Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Medžio pjuvenų briketai ekologiškiems namams

Nepaisant gana didelio ekologiško kuro pasirinkimo, kartais būna sunku nuspręsti, kas geriausiai tinka namų šildymui: malkos, medžio pjuvenų briketai ar granulės?
Nuotraukos

Šiandien žmonėms vis labiau rūpi ekologija, jie dažniau susimąsto apie daromą neigiamą įtaką aplinkai. Dėl šios priežasties populiarėja elektriniai ir hibridiniai automobiliai, visuomenė skatinama vietoj vienadienių, nepatvarių daiktų pirkti ilgaamžius, o atliekas - rūšiuoti. Ekologijos ir gamtos saugojimo aspektas atsispindi ir namų šildyme: natūralūs medžio pjuvenų briketai ima keisti įprastas malkas ar akmens anglis.

Ekologiškos kuro alternatyvos

Jau kuris laikas vartotojai gąsdinami, kad įprastai naudojamas kuras (dujos, akmens anglys) netolimoje ateityje baigsis. Be to, žmonėms nesustojus jo naudoti, atmosfera bus visiškai užteršta. Šildantis dujomis, visuomet išlieka apsinuodijimo anglies monoksidu pavojus. Kūrenamas ekologiškas kuras į aplinką taip pat išskiria anglies dioksidą, tačiau – kur kas mažesniais kiekiais negu kitos kuro rūšys.

Kaip teigia mokslininkai, medieną naudojant profesionaliai, galima išlaikyti anglies dioksido balansą. Dar geriau, jeigu sudegintos malkos, medienos briketai ar granulės yra kompensuojami naujai sodinamais medžiais.

Kuro pasirinkimas

Nepaisant gana didelio ekologiško kuro pasirinkimo, kartais būna sunku nuspręsti, kas geriausiai tinka namų šildymui: malkos, medžio pjuvenų briketai ar granulės? Nors nuosavuose namuose (tiek kietojo kuro katiluose, tiek židiniuose) yra įprasta kūrenti malkomis, po truputį plinta ir kita medienos kuro alternatyva – briketai.

Jų teigiamas savybes daugiausia lemia jų gamybos būdas. Jiems naudojamos išdžiovintos, švarios pjuvenos, kurios formą įgauna suspaustos specialiu presu (taip nereikia pridėti papildomų cheminių medžiagų, kurios viską sujungia į vieną). Stiprus suspaudimas presu užtikrina, kad briketuose, priešingai nei malkose, nebus oro tarpų. Tai reiškia, kad pagrindinis jų energijos panaudojimo būdas yra virsti į šilumą, o ne į anglis, taigi, ir šildymas bus efektyvesnis. Degimo procesas dėl cheminių medžiagų atsisakymo irgi ekologiškesnis: į aplinką neskleidžiamos nuodingos dalelės, išlaikomas sąlyginai švarus oras.

Pagal gamybos ir degimo savybes galima atskirti, kurie medžio pjuvenų briketai yra aukštos kokybės, o kurie paliks tik pelenus užuot sušildę būstą. Prieš perkant medžio pjuvenų briketus, įmonės „Kuro-granulės.lt“ specialistai rekomenduoja atidžiai perskaityti informaciją ant produkto pakuotės ir atkreipti dėmesį į:

  • tankį, kuris parodo, ar yra oro tarpų (kuo mažesnis tankis, tuo greičiau kuras sudegs);
  • drėgnį, kuris parodo briketų sausumą (turėtų būti apie 5 proc.);
  • peleningumą, kuris parodo, kiek liks pelenų sudegus ( geriausia kai iki 0,5 proc.);
  • medienos rūšį (paprastai naudojami spygliuočiai);
  • pakuotės sandarumą (esant nesandariai pakuotei, net nedidelis vandens kiekis gali sugadinti briketų kokybę).

Sandėliavimas ir kūrenimas

Norint užtikrinti, kad medienos pjuvenų briketai išskirs geriausias savybes, būtina pasirūpinti tinkamu  kuro sandėliavimu ir kūrenimo priemonėmis. Briketai yra tiekiami blokais po 10 kg, arba galima pirkti 1 padėklą, kuriame būna 96 blokai, kitaip tariant, 960 kg kūrenimo medžiagos.

Šiuos padėklus geriausia sukrauti ant nedidelės pakylos: briketus patariama laikyti kiek pakeltus nuo grindų, kad jie netrauktų drėgmės nuo žemės paviršiaus. Jei padėklai yra laikomi drėgnoje vietoje (ypač, jei pakuotė vežant įplyšta), tuomet po kiek laiko gali nukentėti briketų kokybė. Taip pat patartina tarp blokų palikti nedidelius tarpelius, taip palaikomas vėdinimas.

Atėjus šaltajam sezonui, briketus reikia deginti kietojo kuro katile. Tačiau jų kūrenimas skiriasi nuo malkų. Pastarąsias įprasta sukrauti iki pat viršaus, o briketus reikėtų krauti tik iki pusės katilo. Taip yra todėl, kad briketai yra daug kaitresni, tad per didelis jų kiekis kietojo kuro katile gali staigiai pakelti temperatūrą iki pavojingo lygio.

Nors Lietuvoje šaltajam sezonui vis dar įprasta vežti malkas, po truputį rinkoje populiarėja medienos pjuvenų briketai. Jei renkatės briketus savo namams pirmą kartą, pravartu prieš tai pasitarti su specialistais. Jie padės rasti aukštos kokybės briketus, patars dėl sandėliavimo ir kūrenimo.