Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

„Peugeot Boxer 4x4 Concept“: bekelei pritaikytas ekologiškas kemperis

Praktiškas ant „Peugeot Boxer L3“ platformos sukurtas modelis, kurio vidus pritaikytas komfortiškai trijų žmonių kelionei ir nakvynei, o išorėje įrengti specialūs laikikliai dviračiui bei kanojai.
Nuotraukos

2019.09.25.

Rugsėjo 28 d. prasidedančiai poilsinių transporto priemonių parodai Paryžiuje „Peugeot“ paruošė išskirtinį eksponatą – „Boxer 4x4 Concept“ kemperį. Tai – praktiškas ant „Peugeot Boxer L3“ platformos sukurtas modelis, kurio vidus pritaikytas komfortiškai trijų žmonių kelionei ir nakvynei, o išorėje įrengti specialūs laikikliai dviračiui bei kanojai.

„Boxer 4x4 Concept“ yra „Rifter 4x4 Concept“ įpėdinis, dar labiau pritaikytas nepažįstamų vietovių tyrinėjimams. Jis turi „Dangel“ keturių varančių ratų sistemą, specialias padangas ir didesnę prošvaisą nei paprastas „Boxer“, o jo 10 m2 ploto vidaus erdvė įrengta kartu su patyrusiais namelių ant ratų specialistais iš „Bravia Mobil“ įmonės.

Kemperis – kelionėms į atokiausias vietas


Pirmasis iššūkis kuriant tokią transporto priemonę – palikti tradicinio pasaulio rėmus ir parodyti „Peugeot“ viziją, kaip turėtų atrodyti tokio tipo automobiliai. Tad jo išorė nudažyta sodria „Wanderlust Green“ spalva su satino ir perlo atspalviais, o ryški „Mint“ išskiria detales.

Automobilio siluetą pabrėžia griežtos formos apatinės buferių dalys bei ratų arkos su apsaugomis – tai sufleruoja, jog 6 metrų ilgio automobilis pritaikytas kelionėms ne tik asfaltu. Ir ne tik dienos metu: puikų apšvietimą naktimis užtikrina aštuoni į kėbulą virš priekinio stiklo įmontuoti LED moduliai.

Salone yra keturios atskiros erdvės: virtuvė su stalu ir sėdėjimo vietomis, miegojimo zona, vonios kambarys ir vairuotojo vieta. Daugybė įvairiose vietose įrengtų daiktadėžių leidžia pasiimti visą laisvalaikio pomėgiams skirtą įrangą – nuo dviračio iki kanojos ar burlentės.Interjere dominuoja šviesūs atspalviai, kurie kontrastuoja su automobilio išore, o medinė apdaila bei specialiai šiam koncepciniam modeliui sukurtos detalės sukuria šiltą ir jaukią atmosferą salone. Kai kurios detalės padengtos išskirtine prabangia „Alcantara® GREVAL GREY“ medžiaga, naudojama kituose „Peugeot“ modeliuose: „e-208 GT“, „508 HYBRID GT“, „508 SW HYBRID GT“ bei „3008 HYBRID4“. „Boxer“ logotipai, ortakiai bei saugos diržai salone, kaip ir kai kurios detalės išorėje, yra nudažyti ryškia „Mint“ spalva.

„Boxer“ koncepcija yra apgalvota iki smulkiausios detalės, tad dėmesio susilaukė net ir durų rankenėlės – vietoje chromo jos padengtos ketaus spalvos dažais.

Tvarumas – vienas svarbiausių prioritetų

Energetinis efektyvumas ir ilgaamžiškumas buvo vienas svarbiausių aspektų kuriant „Peugeot Boxer 4x4 Concept“. Daug darbo atlikta parenkant medžiagas įvairiausioms detalėms – pavyzdžiui, stalas, praustuvas ir stalviršis pagaminti iš balto natūralaus mineralo aragonito. Jis – kietas kaip natūralus akmuo, o išvaizda – kaip keramikos.

Grindų lentos padarytos iš perdirbtų medžiagų: 85 proc. jų sudėties sudaro naudoti degalų bakai, 10 proc. – pieno buteliai ir 5 proc. – įvairūs balti plastikai, kaip skysto muilo buteliukai. Iš viso grindims panaudota net 50 kg perdirbto plastiko.

Aplinka turi būti saugoma nuo taršos, tad „Peugeot Boxer 4x4 Concept“ įdiegtos naujausios taršos mažinimo technologijos – FAP bei SCR sistemos. „BlueHDI 165“ variklis su 6 pavarų mechanine dėže pasiekia 370 Nm sukimo momentą bei atitinka griežčiausius „Euro 6“ ekologijos reikalavimus.

