Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Minimalizmą keičia moderni klasika

Skandinaviško minimalizmo populiarumas pamažu slopsta, o baltą spalvą vis dažniau nukonkuruoja ryškūs ar sodrūs natūralūs atspalviai. Interjero dizaino specialistai kalba, kad preciziškai tvarkingą skandinavišką interjerą po truputį vėl keičia klasika.
Nuotraukos

2018.03.14.

Skandinaviško minimalizmo populiarumas pamažu slopsta, o baltą spalvą vis dažniau nukonkuruoja ryškūs ar sodrūs natūralūs atspalviai. Interjero dizaino specialistai kalba, kad preciziškai tvarkingą skandinavišką interjerą po truputį vėl keičia klasika. Tik šįkart – moderni. Pavasaris – pats laikas atgaivinti namus ir atnaujinti interjerą. Tad, ką vertėtų žinoti apie šį stilių – kas jam būdinga bei kaip jį prisijaukinti namuose?

Ieškoma ilgaamžiškumo

Pastaruoju metu dėmesio vis daugiau sulaukia klasikiniai baldai. Baltos ir pilkos spalvų žaismas namuose bei minimalistinis stilius daugeliui pradeda pabosti, ieškoma būdų kaip pagyvinti būsto stilių. Svarbiu kriterijumi tampa ne tik išorinis baldo dizainas ir grožis, bet ir jo ilgaamžiškumas. Būtent šia savybe pasižymi klasika, kuri namams taip pat suteikia ne tik elegancijos, bet ir gyvybingumo. Tik šįkart klasika derinama su moderniu interjero stiliumi.

Kuo išsiskiria moderni klasika?

Tikroji klasika išsiskiria masyviais, sunkiais tamsaus medžio baldais, kurie dažniausiai tinka tik labai erdviems namams. Kitu atveju toks stilius būsto interjerą tik apsunkina. Dėl šios priežasties prisijaukinti bandoma modernios klasikos stilių. Kuo jis kitoks?

Moderniai klasikai, atvirkščiai nei tradicinei, būdingi šviesūs atspalviai: ją keičia smėlio ir kreminė spalvos. Taip namams suteikiama švelnumo ir jaukumo. Šviesios spalvos interjere taip pat optiškai padidina mažesnes erdves. Todėl modernumo ir klasikos derinys itin rekomenduojamas tiems, kurie gyvena mažesniame būste, tačiau nori elegantiškų ir skoninga prabanga praturtintų namų. Modernūs klasikiniai baldai taip pat yra dažnai dekoruoti medžio detalėmis, išryškėja smulkios puošybos detalės.

Interjero dizaineriai teigia, kad šiam stiliui taip pat būdingos blizgesnės medžiagos, stikliniai paviršiai, veidrodžiai. Jų pagalba būsto erdvėms suteikiama subtili prabanga, o šviesūs atspalviai išryškina šiuolaikiškumą. Modernios klasikos baldų galima rasti ir amerikietiškų baldų „Adorno“ salonuose. Amerikietiški baldai „Adorno“ žinomi ne tik dėl prabangios išvaizdos, bet ir aukštos kokybės gamyboje naudojamų medžiagų, kurių pagalba baldai tampa ilgaamžiais, tvirtais.

Patarimai kuriantiems interjerą

Tiems, kurie nori pakeisti stilių ir suteikti namams naują įvaizdį, pateikiame kelis patarimus, į ką vertėtų atsižvelgti renkantis baldus ir derinant juos tarpusavyje. Modernumas ir klasika gali nesunkiai įsitvirtinti bet kuriuose namuose – svarbu žinoti, ką palikti, o ką pakeisti. Taigi, nuo ko pradėti?

  • Modernūs klasikiniai baldai namuose atras savo vietą tik tuomet, kai viskas derės tarpusavyje. Tai reiškia, kad itin daug dėmesio vertėtų skirti baldų ir interjero detalių spalvų derinimui. Rinkitės natūralius, žemiškus atspalvius. Moderni klasika yra labai švelni, o ryškūs akcentai gali išbalansuoti visą kuriamą harmoniją.
  • Labai svarbi estetika. Galima sakyti, kad moderni klasika pasižymi šiokiu tokiu minimalizmu, tačiau šiame stiliuje atsiranda daug daugiau detalių, kurios pagyvina aplinką ir išstumia preciziškumo įspūdį.
  • Taip pat norint į namus įnešti modernios klasikos siūloma atsisakyti minimalistinių skandinaviško stiliaus kėdžių ir įsigyti kelis klasikinius krėslus. Šio stiliaus fotelių bei krėslų pasirinkimą siūlo ir amerikietiški baldai „Adorno“.
  • Dar vienas akcentas, į kurį siūloma atsižvelgti - tai ne tik į baldų stilius, bet ir kitų interjero detalių derinimas tarpusavyje. Vertėtų atsisakyti ir baltų, skandinaviškam dizainui būdingų, keturkampių stalų. Juos pakeisti galima nedideliais apvaliais žurnalų staliukais.

Moderno ir klasikos sąjunga namams suteikia laisvumo, lengvumo ir jaukumo. Jei esate vieni iš tų, kurie vis dar svarsto, kaip atnaujinti namus ir kuo keisti skandinavišką preciziškumą, moderni klasika – vienas iš geriausių variantų. Sienos gali likti baltos, o atsisakyti gali tekti vos kelių esminių dalykų, nepamirštant pridėti asmeninių dekoracijų. Atgaivinkite interjerą, suteikite jam daugiau gyvybingumo ir pasitikite pavasarį naujuose, ryškesniuose namuose.

Nuotrauka Amerikietiskibaldai.lt