Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

„Rustic“ stiliaus interjerui – išskirtinės langų uždangos

Kaip sukurti originalų interjerą? Šis klausimas kankina tikriausiai ne vieną, svajojantį apie išskirtinius ir originaliai atrodančius namus.
Nuotraukos

2019.10.03.

Kaip sukurti originalų interjerą? Šis klausimas kankina tikriausiai ne vieną, svajojantį apie išskirtinius ir originaliai atrodančius namus. Vienas iš pasirinkimų šiuo atveju galėtų būti vis daugiau populiarumo sulaukiantis „Rustic“ stilius. Jame, priešingai nei dažnai manoma, vyrauja ne tik natūralios medžiagos, bet ir modernios detalės. Taigi, ką vertėtų žinoti kiekvienam, norinčiam išsirinkti tokiame interjere tobulai derančias langų uždangas, nesvarbu, tai būtų naktinės užuolaidos, romanetės ar kita?

Stiliaus ištakos ir šiuolaikinis pritaikymas

„Rustic“ stiliaus kilmė siejama su kaimo sodybomis, kuriose vyravo neapdoroti medienos paviršiai ir daug natūralių medžiagų. Nors dabar jis yra nemažai pakitęs, šie išskirtinumai išliko. Dažniausiai jie atsiskleidžia pastato konstrukcijoje, apdailoje. Tai gali būti medinės lubos ir sijos, tamsios spalvos ąžuolinės grindys. Pakankamai dažnai „Rustic“ interjere matomos ir kelios akmeninės arba tamsios plytinės sienos – pastarosios suteikia nenugludinto žavesio.

Įprastai sienos dažomos balta arba švelniai smėline spalva, kuri suteikia daugiau jaukumo ir yra savotiška atsvara nenugludintiems tamsiems paviršiams. Prie jų puikiai dera lininės ar sunkesnio audinio naktinės užuolaidos, uždengiančios didelius medinius langus. Atsižvelgiant į kambaryje vyraujančius elementus, rekomenduojama rinktis neutralių žemės atspalvių priemones – tiek šviesesnes, tiek tamsesnes.

Minimalistinės detalės

Šiuolaikiniame „Rustic“ interjere labai dažnai atsiranda įvairių metalinių detalių. Tai gali būti tiek patalpoje esančios konstrukcijos, pavyzdžiui, metalinės kolonos ar vamzdžiai, tiek baldai. Ši tendencija primena industrinį stilių, tačiau šiuo atveju metalą stengiamasi kuo mažiau apdirbti. Nors gali pasirodyti, kad tokie elementai atrodo labai šaltai, paprastai jų būna tik keletas – tai padeda išlaikyti jaukumą.

Be to, minimalistinius baldus galima dekoruoti pagalvėlėmis, o miegamajame – su lovatiesėmis. Kaip ir naktinės užuolaidos, jos gali būti pasiūtos iš natūralaus neutralių atspalvių audinio (pavyzdžiui, lino). Norintiems šiek tiek daugiau modernumo ir drąsos patariama rinktis ryškesnių tamsiai mėlynų tonų pagalvėles. Ši spalva vizualiai papildo medines, akmenines ar metalines patalpos konstrukcijas.

Mediena – ne tik konstrukcijoms ir baldams

Kaip jau tikriausiai supratote, kaimiško stiliaus interjere medinės detalės ypač mėgstamos. Vienos iš jų gali būti ir langų uždangos – čia labai tinka horizontalios žaliuzės. Nors pakankamai dažnai manoma, kad tokių priemonių priežiūra sudėtinga, išties jas galima valyti tiesiog drėgna šluoste. Be to, šios uždangos – itin ilgaamžės, gerai sulaiko tiek karštį, tiek šaltį ir yra lengvai pritaikomos įvairiuose kambariuose. Jei siekiate jaukumo ir privatumo, jums puikai tiks ne tik naktinės užuolaidos, bet ir horizontalios medinės žaliuzės.

Šilumos suteikiantys elementai

Šiuolaikiniame „Rustic“ interjere labai mėgstami kilimai. Jie ne tik gražiai dera prie medinių grindų, bet ir suteikia kambariui daugiau šilumos. Dažniausiai tokios priemonės naudojamos svetainėje ir miegamajame. Išskirtinė vilnonių kilimų struktūra pasižymi patrauklia išvaizda ir užtikrina komfortą vaikštant. Norimą kilimo spalvą galima rinktis iš plataus asortimento. Geriausia, kad ji derėtų, tačiau nebūtinai susilietų su grindimis. Tai gali būti tiek šviesesni, tiek tamsesni rusvi ar pilki tonai, taip pat – įvairūs senoviniai raštai. Verta akcentuoti, kad jais dažnai papuošiamos ir naktinės užuolaidos arba romanetės. Pastarosios taip pat tinka tokio stiliaus interjere.

Jei ir jūs negalite iš galvos išmesti idėjos, kaip savo namus paversti originaliais „nepametant“ jaukumo ir šilumos, tuomet šios idėjos gali būti labai naudingos. Drąsiai pasinaudokite jomis ir išsirinkite tinkamiausias langų uždangos priemones – užuolaidas, romanetes ar kt. Jei siekiate maksimalaus rezultato, nepamirškite ir aksesuarų, tokių kaip kilimas, dekoratyvinės pagalvėlės ar lovatiesė, puikiai įsiliejančių į „Rustic“ stiliaus interjerą.