Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Mažos virtuvės paslaptys: kaip sutaupyti vietos šiame kambaryje?

Ne kiekvienas gali pasigirti didele virtuve, tačiau tai nereiškia, kad dėl mažesnio dydžio nepavyks šios erdvės paversti jaukia ir patogia.
Nuotraukos

2019.05.27.

Ne kiekvienas gali pasigirti didele virtuve, tačiau tai nereiškia, kad dėl mažesnio dydžio nepavyks šios erdvės paversti jaukia ir patogia. Priešingai – pasitelkę kelias paprastas gudrybes, sutaupysite nemažai kambario erdvės ir tikrai nepritruksite vietos nei savo idėjų įgyvendinimui, nei patogiam virtuvės išplanavimui. Kokiais patarimais tuomet svarbu vadovautis?

Pirmenybę teikite funkcionaliai įrangai

Kuo daugiau funkcijų atliks vienas įrenginys, tuo mažiau jų reikės – vadovaudamiesi tokia logika, sutaupysite ne tik vietos, bet ir pinigų. Funkcionalumu šiuo metu ypač žavi orkaitės, galinčios turėti ir mikrobangų, ir grilio funkciją, tačiau tokių prietaisų galite ieškoti ir tarp smulkesnės virtuvės įrangos. Kokteilinės, daugiafunkciniai puodai, virtuviniai kombainai – tai tik keli tokie įrenginiai, kurie neužims daug erdvės, tačiau pasiūlys daug skirtingų pritaikymo galimybių.

Naudokite tik tai, kas Jums tikrai yra reikalinga

Tiek kalbant apie prieš tai minėtus įrenginius, tiek apie virtuvės baldus, labai svarbu įsivertinti savo poreikius ir pasirinkti tinkamą jų kiekį. Pavyzdžiui, jeigu dabar gyvenate tik su antrąja puse, galbūt virtuvėje vietoj didelio stalo verta rinktis nedidelį staliuką su dviem kėdėmis, o jeigu gaminimas nėra Jūsų aistra, vietoj didelės orkaitės geriau pasirinkti nedidelę krosnelę? Nėra įrenginių, kurie privalo būti virtuvėje – kuo lanksčiau pažiūrėsite į planavimo darbus ir kuo labiau susikoncentruosite į savo poreikius, tuo patogiau išnaudosite nedidelę virtuvės erdvę.

Naudokite mažesnius įrenginius

Apsisprendus dėl virtuvėje stovėsiančių baldų ir įrenginių, pats metas pagalvoti apie jų išmatavimus. Turint nedaug erdvės, geriausia rinktis kompaktiškesnius gaminius: paieškokite siauros skalbimo mašinos, šaldytuvo ir kitų Jums būtiniausių įrenginių. Mažose virtuvėse dažnai patariame naudoti integruojamą įrangą, kuri puikiai susilieja su aplinka – apgalvokite ir tokį variantą.

Šaldytuvo viršų išnaudokite daiktų sandėliavimui

Puikiai erdvei pritaikyti, geri šaldytuvai niekuomet nesiliečia su lubomis, o jeigu užbėgsite įvykiams už akių ir pasirūpinsite, kad nuo šio įrenginio viršaus ir lubų liktų pakankamai didelis tarpas, jį galėsite išnaudoti labai prasmingai. Jei šaldytuvas bus labai aukštas, ant jo geriausia laikyti įvairias dėžes ar rečiau naudojamus prietaisus, o jeigu pasirinkote labai žemą modelį, jį galite panaudoti ir kaip stalviršį kavos aparatui ar virduliui.

Išnaudokite sienas

Prie sienų galite pritvirtinti virtuvės įrankius ar indus, o taip pat – pakabinti talpias lentynas, kuriose tilps tiek prieskoniai, tiek ir virtuvėje naudojami prietaisai. Kambarys dėl to netaps mažesnis, tačiau Jūs visiškai „nepaliesite“ grindų ploto. Nepamirškite išnaudoti ir patalpos kampų – sumaniai juose įmontavę lentynėlę, sukursite patogią sandėliavimo vietą!

Išsaugokite tvarką

Tam, kad nedidelę virtuvę iš tiesų galėtumėte paversti jaukia, labai svarbu, kad kambarys būtų kaip įmanoma tvarkingesnis. Tai reiškia, kad kiekvienas daiktas turi turėti konkrečią savo vietą – apie tai turėtumėte pagalvoti prieš rinkdamiesi spinteles ir lentynėles. Galite netgi susidaryti preliminarų visų daiktų sąrašą: taip lengviau išsiaiškinsite, kiek sandėliavimo vietos Jums reikės.

Pasitelkę šias gudrybes, sutaupysite nemažai virtuvės erdvės, kurią galėsite panaudoti pagal savo poreikius. Svarbiausia, kad matuotumėte ir skaičiuotumėte visus turimus centimetrus – tuomet aiškiai žinosite, kokios yra Jūsų galimybės. Virtuvės įrangos ir baldų ieškokite Pigu.lt el. parduotuvėje.