Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Suši meistrai atskleidė paslaptis, kurios pravers gaminant namuose

Vertingais patarimais ir ypatingo padažo paslaptimis dalinasi kvalifikuoti, kiekvieną dieną iš įvairių jūros gėrybių sušius, salotas, sriubas ir kitus patiekalus ruošiantys „Sushi Out“ gamybos meistrai.
Nuotraukos

2020.08.28.

Šiandien maisto gaminimas namuose sparčiai populiarėja, nemaža dalis žmonių ieško įkvėpimo egzotiškose Tolimųjų Rytų šalių virtuvėse. Visgi, norint valgyti gardžius ir šviežius patiekalus su jūros gėrybėmis, naudinga žvilgtelėti į profesionalų virtuvės užkulisius. Vertingais patarimais ir ypatingo padažo paslaptimis dalinasi kvalifikuoti, kiekvieną dieną iš įvairių jūros gėrybių sušius, salotas, sriubas ir kitus patiekalus ruošiantys „Sushi Out“ gamybos meistrai.

Šviežios žuvies pasirinkimas

Šviežia žuvis išlaiko visas savo naudingąsias maistingąsias savybes, tinkama daugybei receptūrų. Ji neturi jokio pašalinio kvapo, mėsa standi ir elastinga, o paspaudus pirštu paviršius nedelsiant išsilygina. Be to, kuo žuvis šviežesnė, tuo sunkiau ištraukti jos ašakas.

Tuo tarpu šviežia žuvies filė turi būti itin sultinga, minkšta, ji jokiais būdais negali būti sukietėjusi.

Svarbu nepamiršti, kad šviežią žuvį ir kitas jūros gėrybes būtina pagaminti ir suvalgyti tą pačią dieną.

Tunas – viena vertingiausių žuvų

Tunas yra maistinga, tačiau nedaug kalorijų turinti žuvis (84 g šviežio tuno turi vos 110 kalorijų), todėl puikiai tinka sportuojantiems ar besilaikantiems sveikos mitybos režimo. Tune mažiau riebalų negu, pavyzdžiui, lašišoje, bet daug tokių naudingų medžiagų kaip baltymai, geležis, magnis, kalis, jodas, B grupės vitaminai, omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys.

Šią žuvį galima derinti su įvairiais ingredientais: šparaginėmis pupelėmis, ryžiais, makaronais ir kitomis daržovėmis ar grūdiniais produktais. Tuno universalumo paslaptis – jis neturi išskirtinio specifinio skonio, todėl lengvai sujungiamas su daugeliu kitų produktų. Patariama atkreipti dėmesį: jeigu tunas pažaliavęs ar išdžiuvęs, tuomet jis jau nebetinkamas vartojimui.

Krevetės gaminantiems namuose

Perkant šviežias nešaldytas krevetes derėtų atkreipti dėmesį į jų spalvą. Ji turėtų būti pilka – kuo krevetės pilkesnės, tuo šviežesnės. Kai krevetės pasensta, išskiria rožinį pigmentą ir jų paviršius įgauna rožinį atspalvį.

Įvairiems patiekalams su krevetėmis meistrai rekomenduoja rinktis šaldytas, nevirtas tigrines krevetes su kiautu, kurių įprastinis dydis 16–20 mm. Kai krevetės namuose verdamos su kiautu, jos išlaiko daugiau savo puikaus skonio.

Krevetės – greitai gendantis produktas. Geriausia jas pagaminti ir suvalgyti tą pačią dieną, o šviežias krevetes rekomenduojama ruošti tądien, kai jos buvo įsigytos. Jeigu šaldytuve palaikytos krevetės tapo rausvos, tai – įspėjamasis signalas, kad jų valgyti jau nepatartina.

Universalūs padažai ir prieskoniai

Sojos padažas, imbieras, vasabi – iš Tolimųjų Rytų kilę padažai ir prieskoniai, puikiai tinkantys tiek prie sušių, tiek prie įvairių žuvies patiekalų. Sojos padažas yra skirtas pagardinti įvairius patiekalus, taip pat naudojamas sureguliuoti sušių sūrumą. Padaže mirkyti reikėtų tik sušio viršutinę dalį, stengiantis, kad ryžiai nesušlaptų ir neprarastų savo sukibimo.

Imbieras pasižymi išskirtiniu, kitus poskonius nustelbiančiu skoniu, tad gaminant šį prieskonį patartina vartoti saikingai. Imbieras taip pat atgaivina skonio pojūčius valgant skirtingų rūšių sušius.

Aštraus skonio japoniškų krienų pasta – vasabi – tinkama tiek prie žuvies, tiek prie mėsos patiekalų. Vasabi išsiskiria antiseptinėmis savybėmis, taip pat, teigiama, kad pagreitina medžiagų apykaitą.

„Sushi Out“ meistrai dalinasi „Teriyaki“ padažo receptu

Tradiciškais japoniškais skoniais pasilepinti gaminant namuose itin paprasta ir greita. Tereikia žinoti kelis ypatumus ir universalus „Teriyaki“ padažas taps gardžiu pietų ar vakarienės akcentu, pagardinsiančiu tiek žuvį, tiek mėsą. Jis labai lengvai pagaminamas namuose, tačiau, parinkus tinkamus ingredientus nustebins ir išskirtinio skonio mėgėjus.

Ingredientai:

0,5 l sojų padažo;
0,5 l vandens;
150 g cukraus;
1 kriaušė;
1 obuolys;
1 apelsinas;
100 g baltųjų ridikų;
50 g stambiai pjaustyto imbiero;
1 česnakas;
1 svogūnas.

Kaip gaminti:

Daržoves ir vaisius supjaustyti didesniais gabaliukais. Vaisiai ir daržovės yra šio padažo pagrindiniai ingredientai – kriaušė padažui suteiks tirštumo, o apelsinas citrusinio poskonio. Tuomet supjaustytas daržoves ir vaisius reikia apkepti įkaitintoje sausoje keptuvėje. Kepti tol, kol daržovės kiek apdegs. Idealus „Teriyaki“ padažas turi turėti šiek tiek kartumo, kurį suteikia stipriai pakepintos, daržovės ir vaisiai. Apkeptas supjaustytas daržoves ir vaisius sudėti į puodą, įpilti sojos padažo, vandens, cukraus ir virti tol, kol padažas sutirštės. Tada reikia nukošti ir „Teriyaki“ padažas paruoštas vartojimui.

Dažniausiai daromos klaidos:

Netinkamai verdama. Pirmiausia padažas turi užvirti ant didelės ugnies, o po to jį reikia virti ant mažos ugnies, kad palaipsniui nuvirtų, išgaruotų vanduo ir liktų tik pats padažas. Dažnai pasitaiko, kad užverdama ir verdama ant labai stiprios ugnies, greitai išgaruoja vanduo, daržovės nespėja išvirti, o padažas neįgauna savito skonio.

Netinkami prieskoniai ir vaisiai ar daržovės. Rekomenduojama nedėti citrinos, ciberžolės ir kitų stiprų skonį turinčių ingredientų. Padažas turėtų būti autentiškas, nenustelbtas citrinos ar kito aštraus prieskonio poskonio.