Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Penki dalykai, kuriuos reikia žinoti apie kvitų loteriją

Ką reikėtų žinoti apie fiskalinę loteriją?
Nuotraukos

2017.11.04

Lietuvoje prasidėjo pirmoji šalies istorijoje nacionalinė kvitų loterija, kuri jau pirmą dieną gyventojams sukėlė neaiškumų – kokius būtent čekius galima registruoti, ar tai gali būti didžiųjų prekybos centrų išduodami kasos kvitai ir tt. Tad ką reikėtų žinoti apie fiskalinę loteriją?

1. Kas gali dalyvauti ir kokie piniginiai prizai?

Loterijoje gali dalyvauti asmenys nuo 14 metų. Metus truksiančioje kvitų loterijoje kas savaitę bus galima laimėti 10 piniginių prizų po 200 €, o kiekvieną mėnesį – 5 tūkst. €. Žaidime dalyvaus kvitai, gauti už prekes turgavietės arba už paslaugas, vieno asmens registruojamų kvitų skaičius neribojamas, būtina išsaugoti kvitų originalus.

2. Kokie kvitai galios ir kas bus, jei laimės negaliojantis kvitas?

Natūralu, kad praeis šiek tiek laiko, kol gyventojai išsiaiškins kokie kasos čekiai galioja, kokie ne, ir dėl to loterijos pradžioje registruos nemažą kiekį negaliojančių kvitų. VMI atstovas Rolandas Puncevičius tikina, jog dėl negaliojančių loterijos „bilietų“ pertekliaus nerimauti neverta. „Sistema užtikrins galimybę užregistruoti visus kvitus, tačiau į laimėjimus galės pretenduoti tik žaidimo taisykles atitinkantys kasos aparatų kvitai. Jų atranką ir sklandų žaidimo administravimo procesą užtikrins programinė įranga.“ – LŽ pasakojo specialistas.

Loterijos taisyklėse taip pat pabrėžiama, jog galiojančiais laikomi tik fiskaliniai kvitai – toks kvitas apačioje turi skiriamąsias raides LTF.

3. Kur dar, be turgaviečių, galima reikalauti loterijai tinkamų kvitų?

Žaidime galės dalyvauti kvitai, gauti turgavietėse, mobiliuose turgeliuose, taip pat gauti už paslaugas. Pavyzdžiui, automobilių remonto, viešojo maitinimo, grožio puoselėjimo, sveikatinimo, drabužių ar avalynės taisymo ir kitos, kai naudojamas kasos aparatas.

Taksi automobiliuose išduoti kvitai žaidime nedalyvaus, kadangi taksi vairuotojai naudoja taksometrus ir kasos aparatų kvitų neišduoda. Tuo tarpu tarpmiestinio autobuso bilietas yra fiskalinis kasos aparato kvitas už suteiktą keleivių vežimo paslaugą, todėl juos kvitų žaidime registruoti bus galima.

4. Ar registruoti kvitus galima tik internetu?

Gyventojai, kurie neturi galimybės naudotis kompiuteriu ar internetu. Gali kreiptis į VMI aptarnavimo padalinius, kuriuose prie įrengtų kompiuterio darbo vietų su specialistu užregistruos kvitus žaidimo interneto svetainėje. „Aptarnavimo padaliniuose numatyti VMI darbuotojai, kurie, reikalui esant, bendraus su dėl kvitų žaidimo atvykusiais klientais,“ – teigia VMI atstovas.

Tačiau šiuo metu loterija tik prasidėjo ir vis dar išlieka neaišku ar darbuotojų pakaks ir VMI tikrai pajėgs susitvarkyti su kvitus registruojačių žmonių antplūdžiu ypač „karštuoju“ metų laikotarpiu – deklaracijų teikimo metu.

5. Ar tai saugu?

Čekių loterijoje dalyvaujantys ar ketinantys tai daryti asmenys taip pat raginami išlikti budriais, mat, tikėtina, jog nesąžiningi asmenys pasinaudos šios loterijos niša piktiems kėslams. Apie vieną tokią hipotetinę sukčiavimo schemą rašo Gitanas Nausėda savo „Facebook“ paskyroje: „Be baimės neriu į tautinės fiskalinės loterijos vandenis. Dabar turėtų paskambinti koks nors guvus vyriškis, pranešti, kad laimėjau 5000 eurų ir paprašyti atnešti 1000 eurų depozitą grynaisiais, norint atsiimti laimėjimą banke“ – negudrią schemą juokaudamas kūrė ekonomistas.

Juokas juokais, tačiau gyventojai raginami išlikti budrūs ir apie galimus sukčiavimo atvejus informuoti policiją arba skambinti VMI pasitikėjimo numeriu 1882.

VMI skelbia, kad loterijoje kas savaitę bus galima laimėti 10 piniginių prizų po 200 eurų, o kiekvieną mėnesį – 5 tūkst. eurų. Bendras loterijos biudžetas yra apie 300 tūkst. eurų, priziniam fondui iš šių lėšų skiriama 173 tūkst. eurų metams.

Žaidimo nugalėtojai bus nustatomi antradieniais atsitiktinių skaičių generatoriumi ir informuojami trumpąja SMS žinute, laimingų kvitų sąrašai taip pat bus skelbiami žaidimo interneto svetainėje bei LNK 18.30 val. Žinių laidoje.