Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Suvirinimo įranga: ką rinktis profesionalams ir mėgėjams?

Prieš apsisprendžiant dėl tokios įrangos įsigijimo svarbu įvertinti planuojamų darbų dažnumą, aplinką, kurioje bus atliekami suvirinimo darbai.
Nuotraukos

2020.01.30.

Jeigu apsisprendėte perprasti suvirinimo subtilybes, greičiausiai žinoma, jog suvirinimo būdų priskaičiuojama tikrai nemažai. Suvirinimo įranga (suvirink.lt) visada priklausys nuo pasirenkamo metodo, kurį nusakys virinamo metalo tipas, storis bei greičio reikalavimai. Prieš apsisprendžiant dėl tokios įrangos įsigijimo svarbu įvertinti planuojamų darbų dažnumą, aplinką, kurioje bus atliekami suvirinimo darbai. Tarkim, yra tokių suvirinimo būdų, kurie bus visiškai netinkami darbui atvirose erdvėse. Taigi, bet kuris suvirinimo metodas pasižymi savais privalumais ir trūkumais, tad pasirinkti tinkantį ne taip paprasta. Visgi teisingai pasirinkus, neabejotinai sutaupytume marias laiko ir pasirūpintume kokybišku rezultatu. 

Suvirinimo įranga – suvirinimo naujokams

Pirmiausia vertėtų išskirti kai kuriuos metodus, kurie galėtų pasitarnauti dar gerai neįgudusiam suvirintojui.

MIG/MAG pusautomačiai. Šie itin žinomi dėl savo paprastumo, greičio bei didelių pritaikymo galimybių. Šis suvirinimo būdas bus gana nesudėtingas ir nesunkiai perprantamas. „Sinergetikos“ funkcija vietoj suvirintojo parinks ir pritaikys suvirinimo parametrus, darbus paversdama gerokai lengvesniais. Kokybiška tokio tipo įranga gali nesunkiai įveikti ne tik ploną, bet ir storesnį metalą. Pusiau automatinės suvirinimo įrangos plačiai naudojamos gamyboje: jos geba automatizuoti procesus, kadangi tokio suvirinimo kokybės bei greičio santykis – optimalus.

MIG/MAG pusautomačiai. Jų išskirtinės savybės:

 •  Nesunkiai naudojami;
 •  Suvirinimo siūlėms nereikia apdirbimo, nepaliekamas šlakas;
 •  Paprastai valdomas suvirinimo uždegimo lankas bei skysto metalo balutė;
 •  Sparčiai veikia;
 •  Ilgesnės suvirinimo siūlės gali būti formuojamos nepertraukiamai;

Trūkumai:

 •  Netiks virinti kieme ir kitose atvirose erdvėse vėjuotomis ar lietingomis dienomis;
 •  Būtinas švarus gaminių paviršius;
 •  Neįmanoma virinti ketaus;
 •  Netiks virinti plonesniems ir storesniems gaminiams. 

Suvirinimas TIG būdu. Minėtai suvirinimo įrangai taipogi būdingas kone neribotas pritaikomumas, nes tiks virinti kone visus metalo lydinius, su ja galima suformuoti preciziškas, gražias siūles. Toks suvirinimo metodas ganėtinai efektyvus, kai norima virinti plonus metalus, plonesnius nei 3 milimetrai, ar metalus, kurie sujungiami ganėtinai sudėtingai. Minimas būdas – sudėtingesnis už MIG, nes reikalaus didesnių įgūdžių, atsieis nemažas išlaidas, nors darbus atlikti per trumpą laiką – sudėtinga.

Minėto suvirinimo metodo išskirtinumas:

 •  Preciziškos, kokybiškos siūlės;
 •  Tinka plonesniems metalams virinti;
 •  Neišskiriamas šlakas, nepamainomas, kuomet siekiama aukštos kokybės;
 •  Gerai tinka automobilių kėbulams, motociklams ir kitokiems suvirinimo darbams atlikti;
 •  Suvirinimui galima pasirinkti daug metalų.

Trūkumai:

 •  Lėtokas suvirinimo procesas;
 •  Šis būdas sunkiau išmokstamas;
 •  Nevirina ketaus.

MMA. Tokių tipų suvirinimo įranga, visai kaip metodas, reikalaus padorios investicijos. Šiam būdui būdingos tvirtos suvirinimo siūlės, jis tampa geru pasirinkimu, kai siekiama virinti storesnius metalus, vamzdžius, tad minėtas metodas gana dažnai naudojamas statybų pramonėje. Kai yra virinama MMA būdu. nebereikia apsauginių dujų, todėl suvirinimo prietaisas gali būti nesunkiai transportuotas ir kuo puikiausiai pasitarnauti, virinant atšiauresnėmis lauko sąlygoms.

Suvirinimo aparatų papildomos funkcijos

Suvirinimo aparatas – svarbiausias prietaisas, tad vertėtų nepagailėti jam ir kuo daugiau lėšų. Kiekvienas aparatas skiriasi ne tik savo suvirinimo procesu, taip pat galingumu, papildomomis funkcijomis, režimu. Jie atveria galimybes virinti kokybiškiau, paprasčiau. Funkcijų gausa bei režimų įvairovė visada nulems įrenginio kainą. Kuo ji aukštesnė, tuo prietaisų kokybė, patikimumas, galia bus geresnių parametrų.

Bet kuris šiuolaikiškas invertorinis suvirinimo šaltinis geba atlikti ir ne vieną papildomą procesą. Visgi pravartu įvertinti ir tai, jog tokie papildomi procesai nebus atlikti taip nepriekaištingai, kaip pagrindinis. Taip pat standartinėje komplektacijoje nebus papildomiems procesams reikiamų priedų – jų reikės paieškoti atskirai.