus siekiama, kad jie būtų maksimaliai jaukūs. Kartais, kai pasirenkamas visiškai minimalistinis ar griežtai klasikinis interjero dizainas gali atrodyti, kad tai itin sunku, tačiau tai nėra tiesa.
Nuotraukos

2019.07.23.

Dažniausiai pradėjus įsirenginėti namus siekiama, kad jie būtų maksimaliai jaukūs. Kartais, kai pasirenkamas visiškai minimalistinis ar griežtai klasikinis interjero dizainas gali atrodyti, kad tai itin sunku, tačiau tai nėra tiesa. Tiek skandinaviško dizaino, tiek klasikiniai baldai bei kitos detalės gali suteikti namams jaukumo, jei žinosite, kaip juos derinti ir kokius akcentus pasirinkti.

Namų aksesuarai tinka kiekvienam interjero stiliui

Nors minimalizmą mėgstantys žmonės dažnai aksesuarų ir perteklinių detalių vengia, namų puošyba nebūtinai reiškia, jog apsikrausite ir nukrypsite nuo savo interjero dizaino stiliaus, temos ar pirminės idėjos. Priešingai – tokios detalės kaip žvakidės ar vazos gali pagyvinti aplinką ir pernelyg tuščiai, kone steriliai aplinkai suteikti trūkstamo jaukumo. Klaidinga būtų manyti, kad vienam ar kitam interjero stiliui netinka aksesuarai – tereikia išsirinkti tinkamus:

  • minimalistiniam dizainui tinka monochrominių spalvų detalės. Rinkitės vazas, žvakides ar veidrodžius, tačiau formos turėtų būti kiek griežtesnės. Nors gali atrodyti, kad kambarys praras jaukumą, tai netiesa – veidrodžiai atveria patalpą, suteikia erdvės pojūtį;
  • klasikiniai baldai puikiai atrodo prabangiomis detalėmis puoštame kambaryje. Klasika niekuomet nemiršta, tad rinkdamiesi detales galite eksperimentuoti – rinkitės tiek prabangius, tiek modernius aksesuarus. Tiks art deco stiliaus indai, padėklai. Nevenkite sienų puošti akcentiniais veidrodžiais, vazomis.

Bet kokį interjero dizainą jaukesniu padarys tinkamai išnaudojamos detalės. Vien tik įsigiję žvakidę ar vazą nepajausite norimo efekto: naudokite aksesuarus pagal paskirtį. Pamerkite į vazą gėlių, uždekite kvapnią žvakę – taip atskleisite visą šių akcentų potencialą.

Tinkama atmosfera – raktas į jaukumo pojūtį

Detalės, skirtos pagyvinti interjerui, taip pat kuria namų atmosferą. Jei siekiate jaukumo, atkreipkite dėmesį ne tik į dekoracijas ar patalpų akcentus, bet ir į namų kvapus, apšvietimą. Pastarąjį padės sukurti ne tik tinkamai pasirinkta šilta ar šalta šviesa, bet ir patys šviestuvai. Klasikiniai baldai puikiai dera su toršerais ar mažesniais šviestuvais, prabangiai atrodančiais ant staliuko šalia lovos, o sietynai svetainei ar valgomajam suteikia rafinuotumo bei jaukumo.

Minimalistiniame interjere taip pat galite įkomponuoti toršerą – jaukūs vakarai ant minkšto fotelio skaitant knygą bus it pasiekiami. Atmosferą itin gerai formuoja kvapnios žvakės, eteriniai aliejai ar smilkalai. Išsirinkite subtilų, mėgstamą kvapą, tinkamą sezonui, ir galėsite pilnai atsipalaiduoti jaukioje svetainėje. Šaltuoju metų laiku tinka šiltesni kvapai, o vasarą rinkitės lengvesnius ir gaivesnius – nesijausite apsunkę.

Kartais trūksta tik kilimo

Erdviose patalpose jaukumą sukurti gali atrodyti sunkoka, tačiau tiek prabangūs, tiek klasikiniai baldai, tiek modernūs ar vintažiniai gali padėti pakeisti kambario įspūdį vien prie jų priderinus tinkamą kilimą. Jis ne tik užpildo tuščią erdvę, suvienija detales į subalansuotą visumą, bet ir leidžia tiesiog jaustis maloniau stovint ant grindų basomis kojomis. Svarbu pasirinkti tinkamą dydį ir dizainą – netinkamai pasirinktas ar per ryškus kilimas gali vizualiai sumažinti erdvę.

Švariuose namuose visada gera

Elementarus, tačiau itin praktiškas patarimas – namų švaros palaikymas. Kad ir kaip prabangiai ir profesionaliai dekoruoti būtų jūsų namai, jaukiausia bus švarioje, tvarkingoje aplinkoje. Pakanka tik reguliariai pasirūpinti baldų švara, nuvalyti dulkes, išlaikyti grindis, kilimus bei langus švarius – tuomet užteks tik uždegti žvakę, ir jaukumas garantuotas. Bet kokie minkšti ar klasikiniai baldai reikalauja priežiūros, tad nepamirškite reguliariai valyti ir jų – atmosfera taps šiltesnė, o namuose būti bus dar maloniau.

Bet kurie namai gali būti jaukūs – tereikia šiokio tokio finansinio indėlio, gero plano ir šiek tiek pastangų. Tinkama atmosfera švariuose, tvarkinguose namuose gerai jus nuteiks kiekvieną dieną, pajausite, kad pailsite geriau nei prieš tai. Taigi, kartais dideliems pokyčiams užtenka nedidelių žingsnelių – nebūtina keisti viso namų dizaino iš pagrindų.