Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Stogų dangos, kaip pasirinkti pagal klimatą?

Stogas tarnaus dešimtmečius, todėl norite būti tikri, kad savo namams ar komerciniam pastatui gausite tinkamą stogo dangos sistemą.
Nuotraukos

2022.11.25.

Stogas tarnaus dešimtmečius, todėl norite būti tikri, kad savo namams ar komerciniam pastatui gausite tinkamą stogo dangos sistemą. Stilius, funkcionalumas ir našumas yra svarbios savybės, tačiau yra ir kitų, kurios dažnai nepastebimos. Yra keletas pagrindinių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš pasirenkant stogo dangą „BUDMAT Steel Service“, UAB.

Kokio stiliaus yra jūsų namas? Pritaikykite stogą prie jo

Stilių turi net ir namai, tačiau ar žinote, kokio stiliaus yra jūsų namas ir koks turėtų būti stogo stilius? Jūsų namo ar komercinio pastato architektūrinis stilius gali nulemti, kokios stogo dangos medžiagos turi būti naudojamos. Pavyzdžiui, nors čerpės yra suderinamos su daugeliu namų stilių, čerpinė stogo danga gali būti tinkamesnė istorinių namų stiliui. Renkantis stogo dangą itin svarbus komercinio objekto stilius. Kai kuriems pastatams gali prireikti pastatyto stogo, o metaliniai stogai gali tikti kitų komercinių pastatų stiliui. Nesvarbu, ar naujas stogas dedamas visiškai naujai konstrukcijai, ar naudojamas bus kaip pakaitinis stogas, ar kaip namo ar pastato priedas, viskas priklauso nuo jūsų stogo dangos medžiagos pasirinkimo. Turėdami naujus stogus turite daugiau pasirinkimo galimybių, nes neapsiribojate vien esamais komponentais, tokiais kaip šiuo metu ant stogo esančios stogo medžiagos, pagrindinės stogo konstrukcijos sudėtis, stogo nuolydis ir kt., Pridėjus priedą prie namo ar pastato, taip pat apribojamas stogo dangos medžiagų pasirinkimas, nes stogo priedas turi veikti ir susilieti su esama stogo konstrukcija, prie kurios jis tvirtinamas. Stogo dengimas yra procesas, kuri suteiks investicinę grąžą, jei būsite savo namuose didžiąją gyvenimo dalį arba ilgą laiką būsite komercinio pastato savininkas. Jei neplanuojate turėti nuosavybės mažiausiai 20 ar daugiau metų, geriausia būtų įrengti trumpesnės eksploatacijos trukmės stogą, kuris būtų pigesnis.

Kokių dokumentų gali prireikti?

Be valstybinių statybos kodeksų, daugelis savivaldybių gali turėti savo statybos reikalavimus, kurie diktuoja stogo dangų tipus ir klases, kurios turi būti naudojamos. Jei gyvenate privačioje ar uždaroje bendruomenėje, jums gali tekti laikytis statybos sutarties, kurioje nurodyti priimtini stogo tipai ir stogo dangų medžiagų apribojimai. Renkantis čerpę savo stogui, labai svarbu atsižvelgti į supančią aplinką. Medžiai virš stogo, vaizdas į vandenyną ir drėgnas klimatas yra kai kurios sąlygos, dėl kurių gali atsirasti pelėsių, samanų ar dumblių ir paveikti stogo veikimą. Kad nepažeistumėte stogo, svarbu pasirinkti tokį stogą, kuris atlaikytų jūsų gyvenamosios vietos aplinkos sąlygas. Stogo nuolydis lemia stogo funkcionalumą. Pavyzdžiui, jei jūsų namuose yra status stogo nuolydis, galite apsvarstyti galimybę naudoti kedro drebules, nes mediena greičiau išleidžia vandenį. Kita vertus, jei jūsų stogas turi daug kampų ar briaunų, šiferinė stogo danga gali būti tinkamesnė, nes ją galima pjaustyti įvairių formų ir dydžių, kad atitiktų jūsų namų dizaino architektūrines ypatybes.

Koks stogas bus estetiškiausias?

Estetika svarbi, kuomet reikia rinktis stogus, nes jie gali tapti namo puošmena arba sugadinti visą estetinį vaizdą. Stogo čerpės būna įvairių tipų, stilių, tekstūrų ir spalvų, todėl gali lengvai papildyti kitų namų ar pastatų stilių kaimynystėje ar bendruomenėje arba pabrėžti jūsų konstrukcijos stogo nuolydį. Renkantis stogo dangos sistemą, apsvarstykite, kaip jos išvaizda atitiks jūsų namų stilių ir suteiks jai patrauklumo. Be stogo dangos pasirinkimo, reikėtų atsižvelgti ir į stogo dangos medžiagas. Žvelgiant į stogo anatomiją, paklotas stogo konstrukcijai suteikia dar vieną apsaugos sluoksnį. Priklausomai nuo to, kur gyvenate, galbūt norėsite patobulinti vandeniui atsparų paklotą, ypač jei gyvenate vietovėje, kurioje gausiai lyja ar sninga. Energiją taupančios stogo dangos sistemos tampa gana populiarios dėl sutaupytų sąnaudų. Nors jos gali kainuoti šiek tiek daugiau nei tradicinės stogo dangos medžiagos, energiją taupančios čerpės leidžia sutaupyti ilgalaikes sąskaitas už energiją.