Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Vandens filtrai ir jų rūšys

Aptarsime kokie būna vandens šaltiniai, kokia yra eiga įsirengiant vandens filtrus namuose ir kokios vandens filtrų rūšys būna.
Nuotraukos

2020.10.13.

Vandens filtravimas ir jo sprendimo būdai būna labai įvairūs. Tai priklauso nuo tiekiamo vandens šaltinio, vandens kokybės, o taip pat ir nuo kiekvieno žmogaus poreikio, kokios vandens kokybės jis norėtų. Aptarsime kokie būna vandens šaltiniai, kokia yra eiga įsirengiant vandens filtrus namuose ir kokios vandens filtrų rūšys būna.

Prieš pradedant statytis namą arba planuojant santechniką namuose būtina numatyti vietą vandens filtrams. Nenusimačius vietos vandens filtrams ir pradėjus naudotis vandeniu, vėliau vietos trūkumas gali apsunkinti vandens filtrų įrengimą. Tuo pačiu reikėtų numatyti elektros tiekimą ir kanalizaciją, kas taip pat yra reikalinga norint įsirengti vandens filtravimo sistemą namuose.

Prieš pasirenkant vandens filtrus būtina atlikti vandens tyrimus. Vandens tyrimai yra būtini, nes įvairios vandens cheminės savybės daro įtaką vandens filtrų pasirinkimui.

Vandens šaltiniai dažniausiai būna trijų rūšių: centralizuotai tiekiamas vanduo (vandentiekis), nuosavas gręžinys ar šulinys. Kiekvienas vandens šaltinis turi skirtingas vandens kokybės problemas.

Vandens filtravimo rūšys

Automatiniai vandens nugeležinimo filtrai dažniausiai naudojami prie nuosavų gręžinių. Vandens nugeležinimo filtrai pajėgūs išvalyti didelius geležies, mangano, amonio kiekius iš vandens. Vandens nugeležinimo filtrai yra praktiškai vienintelis būdas valyti sieros vandenilį iš vandens. Jeigu jaučiate supuvusio kiaušinio kvapą vandenyje, jums tikrai reikalingi vandens nugeležinimo filtrai.

Automatiniai vandens minkštinimo filtrai praktiškai naudojami prie visų vandens tiekimo šaltinių. Kadangi Lietuvoje daugeliu atvejų vanduo yra labai kietas, tokie vandens filtrai naudojami tam, kad sumažintų kalkių kiekį vandenyje. Vandens minkštinimo filtras geba valyti nedidelius geležies kiekius vandenyje, bet esant labai dideliems kiekiams geležies būtina įsirengti vandens nugeležinimo įrangą prieš vandens minkštinimo filtrus. Vandens minkštinimo filtrai gali būti modifikuoti ir pritaikyti šulinių vandeniui, kad kartu su kalkėmis būtų valomi ir vandenyje esantys nitratai.

Automatiniai mechaniniai arba angliniai vandens filtrai dažnu atveju montuojami prie centralizuotai tiekiamo vandens arba ten kur geležies kiekiai vandenyje yra nedideli ir naudojami kaip papildoma priemonė nuo mechaninio vandens filtravimo.

Geriamojo vandens sistemos dažniausiai naudojamos ruošti geriamąjį vandenį. Tokios vandens sistemos montuojamos virtuvėje. Jos pagal veikimo principą gali būti atbulinio osmoso, ultrafiltracijos arba mechaninio/anglinio valymo. Tokios vandens valymo sistemos pritaikomos pagal specifinius klientų poreikius valyti nitratus, nitritus, kalkes, sunkiuosius metalus arba pagerinti geriamojo vandens skonį.

Kaip matome, kiekvienas vandens filtrų pasirinkimas yra individualus, todėl labai svarbu pasikonsultuoti su vandenvalos specialistu ne tik planuojant įsirengti vandens filtrus, bet ir planuojantis namo statybą.