Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Lauko terasos: terasos pasirinkimą nulemia poreikiai

Kokią terasą pasirinkti? Geriau medinė ar išklota plytelėmis? Rinktis uždarą ar atvirą terasą?
Nuotraukos

Šiltėjant orams vis smagiau laiką leisti lauke. Gyvenant nuosavame būste vienas malonumas - išeiti į lauką ir savo sode išsikepti šašlykų, pasikviesti draugų ir linksmai leisti laiką. Tam, kad savam kieme laikas būtų leidžiamas maloniai, reikia skirti laiko įsirengti malonią aplinką. Tam neretai įsirengiamos lauko terasos, leidžiančios net ir prastomis oro sąlygomis leisti laisvalaikį lauke.

Vis dėlto svarbus išlieka klausimas: kokią terasą pasirinkti? Geriau medinė ar išklota plytelėmis? Rinktis uždarą ar atvirą terasą?

Žinoma, pirmiausia nusprendus įsirengti terasą reikia išsiaiškinti, kokia bus jos paskirtis. Atsižvelgdami į tai galime įsirengti paprastą lauko terasą, kuri nėra apsaugota nuo besikeičiančių oro sąlygų ir kuria galėsime naudotis tik nelyjant lietui, o jeigu yra poreikis naudotis lauko terasa ir lyjant lietui, galima įsirengti terasą, kuri bus apsaugota nuo lietaus. Žinant, kokiu tikslu įsirengiame terasą, lengviau parinkti ir medžiagas, iš kurios ji bus gaminama ir kurios atitiks mūsų lūkesčius.

Lauko terasos gali būti medinės arba kompozitinės. Įprasta rinktis medines terasas, mat tokios terasos gali derėti daugumoje eksterjerų, tačiau nevalia pamiršti, kad tokios terasos reikalauja daugiau priežiūros ir bėgant laikui yra linkusios pakeisti spalvą. Tiems, kurie renkasi medinę terasą, verta atkreipti dėmesį ne tik į tai, kokios rūšies mediena terasai yra pasirenkama, bet ir į tai, kokia tvirtinimo sistema terasai yra naudojama. Nuo jos pasirinkimo taip pat priklauso, kiek ilgai galėsime džiaugtis įsigytu produktu. Jei norima palengvinti terasos priežiūrą, bet nenorima atsisakyti medienos naudojimo jos konstrukcijose, galima rinktis medžio-plastikų  kompozitą, kuris sudarytas iš 50 %  medžio dulkių bei 50 % PVC granulių. Jums nebereikės rūpintis periodiniu lentų impregnavimu bei dažymu. Šios lentos atsparios drėgmei, šalčiui bei saulės poveikiui, nėra medienai būdingo pleišėjimo, skilimo, rakščių, šakų.

Taigi, lauko terasos yra ne tik puiki vieta praleisti laisvalaikį toli neišeinant už namų ribų, bet ir yra atsakingas darbas pasirenkant, kokia ji bus. Jeigu tinkamai pasirenkame ir pasirūpiname, kad darbai būtų kokybiškai atlikti, kiekviena taip įrengta lauko terasa bus džiaugsmas ir pirkėjui, ir gamintojui.