Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Architekto Karolio Kozlovskio komentaras apie statinius sodo sklype

Sodo sklype, kaip ir gyvenamosios paskirties sklypuose, neviršijant užstatymo tankumo ir
Nuotraukos

Niekam nebe naujiena, kad sodininkų bendrijos sklypai vis dažniau pritaikomi ne tik tam, kam buvo skirti dar tolimais tarybiniais laikais – daržininkystei ar sodininkystei–, bet ir individualių gyvenamųjų namų statybai. Nors sklypo paskirtis yra žemės ūkio, tačiau tokia statyba leidžiama.  

Sodo sklype, kaip ir gyvenamosios paskirties sklypuose, neviršijant užstatymo tankumo ir intensyvumo, galima statyti vieną gyvenamą namą ir tam tikrą kiekį pagalbinių pastatų.

Statiniai skirstomi į grupes – ypatingus, neypatingus – jiems privalomas statybos leidimas ir nesudėtingus. Pastariesiems, priklausomai nuo pastato bendro ploto ir dislokacijos, reikalingas supaprastintas projektas. Rašytinis savivaldybės atstovo pritarimas privalomas tik tam tikrais atvejais, derinimai – neprivalomi.

Nesudėtingi statiniai savo ruožtu skirstomi į I ir II grupės pastatus ir inžinerinius statinius.

Rašytiniai pritarimai privalomi – I grupės nesudėtingiems statiniams statant kultūros paveldo teritorijoje ar vietovėje ir statant II grupės nesudėtingą statinį jau minėtose teritorijose, paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose, mieste, valstybinėje žemėje.

Kalbant apie gyvenamą namą sodo sklype, jis gali būti priskirtinas II grupės nesudėtingiems pastatams. Maksimalus tokio pastato plotas – 80m2, pastato aukštis – 8,5m.

Numatant nesudėtingus pastatus (gyvenamasis, pagalbinis ūkio pastatas ir pan.) reiktų atkreipti dėmesį, kad tiek gyvenamo, tiek pagalbinio pastato atstumai nuo sklypo ribų reglamentuojami vienodai, t.y. 3m. Norint sumažinti šį atstumą privalomas notarinis kaimyninio sklypo savininko ar įgalioto jo atstovo sutikimas. Taip pat turi būti išlaikomi priešgaisriniai atstumai tarp kaimyninių sklypų pastatų. Atstumai tarp pastatų tame pačiame sklype nereglamentuojami, tačiau reiktų įvertinti ar dėl naujų pastatų nesumažės šviesos patekimas į pagrindinio pastato patalpas, ar pagalbiniai statiniai neužims geriausios sklypo vietos, kuri tiktų poilsiui, ar dėl to nesumažės sklypo vertė ir t.t.

Prisijungimui prie inžinerinių tinklų užsakomos techninės sąlygos. Pagal jas atestuoti inžinieriai arba tinklus eklsploatuojančios įmonės specialistai paruoštų inžinerinės dalies projektą. Jeigu inžineriniai tinklai sklype jau yra, tokiu atveju prie projekto pakanka pridėti buitinio vartotojo prijungimo sutartį.