Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kokius baldus rinktis turintiems augintinių?

Interjero specialistai šįkart pasakoja apie tai, kaip rinktis baldus, kad šie ne tik tiktų šeimininkams, bet ir atlaikytų augintinių išdaigas.
Nuotraukos

2018.05.03.

Namuose laikantiems keturkojį augintinį vienokie ar kitokie baldų pažeidimai ilgainiui tampa kasdienybe. Įvairūs įbrėžimai, įplėšos, dėmės nuo šlapimo ir purvo dažnai slepiamos po spalvingais pledais ar pagalvėlėmis. Taip ir pagyvinamas interjeras. Vis dėlto baldą vis tiek tenka keisti. Interjero specialistai šįkart pasakoja apie tai, kaip rinktis baldus, kad šie ne tik tiktų šeimininkams, bet ir atlaikytų augintinių išdaigas.

Kasdienis iššūkis

Namuose laisvai vaikštant keturkojams augintiniams, baldų priežiūra ir valymas tampa kasdieniu iššūkiu. Jis reikalauja ne tik atidumo, bet ir nemažų pastangų, laiko, žinių. Tiek katės, tiek šunys mėgsta susirasti jiems patinkantį kampelį, įsitaisyti ant minkštų baldų. Dažnai rūpesčių kyla dėl to, kad augintiniai lipa ant baldų vos grįžę iš lauko.

Viena didžiausių problemų yra vienaip ar kitaip sugadinti apmušalai. Ilgainiui jie dar greičiau dyla, tad baldai praranda savo išvaizdą ir pradeda gadinti interjerą. Vyrauja nuomonė, kad blogiausias pasirinkimas namuose auginantiems gyvūnus yra odiniai baldai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad yra atvirkščiai. Oda aptraukti baldai yra vieni patvariausių, ilgiausiai užtikrinančių interjero patrauklumą. Vis dėlto audinių, tinkančių ir šeimininkams, ir augintiniams, galima rasti ir daugiau. Svarbiausia – kruopšti atranka, atsižvelgiant ne tik į estetines, bet ir į funkcines jų savybes.

Tinkamiausi apmušalų audiniai

Šeimininkai gana dažnai tikisi, kad baldų grožiui ir tvarkingumui, funkcionalumui išlaikyti užteks gyvūnų dresūros. Tačiau visuomet dėmesio reikėtų skirti ir baldų pasirinkimui. Plačiau pasakojame, į kokias apmušalų savybes atsižvelgti ir pateikiame kelis pasiūlymus, ką rinktis, kad dėl kačių ar šunų žala baldams būtų kuo mažesnė.

  • Mikropluoštu apmušti baldai

Ši medžiaga pasižymi ypatingai plačia spalvų palete. Nors tai nėra pagrindinis kriterijus, verta akcentuoti, kad platesnis spalvų spektras padeda išvengti itin teplių atspalvių. Tokiu atveju sumažinama rizika, kad ant apmušalo matysis nedidelės dėmės.

Dizaineriai rekomenduoja rinktis mikropluoštu apmuštus baldus ir dar dėl kelių priežasčių. Viena jų – vijos. Mikropluošto audinys jomis nepasižymi, tad aštrūs augintinių nagai ar dantukai neturi už ko užkibti. Taigi, baldo šonai ir atlošai nebus apdraskyti vien todėl, kad katė atrado kampą, tinkamą pasigaląsti nagus.

  • Odiniai baldai

Daugelis mano, kad namams, kuriuose gyvena ir katė ar šuo, šių baldų šiukštu negalima rinktis. Pateikiame kelias priežastis, kodėl reikėtų elgtis atvirkščiai. Visų pirma, oda pasižymi ilgaamžiškumu. Ji gali atrodyti nepriekaištingai  daugiau nei dešimtį metų. Kitas tokio natūralaus audinio privalumas – lengva priežiūra. Prie odos nekimba augintinių plaukai, juos paprasta nuvalyti. Be to, nešvarumai lengvai pastebimi, tad juos nuvalysite laiku.

Pasirinkus odinius baldus, namai atrodys prabangiau, elegantiškiau. Be to, daugelis gyvūnų jų tiesiog privengs – jiems įsitaisyti ant oda aptrauktų baldų yra tiesiog nemalonu. Tad toks pasirinkimas taip pat suveiks kaip efektyvi apsauga, leidžianti ilgiau džiaugtis praktišku baldu. Pastebėjus apmušalo įtrūkimą, jį galima lengvai užmaskuoti naudojant specialius klijus. Dėl šių privalumų odiniai baldai visada bus pirmąja specialistų rekomendacija naujų baldų ieškantiems keturkojų šeimininkams.

Ieškant naujų baldų, rekomenduojama apsidrausti iš karto ir rinktis tik tuos baldus, kurie tiks tiek gyvūnams, tiek žmonėms. Specialistai siūlo vengti ir kai kurių natūralių audinių, pavyzdžiui, šilko, lino, vilnos. Tokias medžiagas sunku prižiūrėti, o gyvūnai jas ypač mėgsta. Taip pat vengtinos šviesios spalvos. Tad pagrindiniu kriterijumi turėtų tapti sunkumų nekelianti priežiūra. Tuomet namuose gyventi bus gera ir gyvūnams, ir žmonėms.