Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Stogo dangų rūšys

Jeigu galvojate apie stogų dangos tipus savąjam svajonių namui, jūs tikriausiai nustebsite sužinoję kokia didelė įvairovė yra pasirinkimui
Nuotraukos

Jeigu galvojate apie stogų dangos tipus savąjam svajonių namui, jūs tikriausiai nustebsite sužinoję kokia didelė įvairovė yra pasirinkimui. Kiekvienos jų grupė turi savų privalumų ir trūkumų ir dažnai turi nepalyginamų aspektų, kuriuos reikia apmąstyti.

Aplinkos poveikio stogui įtaka svarbesnė tampa esant klimato svyravimas, kas būdinga gyvenant besikeičiančio klimato juostose. Estetinės savybės taip pat turi didelę reikšmę, turint galvoje daugybę stogo dangos stilių modernioje architektūroje. Ekonominiai faktoriai apima statybinių gaminių medžiagos sudėties, įrengimo ir, beabejonės, atnaujinimo kaina. Energijos efektyvumas yra ir aplinkos ir ekonominis veiksnys.

 

Dvišlaitis stogas

Dvišlaitis stogas dažniausiai būdingas trikampio formos stogams. Dvišlaičio stogo forma priklauso nuo pagrindinės stogo struktūros, dažnai įtakojant klimato veiksniams ir estetiniems pasirinkimams.Tokio tipo stogoprojektavimas turi gilią istorija. Įvairūsdvišlaičio stogo variantai naudojamišiuolaikinėje architektūroje.

Stogo dengimo mechaninis paprastumas – tai privalumas, kuris savo ruoštu įtakoja mažesnes kainos sąnaudas. Nereikia, pavyzdžiui, sudėtingosšlaitų kampo sujungimo konstrukcijos. Toks stogo stilius turi daug konstravimo galimybių. Lengviau išnaudojama dvišlaičio stogo tipogyvenamoji erdvė po stogu, nei kitų stogo tipų statinių.

Deja, šis stogo tipas taippat turi kelis reikšmingus trūkumus. Esant stipriaus uraganinio vėjo sąlygoms, tai nėra geras stogo architektūrinis tipas, nes siaučiantis vėjas gali nuplėsti stogą, panašiu principu, kaip į lėktuvo sparnus pučiantis vėjas jį pakelia. Ši savybė susilpninama montuojant statesnio kampo šlaitą,kuris mažiau priešinsis vėjui ir taip išvengs griūties. Visgi šlaitinis stogas yra populiarus pasirinkimas daugelyje architektūros dizainų.

 

Žaliasis stogas

Žaliasis stogas, tai pastato stogas , kuris iš esmės visas yra padengtas augalais, augančia augmenija, pasodinta ant vandenns nepraleidžiančios plėvelės. Priklausomai nuo augmenijos, gali reikėti barjero šaknims. Taippat gali būti reikalinga drėkinimo sistema, tai lemia veiksniai tokie kaip klimatas, augalų rūšys, šlaito nuolydis ir drenažo sistema. Augmenijos rūšis ir įvairovė, dirva ir stogo drenažo sistema stipriai įtakos kiek vandens palaikoma ant stogo ir koks drėkinimas būtinas.

Žaliasis stogas dar žinomas kaip augantis stogas arba stogo sodas, naudojamas padidinti aplinkos poveikį. Žaliasis stogas suteikia kelis reikšmingus aplinkos privalumus. Jis padeda surinkti kritulius, veikia kaip itin geromis izoliacinėmis savybėmis pasižyminti medžiaga, sukuria gyvenimo gamtos prieglobsyje įpročius. Žaliasis stogas absorbuojažmogaus veiklos pasekoje susidariusį onglies dioksidą ir generuoja deguonies išsiskyrimą į aplinką.Apželdinto stogo iškiriamo į aplinką deguonies efektyvumo didinimą galima pasiekti sodinant įvaresnę augmeniją – tam tikslui panaudojant medžius. Tačiau tokia augalų įvairovė reikalauja krupštesnio aplingos paruošimo, gilesnės dirvos su gausesniaisstruktūriniais elementais, sudaryti įprastesnes augimo sąlygas, kokios yra gamtoje. Ne tokios gausios rūsių įvairovės žaliajam stogui pakanka lengvesnio ir plonesnio dirvos sluoksnio, nėra reikalingos tokios reiklios augimo sąlygos.

Galiausiai, žaliasis stogas pasižymi finansinių privalumų, nes labai prailginina stogo tarnavimo laiką. Laikui bėgant augmenija atsinaujina savaime, be to palankiai apibrėžia aplinkos orų poveikį stogui nusakantį dydį. Taippat, žaliasis stogas padidina namo pardavimo vertę. Šiuolaikinėje architektūroje tokio tipo stogas užima vis geresnes pozicijas, sprendžiant stogo pasirinkimo klausimą.

