Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Natūralumas biuro interjere: kodėl ir kaip?

Biuro interjero tendencijos keičiasi reguliariai. Kol vienos iš jų lieka, kitos pernelyg ilgai neužsibūna ir užleidžia savo vietą naujesnėms, labiau tinkančioms naujos darbuotojų kartos poreikiams.
Nuotraukos

2019.06.18.

Biuro interjero tendencijos keičiasi reguliariai. Kol vienos iš jų lieka, kitos pernelyg ilgai neužsibūna ir užleidžia savo vietą naujesnėms, labiau tinkančioms naujos darbuotojų kartos poreikiams. Interjero tendencijos keičiasi dėl to, kad aplinka, kurioje darbuotojas praleidžia savo dieną, turi nemažai įtakos tiek jo savijautai, tiek produktyvumui. Pavaldinys, dirbantis papildomo streso nesukeliančioje aplinkoje, jausdamasis patogiai, pasieks geresnius rezultatus ir jaus mažesnį nuovargį. Dėl to įmonėse atsirado atskiros poilsio zonos, kuriose komfortiški miegami foteliai pakeitė įprastas kėdes, o stalo futbolas ar žaidimų konsolės tapo bemaž būtinais modernaus biuro akcentais. Tačiau tai – toli gražu ne viskas.

Natūralumo proveržis biure

Nors paminėti aspektai yra neabejotinai svarbūs, pastaraisiais metais itin daug dėmesio skiriama tvariam, ekologiškam, natūraliam interjerui. Savaime suprantama, kad tai iš dalies paskatino ir blogėjanti ekologinė situacija, todėl įmonėms, norinčioms pasirūpinti ne tik darbuotojų gerove, bet ir mažesniu aplinkos taršos pėdsaku, teko ieškoti kompromiso – šie kriterijai šiandien veikia išvien. To pasekmė – biurai, kuriuose gausu žalumos, natūralių, ekologiškų medžiagų ir šviesos. Būdų, kaip tai pasiekti, yra pakankamai. Pasirinkimas to, kas geriausiai tiks Jūsų biurui, priklausys nuo galimybių ir, žinoma, fantazijos.

Metas darbui ir metas poilsiui

Galimybė pailsėti darbo metu – labai svarbi. Foteliai, minkšti pufai ir kiti patogūs, atsipalaiduoti leidžiantys baldai padės tai padaryti. Tačiau tam, kad poilsis išties būtų efektyvus, būtina pasirūpinti, kad jam skirta erdvė būtų deramai atskirta nuo darbinės aplinkos. Vadovaukitės paprasta, tačiau išmintinga taisykle: likę kolegos negali trukdyti besiilsintiems, o pastarųjų poilsis negali turėti neigiamo poveikio dirbančiųjų koncentracijai. Kai kurios įmonės žengia papildomą žingsnį į priekį ir biure įrengia miego kambarius, kuriuose darbuotojai turi galimybę trumpai snūstelėti ir atgauti jėgas. Taip pat darbuotojams naudingos ir privatumą užtikrinančios erdvės asmeniniams pokalbiams.

Švari atmosfera

Neabejotina, jog švarus ir gaivus oras gerina darbuotojų savijautą ir produktyvumą. Tai pasiekti galima keliais būdais:

  • pasirūpinti iš natūralių medžiagų pagamintais baldais: stalai, spintos, miegami foteliai ir kėdės turėtų būti pagamintos iš kokybiškos medienos, kuri pagerina švaraus oro judėjimą;
  • biurą apstatyti žaliuojančiais augalais, padedančiais sumažinti oro taršą;
  • įrengti oro valymo, filtravimo sistemas;
  • palaikyti pastovų drėgmės lygį patalpoje.

Norint pasiekti geriausią rezultatą, geriausia apjungti bent kelis šiuos būdus. Be to, augalai gali ne tik tapti puikiu pasirinkimu švaresnei biuro atmosferai, bet ir pagyvinti jo estetiką. Pavyzdžiui, augalų sienos tampa itin stilingu sprendimu norintiems įrengti modernų, neįprastą biuro interjerą. Kai didžioji dienos dalis praleidžiama uždaroje patalpoje, noras apsupti save gamtos elementais tampa dar reikšmingesnis.

Šviesos gausa

Turbūt daugelis sutiks, kad darbu mėgautis įmanoma žymiai labiau, jeigu į patalpą patenka pakankamai natūralios šviesos. Miegami foteliai, kiti baldai ir dekoro elementai taip pat gali prisidėti prie šviesesnio interjero įspūdžio kūrimo. Dirbtinės šviesos šaltiniai neretai būna per ryškūs arba sukuria pernelyg blankią atmosferą, kuri ilgainiui ima varginti. Dėl šios priežasties rekomenduojama pasirūpinti kuo didesne natūralios šviesos sklaida: įrengti stoglangius, panoraminius langus, patraukti visus šviesą galinčius užstoti objektus.

Užtikrinkite komfortą ir galimybę judėti

Biure neturėtų būti vietos neergonomiškiems, nepatogiems baldams. Erdvė turėtų būti paskirstyta taip, kad darbuotojai savo darbo vietoje jaustųsi maksimaliai komfortiškai. Geras išdėstymas ir patogūs baldai prisideda prie produktyvumo gerinimo ir, svarbiausia, sumažina įvairių laikysenos sutrikimų, raumenų skausmo riziką. Miegami foteliai gali tapti kūrybinga ir žaisminga išeitimi, jeigu darbuotojai pavargsta būti vienoje vietoje. Galimybę atlikti dienos darbus ne tik prie savo stalo vertina vis daugiau darbuotojų.

Pastaruoju metu biurų pastatuose itin dažnai įrengiamos terasos, tad jei turite galimybę šią erdvę suformuoti, būtinai ja pasinaudokite. Terasa gali puikiai funkcionuoti ir kaip darbo, ir kaip poilsio zona, ypač šiltuoju metų laiku. Stovimi stalai – taip pat efektyvus būdas užtikrinti gerą kraujo cirkuliaciją, kuri turi teigiamos įtakos mąstymui, sprendimų priėmimui ir produktyvumui. Nepamirškite pasirūpinti ir garso izoliacija, kitokiais triukšmo lygio mažinimo būdais.

Kūrybiški biuro interjero sprendimai, grįsti natūralumu ir orientuoti į darbuotojų gerovę, užtikrina nemažus „dividendus“. Žalumos gausa, komfortiški ir žaismingi miegami foteliai, ergonomiškas darbo vietos išdėstymas, natūrali šviesa padės jaustis puikiai ir išlaikyti darbingumą visos dienos metu.