Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

„Road Bears MC“ gimtadieniui artėjant

Birželio pradžia Lietuvoje šiemet bus ne eilinė. Ir ne tik todėl, kad birželio pirmąją prasidės vasara ir bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena, bet ir todėl, kad mūsų seni pažįstami – moto klubas „Road Bears MC“ – švęs savo 20-ąjį gimtadienį.
Nuotraukos

2018.05.22.

Birželio pradžia Lietuvoje šiemet bus ne eilinė. Ir ne tik todėl, kad birželio pirmąją prasidės vasara ir bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena, bet ir todėl, kad mūsų seni pažįstami – moto klubas „Road Bears MC“ – švęs savo 20-ąjį gimtadienį.

Kaip buvo pastebėta neseniai 10-ąjį jubiliejų pažymėjusių kariškių moto klubo „Perkūnas MCC“ šventėje, 10 metų Lietuvos klubui ne taip jau mažai, tad galvojant apie „Road bears MC“ dvidešimtmeti, klubą galima vertinti kaip rimtą ir subrendusį. Juolab, kad jis, kiek man teko pažinti tiek klubą, tiek ir jo narius, toks ir yra.

Kadais savo istoriją pradėjęs nedideliame, bet žavingame Tryškių miestelyje, šiandien, vykstant globalizacijai, plečiasi ir klubo narių geografija, tačiau pagrindinės idėjos – brolybė ir pagarba – išlieka nepakitusios. Būtent jas visada akcentavo tiek kiti Žemaitijos klubai, tiek ir šiemet gerokai išaugusio „Road Bears MC“ nariai, į klubą priimami ne bet kur, o, laikantis senųjų tradicijų – ant Šatrijos kalno. Vaizdas, kurį bent kartą gyvenime verta pamatyti.

Džiugu matyti augantį ilgą istoriją turintį klubą, visgi, kiek teko pastebėti, daugumoje atvejų klubo „gyvumą“ ir jo matomumą tiek vietiniuose, tiek ir tarptautiniuose „vandenyse“ labiausiai lemia ne narių skaičius, o jų aktyvumas. „Road Bears MC“ galėtų būti vienas geresnių tokio moto aktyvumo pavyzdžių.

Juolab, kad klubo narių, ypač dabartinio jo prezidento – Bokštinio – svarbiausias interesas visada buvo motociklai. Todėl Bokštinis savo senu rusišku motociklu „Ural“ su šonine priekaba (liulka) yra ne tik pasiekęs Vengrija, bet ir apsukęs Baltijos jūrą. Su „Iž Planeta“ Poškos keliais išmaišė Užkaukazę, pasiekdamas Azerbaidžano sostinę Baku. Taip pat kasmet su bendraminčiais organizuoja žiemos išvykas.

Šiame moto gyvenimo kontekste ypač keistai gali pasirodyti „Road Bears MC“ tradicija per savo renginį moto dievams paaukoti motociklą „Jawa“. Paaukoti tiesiogine prasme – nuo 1998 metų, kaskart ant laužo sudeginama kadaise daugelio svajone buvusi „Jawa“.

Pasak Bokštinio, idėja gimė kaip protestas, nukreiptas prieš motociklus Jawa vairuojančius miestelio jaunuolius. „Javistai“ naktimis lakstydavo kiaurais duslintuvais po miesteli, o kaltindavo tokiais nusižengimais juos. Iš pradžių „Jawos“ būdavo deginamos prieš tai jas sudaužant. Metams bėgant požiūris keitėsi ir dabar jos aukojamos pagarbiai. Motociklas moto dievams bus paaukotas ir šiųmečiame renginyje, tad jautrios sielos arba, kaip pasakytų žemaičiai, dūšios žiūrovai turėtų šito nestebėti arba būti tam morališkai ir fiziškai pasirengę.

Ilgą laiką klubo šventės vyko „namuose“ – Tryškiuose su  metų ar dviejų pertraukom, kad motociklininku bendruomenei nenusibostu ir visad lauktu kito renginio. Šiemet 20-ąjį jubiliejų buvo nuspręsta perkelti į Pakiršinio dvarą. Bokštinio teigimu, tokį sprendimą lėmė klubo narių skaičiaus padidėjimas. Didžioji naujokų dalis iš šio krašto, tad tai bus ir savotiškas jų pristatymas. Prisiminus, kad klubo organizuotas Žemaitijos moto sezono atidarymas vyko Lazdynų Pelėdos memorialiniame muziejuje, toks geografijos plėtimas atrodo logiškas.

Nors programa jau yra sudaryta, visgi klubo prezidentas užsiminė, kad atvykusiųjų į šventę lauks ne tik tai, kas buvo anonsuota, bet ir kai kas daugiau... Deja, kas tiksliai, Bokštinis nepanoro atskleisti, tad norint sužinoti, ką dar „Road Bears MC“ vyrai parengė savo svečiams, nebelieka kitos išeities, kaip tik birželio 2 d. ruoštis į Radviliškio rajone esantį Pakirkšnio dvarą, kur svetingi ir, tam kartui, paslaptingi, šeimininkai atskleis „visas kortas“. Iki greito susitikimo dvare?!