Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Patarimai, padedantys palaikyti tvarką vaikų kambaryje

Vaikų kambarys – erdvė, kurioje dažniausiai netrūksta chaoso. Jį sukuria aplink besimėtantys žaislai, ne vietoje atsidūrusios kojinės, knygos ir daugybė kitų detalių.
Nuotraukos

2020.01.06.

Vaikų kambarys – erdvė, kurioje dažniausiai netrūksta chaoso. Jį sukuria aplink besimėtantys žaislai, ne vietoje atsidūrusios kojinės, knygos ir daugybė kitų detalių. Tokia aplinka nestebina. Vaikystė – asmenybės formavimosi metas, kuomet apstu įvairiausių eksperimentų ir bandymų pažinti tiek pasaulį, tiek save. Tačiau net ir šiuo gyvenimo etapu įmanoma palaikyti atžalų kambarį tvarkingą. Tereikia pasinaudoti keletu nesudėtingų, tačiau efektyvių patarimų.

Lengvai prižiūrimos medžiagos

Įrenginėjant ar atnaujinant vaikų kambarį rekomenduojama rinktis lengvai prižiūrimas priemones. Tai gali būti tiek apdailos medžiagos, tiek baldai, pavyzdžiui, pilkos arba rusvos spalvos vaikiškos lovos, spintelės. Net ir atsiradus įvairiems nešvarumams, juos ganėtinai sunku pastebėti, todėl nedarkomas bendras kambario įvaizdis. Tokios interjero detalės ypač praverčia mažųjų, kurie mėgsta piešti ant įvairiausių paviršių, tėveliams. Lakuotą medieną nuvalyti kur kas paprasčiau. Jei planuojate įsigyti ir minkštą fotelį, patariama apsvarstyti raštuotus, ryškiaspalvius audinius. Be to, kad nėra teplūs, jie pagyvina interjerą ir leidžia sukurti žaismingą aplinką.

Daiktų laikymui skirti baldai

Kaip jau buvo užsiminta, vaikų kambaryje netrūksta įvairiausių daiktų. Tam, kad jie nesimėtytų pakampiais, verta įsigyti specialių baldų. Vieni iš tokių – daiktadėžės. Priklausomai nuo poreikių, galima rinktis norimo dizaino priemonę, kurią nesudėtingai pritaikysite skirtingo stiliaus interjere.

Pavyzdžiui, šiuolaikiškame berniuko kambaryje puikiai tinka žalia kubo formos daiktadėžė, kuri dera tiek prie neutralios, tiek prie ryškesnės spalvos vaikiškos lovos (beje, šių baldų už puikią kainą galite įsigyti Baldaipl.lt. Joje laisvai telpa nedideli žaislai, knygos, o nuimamą dangtį lengva pakelti. Eko oda aptrauktas baldas ne tik patraukliai atrodo, bet ir yra pakankamai ilgaamžis. Ši medžiaga pasižymi didesniu atsparumu vandeniui, trinčiai ir saulės spinduliams.

Jei kuriate klasikinį arba minimalistinį interjerą, rekomenduojama išbandyti medines subtilaus dizaino daiktadėžes su stalčiais. Jose patogu laikyti ne tik žaislus, bet ir drabužius. Pakeliamas baldo paviršius yra minkštas, todėl ant jo galima sėdėti. Taigi, jei vertinate funkcionalumą, šis variantas išties vertas dėmesio. Prie jo galite derinti ir kitus daiktų laikymui tinkančius baldus: pastatomas ir pakabinamas lentynas, komodas, spinteles. Derindami juos tarpusavyje sukursite stilingą kambarį, kuriame kiekvienas daiktas atras savo vietą. Be to, vaikiškos lovos dažniausiai turi patalynės dėžę-stalčių, kur taip pat galima laikyti žaislus ar kitus reikmenis.

Atitinkamas drabužių laikymas

Drabužiai – tai, kas įneša nemažai netvarkos ne tik į vaikų, bet ir suaugusiųjų kambarį. Tam, kad ieškant norimo daikto nereikėtų iškuisti viso stalčiaus, rekomenduojama atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Pabandykite drabužius dėlioti atskirais deriniais kiekvienai savaitės dienai. Tai reiškia, kad vienoje krūvelėje būtų tiek marškinėliai, tiek kelnės, tiek kita reikalinga apranga. Šiuo atveju praverčia ir spintos su kabyklomis. Ten laikomi drabužiai nesusiglamžo, todėl juos galima iš karto rengtis. Be to, paprasta sukurti ir norimus derinius.

Kortelės su pavadinimais

Daiktų rūšiavimą palengvina ir kortelės su pavadinimais. Tai itin paprastas, tačiau efektyvus būdas, galintis paversti tvarkymąsi kur kas smagesniu. Tokios kortelės tinka įvairiose vietose: ant komodos, spintelės ar netgi vaikiškos lovos stalčių. Tam, kad sudomintumėte mažuosius, galite sukurti spalvingus užrašus arba paveikslėlius. Pavyzdžiui, jei stalčius skirtas kojinių laikymui, ant kortelės nupieškite kojinę ir panašiai. Tai veiksmingas būdas ne tik skatinti vaikus tvarkytis, bet ir lavinti jų intelektą.

Kūrybiškumas – tai, kas palengvina kasdienybę. Nevenkite jo ir kurdami vaikų kambario aplinką. Pasirinkus tam tikrus baldus ir žaismingai juos pažymėjus palaikyti tvarką tampa kur kas paprasčiau.