Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti drėgmės surinkėją

Ar Jums reikia drėgmės surinkėjo? Jei drėgsta lubos, sienos, matosi pelėsis – taip. Tačiau jei tokių akivaizdžių reiškinių nėra, tiesiog išsimatuokite oro drėgmę patalpoje su oro drėgmės matuokliu.
Nuotraukos

Kondensatas susidaro jau prie +9,5 ºC ir 50% santykinės oro drėgmės ir kaupiasi ant sienų, baldų, stiklinių konstrukcijų, langų. Tad jei patalpoje drėgmė didesnė nei 50%, oro sausintuvas jums bus naudingas. Tačiau jei drėgmė žemesnė nei 35%, o langai vis tiek rasoja, reiktų pagalvoti apie geresnę ventiliaciją – oro sausintuvas gali ir nepadėti.

Kiek vandens sugeba surinkti per parą. Tai yra pagrindinis oro sausintuvo parametras ir būtent pagal jį rekomenduojama rinktis modelį. Vandens surinkimas labai priklauso nuo santykinės drėgmės patalpoje. Jei ji mažesnė – pakaks ir mažesnio, o jei oro drėgmė aukšta, tuomet rekomenduojama ieškot rimtesnio įrenginio. Apytikslė ploto, santykinės drėgmės ir vandens surinkimo galimybių lentelė žemiau. Duomenys nurodyti laikant, kad lubų aukštis yra apie 2,5 m.

Plotas, m2

Santykinė oro drėgmė ~80%

Litrai per parą

40

18

70

23

90

28

120

35

 Kuo didesnis drėgmės surinkimo pajėgumas, tuo greičiau įrenginys pasieks norimą drėgmės lygį. Plotas skaičiuojamas visai susisiekiančiai erdvei – jei paliksite atidarytą langą ar duris, kambarys norimo drėgmės lygio gali ir nepasiekti.

Praleidžiamo oro srautas. Kuo didesnis, tuo daugiau oro įrenginys nusausins per tą patį laiką. Tačiau šis dydis nėra toks svarbus, kaip vandens surinkimas per parą. Kad ir koks praleidžiamo oro srautas bebūtų, įrenginys vis tiek nesugebės surinkti daugiau vandens per parą, nei nurodyta.

Panašiai ir su galingumu. Kad ir koks galingas variklis bebūtų, įrenginys negalės surinkti daugiau drėgmės nei nurodyta. Tad iš esmės galima parekomenduoti rinktis kuo mažesnį galingumą – sutaupysite elektros energijos sąskaita.

Vandens rinkimo būdas:

   - Į talpą. Prisipildęs indas greičiausiai automatiškai išjungs oro sausintuvą, tad tokį modelį reikės prižiūrėti ir talpą išpylinėti. Šiuo atveju svarbus indo tūris – kuo daugiau vandens tilps, tuo rečiau teks rūpintis.

   - Nutekėjimas. Jei yra galimybė oro sausintuvą prijungti prie vandens žarnos ir ją nutiesti iki lauko, kriauklės ar nuotėkų – tai didelis privalumas. Įrenginį galėsite ilgam palikti be priežiūros. 

Ką dar reikia įvertinti:

   - Filtrai. Oro sausintuvai taip pat gali turėti papildomus filtrus – anglies, naikinantį kvapus ar antibakterinį, naikinantį bakterijas. 

   - Darbinė temperatūra. Brangesni modeliai gali dirbti ir prie žemesnės aplinkos temperatūros. 

   - Triukšmas. Jis dažniausiai svyruoja apie 40 dB, kas yra kiek garsiau nei vidutinis šaldytuvo keliamas triukšmas ir kiek tyliau nei vidutinis indaplovės veikimo garsas. 

   - Papildomos funkcijos. Drėgmės surinkėjai gali turėti įvairius veikimo nustatymus – vieni gali automatiškai išsijungti prisipildžius vandens bakeliui, kiti išsijungia kuomet patalpos drėgmės lygis pasidaro reikiamas ir automatiškai įsijungia jam padidėjus, kiti turi automatinį išsijungimo laikmatį... viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Vis tik tikrai efektyvus yra įrenginys su automatine drėgmės palaikymo funkcija. Jis turi įmontuota higrometrą, kurio pagalba gali pastoviai matuoti patalpos drėgmės lygį ir automatiškai įsijungti bei išsijungti priklausomai nuo poreikio.

Verta žinoti:

   - Būtina išlaikyti minimalų atstumą nuo sienų, rekomenduojama nuo 0,2 iki 0,5 m.

   - Efektyviausiai oro sausintuvas veikia pastatytas toliau nuo kliūčių.

   - Sausintuvo nerekomenduojama statyti arti šilumos šaltinių.


Info