 

Plieninis stogas

Plieniniai stogai turi gilią naudojimo architektūroje istoriją, tačiau didelius panaudojimo mastus pastatų statyboje igijo industriniame amžiuje. Experimentai su skirtingų rūšių metalais per pastaruosius amžius įtakojo plieninės dangos įsitvirtinimą, kaip vieno iš dominuojančių stogo tipų statyboje. Profiliuotas stogas pagamintas iš štampuotų plieno lapų yra vis dar labai populiarus šiandieną. Jie dažnai padengiami papildomu cinko arba aliuminio paviršiniu sluoksniu ilgaamžiškumo ir patvarumo padidinimui. Plieninio stogo danga padengta papildomais kelias sluoksniais gali būti eksploatuojama kelis dešimtmečius.Yra daug atvejų, kai tokia danga išsilaikydavo pusė šimtmečio nesurūdijusi. Palyginimui galima pasakyti, kad bituminių lakštų danga dažnai susidėvi nepraėjus penkmečiui.

Plieninis stogas turi daug privalumų: lengva transportuoti, lengvo svorio, tvirta, nedegi, apsaugo nuo krušos ir vėjo, lengvai perdirbama, reikalauja mažai priežiūros. Kadangi plieninės stogo danos lapai mažo svorio, juos galima transportuoti įvairiaus būdais, tai labai svarbu nes yra plačiai naudojamos ir už Europos sąjungos ribų. Dėl šios dangos svorio ir tvirtumo santykio ji yra prioritetinė dengiant didelių pastangų stogus. Plieno dangos tvirtumas taippat didžiaja dalimi lemia jos naudojimo populiarumą blogų oro sąlygų situacijomis kaip kruša ir apsnigimo atveju.

Keliant vis didesnius reikalavimus energijos efektyvumui architektūroje, plieninė stogo danga tampa vėlgi pirminiu pasirinkimu statytojams. Plieninis stogas gali būti pasižymintis dideliu energijos efektyvumu. Šiluminis judėjimas gali sukelti triukšmus plieninėje dangoje. Ir priklausomai nuo storumo ir izoliacijos tarp plieninio stogo ir gyvenamosios pastato erdvės lietaus lašai ir beabejonės kruša gali sukelti reikšmingai didelį triukšmą.

Plieno stogai yra naudojami didelėje įvairove pastatų tipų įskaitant bet neapsiribojant gyvenamaisiais, pramoniniais, žemės ūkio ir komerciniais. Be to jie dažnai naudojami kaip mažai dizaino reikalaujančių stogų dengimui.

 

Stogo ventiliavimo angos

Kai renkatės trokštamą stogo tipą, būtina turėti galvoje, pateikiamus reikalavimus tokius kaip stogo ventiavimų angų įrengimas. Pasyvios orlaidės turi privalumą, jog nereikia papildomos energijos jų funkcionavimui, užtenka įprasto vėjo ir jos tampa energiją taupančia vėdinimo sistema. Stogo ventiliavimo sistema yra būtinas bet kuriam statiniui su uždengtu stogu komponentas.

 

Valminis stogas

Valminis stogas, tai toks tipas kurio visos stogo pusės su nuožulniu nuolydžiu eina link sienų. Ant apvalių pastatų valminis stogos atrodys kaip mažo nuolydžio piramidės. Šio stogo tipo privalumai yra: galimybė padaryti karnizo nuosvyrą iš visų sienų pusių, tai sumažins vėjo lemiamą dėvėjimą ir stogui daromą žalą.Ryškus valminio stogo privalumas yra tas, kad jis daug geriau atlaikostipraus vėjo audras, uraganus, nessusidaro mažesnis pasipriešinimas vėjui kas paprastai būdinga dviejų šlaitų stogams.

Jungtinėse Valstijose kai kurios vėjo audros draudimo kompanijos suteikia didesnes nuolaidas klientams, jeigu jie gali įrodyti, jog jų namo stogas priklauso šiam stogų tipui. Valminiui stogui būdingas yra savaiminis ventiliavimas, jam nereikalingas papildomas namo vėdinimas, kaip dvišlaičių stogų pastatams.

Galimas valminio stogo trūkumas – mažesnis gyvenamosios erdvės kiekis. Kaip bebūtų, šio tipo stogo privalumai nustelbia trūkumus.

Architektūroje yra nauodojami įvairūs valminio stogosu mansarda, dvišlaičio ir pusiau valminio stogo variantai.

 

Plokščio stogo tipas

Plokščio stogo tipas, kaip atspindi pavadinimas, yra arbahorizontalus arba vertikalus. Jie turi būti pagaminta ir medžiagų, kurios leistų vandeniui nutekėti esant mažam nuožulnumui. Tradiciškai, plokščio stogo paviršius yra gaminamas arba iš dervos, žvyro ar jų kombinacijos. Kiti paviršiaus variantai gali būti kaučiukas, akmens anglių degutas, bitumas. Parinkta paviršiaus medžiaga turi nepraleisti vandens.

Plokščias stogas yra ekonomiškai naudingas dizainas – visa erdvė po ir virš jo gali būti išnaudota, kaip gyvenamoji erdvė. Jis gali būti draugiškos aplinkos su augalija arba stogo sodu arba apželdinta žole ant jo viršaus, kaip ir žaliąjam stogui reikalingas vandens nepraleidžiantis paviršius. Dirvos ir augalų sluoksnis sulaiko vandenį, drėgmė turi savybę laikytis dirvoje ir šaknyse, nepasiekia stogo paviršiaus. Stogo dangos medžiaga apačioje turi būti pakankamai tvirta, kad atlaikytų šaknų sverbimąsi į ją. Plokščias stogo tipas gali būti idealus stogo langų įrengimui, per kuriuos saulės šviesa pateks į vidų per visą dienos ilgį.

www.stogodangos.lt