Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Medinis namelis: kaip jį paruošti žiemai?

Norint, kad medinis namelis šaltuoju sezonu išlaikytų puikią būklę, būtina atlikti svarbius jo paruošimo žiemai darbus.
Nuotraukos

2021.11.19.

Artėjant žiemai, vis daugiau laiko praleidžiame mieste, todėl gyvenimas rąstiniuose nameliuose tarsi sustoja. Todėl norint, kad medinis namelis šaltuoju sezonu išlaikytų puikią būklę, būtina atlikti svarbius jo paruošimo žiemai darbus. Patarimais, kaip šiuos darbus atlikti teisingai, sutiko pasidalinti ilgus metus medinių namų gamyboje besispecializuojantys www.meistronamai.lt profesionalai. Jų teigimu, paruošiamieji žiemos darbai nesibaigia durų užrakinimu ir šildymo išjungimu, būtina pasirūpinti ir kitomis svarbiomis detalėmis.

Iššūkių sukelia išaugęs kritulių kiekis

Nors uždarę rąstinio namelio duris tikimės čia sugrįžti tik atšilus orams, specialistai rekomenduoja namelyje reguliariai apsilankyti ir šaltojo sezono metu. Tiesa ta, jog žiemiškos oro sąlygos gali sukelti nemažai nemalonių staigmenų, todėl pasiruošimas šaltajam sezonui turėtų prasidėti vos nukritus lapams. Šie ne retai kaupiasi vandens nutekėjimo latakuose ir lietvamzdžiuose bei juos užkemša, o vėliau, lyjant pro konstrukcijas prasiskverbia vanduo ir pažeidžia medines sienas.

Specialistas primena, kad po gausesnių žiemos kritulių nuo stogo nepašalinus sniego, jis gali pažeisti stogo briauną, lietvamzdžius ir latakus. Taigi, kai lyja lietus, laikas planuoti savaitgalio kelionę į gyvenamąjį rąstinį namelį, kad sutvarkytumėte visus reikalus. Svarbu reguliariai paikrinti rąstinio namelio būklę, rekomednuojama reguliariai pakurti krosnelę ar įjungti elektrinį šildytuvą. Nešildomuose gyvenamuosiuose rąstiniuose nameliuose besikaupianti drėgmė gali pažeisti tiek namo sienas, tiek grindis ir čia paliktus daiktus. Šildymas taip pat pagerins oro cirkuliaciją palėpėje, o tai neleis ant stogo susidaryti ledui.

Įvertinkite ir gyvenamojo rąstinio namelio infrastruktūrą

Specialistas perspėja, kad medinis namelis dažniausiai labiausiai paveikiamas pavojų, kurie nėra matomi plika akimi. Pavyzdžiui, palikdami savo rąstinį namelį be priežiūros ilgesniam laikui, nepamirškite, jog užšalęs vamzdyno vanduo gali padaryti didelę žalą jūsų turtui. Jeigu rąstinio namelio patalpos nėra nuolat šildomos, atsukite karštą vandenį ir, esant galimybei, leiskite jam pratekėti vamzdynais tam, kad talpose susidaręs ledas laikui bėgant nesprogtų.

Riziką turtui kelia ir medinių namelių elektros instaliacija, kuri gali sukelti trumpąjį jungimą ir net gaisrą. Esant žemai temperatūrai, laido izoliacija nutrūksta, o drėgmė sukelia kibirkštis ir trumpuosius jungimus. Rizika dar didesnė, jei elektros instaliacija neatnaujinama ilgą laiką. Nusprendus pabaigti poilsio mediniame namelyje sezoną, patartina ne tik išjungti elektą, bet ir iš patalpų pašalinti visas lengvai degias medžiagas, kurios, užsidegus patalpoms, padėtų plisti gaisrui.

Vagis atbaido sutvarkyta aplinka

Ilgus metus besispecializuojančių www.meistronamai.lt specialistų teigimu, ruošiant rąstinį namelį žiemai, svarbu įvertinti ne tik atšiaurių oro sąlygų sukeliamą pavojų.

Žiemos metu apleistas medinis namelis taip pat gali tapti lengvu vagių taikiniu. Apleista namelio išorė praktiškai garantuoja, kad jame vagys neras šeimininkų, todėl palaikant tvarkingą aplinką iš esmės galima sumažinti vagysčių riziką. Taip pat ypač svarbu namelio viduje nepalikti brangių daiktų (ypač pro langus matomose patalpos vietose). Įsitikinkite, kad sodo įranga, dviračiai ir kitas turtas liks užrakintas garaže arba sandėliuke. Prieš palikdami gyvenamąjį rąstinį namelį žiemai, taip pat būtinai atidžiai apžiūrėkite visų durų spynas ir įvertinkite jų susidėvėjimą (www.meistronamai.lt specialistai pataria spynų raktus pasiimti su savimi, o ne slėpti juos sodo sklype).

Medinis namelis bus saugesnis ir tuo atveju, jei jo teritoriją laikas nuo laiko aplankys netoliese gyvenantys jūsų kaimynai, kurie visuomet praneš apie galimą vagystę arba įtartinus asmenis, besisukinėjančius aplink. Jei medinis namelis pastatytas šiek tiek toliau nuo bet kokios gyvenamosios teritorijos, protinga būtų pasirūpinti jo signalizacija. Šiandien įdiegti vaizdo stebėjimo sistemą, kuri realiu laiku perduoda duomenis į išmanųjį telefoną – itin paprasta. Nepageidaujamus lankytojus gali atbaidyti ir į bet kokį judėjimą reaguojantis kiemo apšvietimas.

Norėdami gauti daugiau patarimų apie gyvenamųjų rąstinių namelių saugumą bei paruošimą žiemos sezonui, apsilankykite www.meistronamai.lt.