Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Pirmoji šalis pasaulyje, kurios planuose – net ir bedarbiams gyventojams mokėti atlyginimus

Šveicarijos vyriausybė paskelbė esanti pasirengusi mokėti kiekvienam suaugusiam šios šalies piliečiui po 1,700 svarų per mėnesį, nepaisant to, ar asmuo dirba, ar ne
Nuotraukos

 

Šveicarijos vyriausybė paskelbė esanti pasirengusi mokėti kiekvienam suaugusiam šios šalies piliečiui po 1,700 svarų per mėnesį, nepaisant to, ar asmuo dirba, ar ne.

Šveicarijos vyriausybė pareiškė planuojanti šiemet surengti referendumą, kuriame piliečiai balsuotų, ar pasisako už tai, jog kiekvienam asmeniui, gyvenančiam Šveicarijoje, būtų mokama nustatyta besąlygiška pinigų suma. Politikai įsitikinę, jog tokia tvarka, įvesta šioje valstybėje, padėtų kovoti su skurdu.

Pagal naująjį planą, kiekvienas Šveicarijos pilietis kas mėnesį gautų 1,700 svarų (2,500 Šveicarijos frankų) per mėnesį arba 425 svarų (~619 Šveicarijos frankų) per savaitę. Vyriausybė finansiškai remtų ir vaikus – šie kas savaitę gautų 100 svarų (~145 Šveicarijos frankų).

Tokia tvarka Šveicarijos vyriausybei per metus atsieitų 143 mlrd. svarų (208 mlrd. Šveicarijos frankų).

Remiantis politikų skaičiavimais, iš mokesčių į biudžetą būtų surenkama 105 bilijonai svarų, o iš jų 38 bilijonai būtų pervesti socialiniam ir draudimui ir socialinės pagalbos išlaidoms.

Šveicarų apklausa parodė, jog jie ir toliau būtų linkę dirbti, net jei vyriausybė kiekvienam gyventojui suteiktų garantuotas pajamas. Tik 2% apklaustųjų teigė, jog susiklosčius minėtoms aplinkybėms, nustotų dirbti. Tiesa, net trečdalis respondentų pasisakė manantys, jog kiti asmenys nustotų dirbti. Daugiau nei pusė šveicarų prisipažino netikintys, jog vyriausybės pasiūlymas bus įgyvendintas.