Bekelei pritaikyta ne tik išvaizda

Nors kuriant šį modelį buvo pabrėžiamas ekologiškumas, „Peugeot Boxer 4x4 Concept“ taip pat yra komfortiškas žvyrkeliuose, purvu ar sniegu padengtuose keliuose, akmenuotose vietovėse. Keturių varančių ratų „Dangel“ pavara suteikia vairuotojui 3 važiavimo režimų pasirinkimus:

- 2WD – kasdieniniam važiavimui ir nesudėtingoms sąlygoms;
- 4WD – sudėtingesnėms sąlygoms, kuomet reikalingi keturi varantys ratai;
- „Lock“ – itin sudėtingoms sąlygoms, kai reikalinga blokuota galinė ašis. Tai naudinga sunkiai įveikiamose vietovėse – pavyzdžiui, kertant brastas.

4 specialios didelio našumo „BF Goodrich“ padangos dar labiau padidina keturių varančių ratų sistemos efektyvumą. Jos ne tik atrodo puikiai, bet yra itin stiprios bei patvarios.

„Peugeot Boxer 4x4 Concept“ prošvaisa yra 30 mm aukštesnė priekyje ir 50 mm – gale, tad jis gali įveikti daugelį kliūčių, prieš kurias kiti modeliai turėtų sustoti.

Įrengtas laisvalaikiui

Ant „Peugeot Boxer 4x4 Concept“ stogo įrengti laikikliai kanojai. Automobilio šone įrengtos kopėčios palengvina patekimą ant stogo ir tuo pačiu užtikrina lengvą priėjimą prie šone esančios įrangos.

Automobilyje taip pat įrengta speciali vieta „Peugeot eM02 FS Powertube ATV“ elektriniam kalnų dviračiui. Kompaktiška jo baterija yra integruota į rėmą, o dvigubi amortizatoriai užtikrina komfortą sudėtinguose keliuose. Dviratis įmontuotas galinėje „Peugeot Boxer 4x4 Concept“ dalyje ant specialios platformos, o jo „Mint“ spalva yra tokia pati, kaip apdailos detalių. Tai suteikia visam automobilio ir dviračio deriniui vientisumą – atrodo, kad „Boxer“ koncepcija net negalėtų egzistuoti be šio dviračio.


9 colių lietimui jautriame ekrane valdoma navigacijos sistema užtikrins, kad niekada nepasiklysite.

Sistemoje suvedus automobilio išmatavimus, ji leis išvengti kelių, kuriuose taikomi automobilio dydžio apribojimai. Sistema veikia kartu su eismo stebėjimo realiu laiku programa „Waze“ ir leidžia vienu metu prijungti du išmaniuosius įrenginius – vienas gali būti naudojamas muzikai groti, kitas – pokalbiams. Ekrane taip pat galima matyti automobilio priekį ir galą, tai padidina saugumą nakvojant neįprastose vietose.

Susibūrė įvairių sričių geriausieji  

Kuriant tokį automobilį, būtinas aktyvus profesionalių partnerių dalyvavimas ir jų patirtis gaminant nestandartinius modelius.

Visų varančių ratų pavara buvo sukurta kartu su „Dangel“ – ilgamečiu bendrovės partneriu ir pripažintu 4WD pavarų specialistu. Šis logotipas automobilyje taip pat nuspalvintas „Mint“ spalva.

„Bravia Mobil“ suprojektavo „Peugeot Boxer 4x4 Concept“ interjero erdves. Dirbdami išvien su „Peugeot“ spalvų bei medžiagų parinkimo specialistais, jie sudėjo į saloną visą kasdieniniam gyvenimui reikalingą įrangą. „Bravia“ įmonė yra 2005 metais sukurtas šeimos verslas, besispecializuojantis kokybiškų poilsinių automobilių gamyboje.

Virtuvės stalviršį, praustuvą ir stalą sukūrė „Kerrock“, o pramogų sistemą – „Alpine“. Tai – gerai žinomi vardai daugeliui šių sričių specialistų.

„Sasminimum“ sukūrė unikalias šio koncepcinio modelio grindis. 2017 m. keturių architektų įkurtas startuolis kuria grindis ir įvairius kitus kasdienybėje naudojamus produktus iš perdirbtų medžiagų. Daugiausia tai – į tradicinį perdirbimo procesą nepatekęs plastikas, surinktas gamtoje ir vandenynuose. Tai – gerokai brangesnis būdas, nei pirkti perdirbimui jau surūšiuotą plastiką, tačiau jis gerokai naudingesnis visai planetai. Visi „Sasminimum“ sukurti produktai yra perdirbti ir po naudojimo gali būti perdirbti dar kartą.