Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip turi būti prižiūrimi plastikiniai langai?

Jau daug metų plastikiniai langai vertinami gyventojų kaip ilgaamžiškas ir patikimas produktas. Visgi, kaip ir kiekvienas daiktas namuose, taip ir langai turi būti tinkamai prižiūrimi.
Nuotraukos

Jau daug metų plastikiniai langai vertinami gyventojų kaip ilgaamžiškas ir patikimas produktas. Visgi, kaip ir kiekvienas daiktas namuose, taip ir langai turi būti tinkamai prižiūrimi. Kartais langų gamybos ekspertai atskleidžia, kad gyventojai, įsigiję ir sumontavę namuose langus mano, jog po šių darbų visi vargai dėl langų baigėsi, o priežiūros ir išskirtinio dėmesio jie nereikalauja. Tačiau iš tiesų tai nėra. Kaip ir bet koks kitas daiktas, taip ir langai turi būti tinkamai prižiūrimi Taisyklė paprasta: net ir labiausiai patikimas ir ilgaamžis produktas tarnaus neilgai, jei nebus tinkamai prižiūrėtas, laiku valomas ir tvarkomas.

Dažniausiai plastikinių langų privalumas yra kaina. Tačiau kaina gali būti kelis kartus brangesnė, jei reikės nuolat kviesti meistrus ir ieškoti, kas langams atsitiko. Plastikiniai langai gali tarnauti keliasdešimt metų, nes tai plastiko gaminys, kurį labai sunku paveikti aplinkos veiksniais. Tai reiškia, kad jam nebaisūs saulės spinduliai, didžiulė drėgmė. Plastikiniai langai  niekuomet neturi nublukti ar supūti. Be to, tai gaminys, kuris nesikeičia. Skirtingai nei mediniai langai, plastikiniai visuomet išlaiko savo formą ir tvirtumą.

Be jokios abejonės, dėl netinkamos priežiūros ar montavimo broko gali nutikti taip, kad Jums prireiks langų remontininko. Dažniausiai tai žmogus, puikiai išmanantis langų veikimo principus, žinantis dažniausiai montavimo klaidas. Tokie žmonės atskleidžia, kad kartais plastikiniai langai žmonėms tarnauja trumpiau vien todėl, kad nežinoma, kaip reikia juos tinkamai prižiūrėti. Štai keli paprasti patarimai, kaip užtikrinti, kad Jūsų plastikiniai langai tarnautų ilgai

  • Reguliarus maitinimas. Gali skambėti juokingai, tačiau reguliariai langus sutepti su alyva gali prilygti lango maitinimui. To nereikia pamiršti, be to nuo šio dalyko priklauso lango darbas. Visgi langai veikia naudodamiesi vyrius, kurie ilgainiui gali susidėvėti. Labai svarbu juos reguliariai sutepti. Tam gali tikti ir paprasta alyva, tačiau dėl priemonių geriausiai pasitarti su specialistu. Langus reikia tepti du kartus per metus: rudenį ir pavasarį.
  • Savikontrolė naudojantis langais. Labai dažnai langų specialistai pastebi, kad žmonės yra tiesiog nekantrūs. Dažnai tenka vykti pas žmones į namus tais atvejais, kai langai neužsidaro, kai jie išsiklaipo ar nukrenta lango rankenėlės. Dažniausiai šie gedimai atsiranda dėl netinkamo langų darinėjimo. Turbūt patys ne kartą bandėte jėga uždaryti plastikinius langus tais atvejais, kai iš pirmo karto paprastai tiesiog nepavyko. Tačiau tai nėra pats geriausias būdas naudotis langais, nes jis gali sugadinti lango veikimo sistemą. Plastikiniai langai geriausiai veikia ir paklūsta tuomet, kai jie yra ramiai ir iš lėto uždaromi, iš lėto pasukama rankenėlė. Kitaip sakant, taip suteikiama lango sistemai laiko sugalvoti, kokioje pozicijoje ji dabar turi būti, sistemai persisukti į reikiamas pozicijas ir imti veikti. Žmonės kartais šio momento neišlaukia ir atlikę pusę manevro, jau daro langą, o tada pamato, kad langas pakimba vos ant vieno kampo
  • Užsiimkite vėdinimu. Dažnai klientai skundžiasi, jog jų plastikiniai langai  ima rasoti ir rytais ant jų apačioje galima rasti nemažai susikaupusių vandens lašelių. Tai dažniausiai yra ne lango problema, o rezultatas to, kad namuose laikoma per didelė drėgmė. Per didelė drėgmė nenaudinga ne tik langams, bet ir kambario baldams, todėl verta dėl to susimąstyti. Jei pastebite, kad rytais langas ima rasoti, geriausiai palikite namuose mikro ventiliaciją, kad vyktų natūralus vėdinimasis. Jei namuose yra mažų vaikų, lauke labai šalta ar Jūsų langai mikro ventiliacijos funkcijos nė neturi, rinkitės paprastesnį būdą. Tam puikiai tiks oro džiovintuvas. Tuomet ir oras namuose atitiks reikalavimus, ir langai nerasos.