Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Kaišiadoryse rūpintasi pėsčiųjų saugumu

Gruodžio 20 dienos rytą, šalia Kaišiadorių miesto Vaclovo Giržado progimnazijos esančios pėsčiųjų perėjos, pėsčiuosius pasitiko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus pareigūnės su policijos rėmėjomis. Šiuo poelgiu siekta paraginti eismo dalyvius labiau saugoti save, segėti atšvaitus ir itin atsargiai elgtis pėsčiųjų perėjose. Prie šios akcijos taip pat prisidėjo nuolatiniai bendruomenės pareigūnių akcijų, renginių, partnerė – Kaišiadorių rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė Audronė Petraškienė.

Pėsčiųjų perėjos skirtos saugiai pereiti gatvę, tačiau pėstieji privalo būti labai atidūs. Nuskambėjus skambučiui į pirmąją pamoką, Vaclovo Giržado progimnazijos moksleiviai rinkosi ne į klases, bet į progimnazijos aktų salę, kurioje bendruomenės pareigūnės ir visuomenės sveikatos biuro specialistė dar kartą priminė apie pėstiesiems nustatytų įpareigojimų ir draudimų laikymąsi, atšvaito svarbą tamsiuoju paros metu. Taip pat priminti pirotechnikos keliami pavojai.

Būdami eismo dalyviais pastebime, kad dažnai per perėją tiek vaikas, tiek suaugęs eina net neapsižvalgęs. Niekas kitas mūsų negali apsaugoti, tik mes patys turime tai padaryti: priėję pėsčiųjų perėją sustokime, apsižvalgykime prieš eidami ir net pradėję eiti pėsčiųjų perėja. Pastebima, kad pastaruoju metu vis daugiau žūsta pėsčiųjų. Dažniausia pėsčiųjų klaida – į važiuojamąją kelio jie išeina neapsidairę, ar neteisingai įvertinę transporto priemonių greitį.

Kelių eismo taisyklės reikalauja: į kitą važiuojamosios kelio dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama per gatvę eiti stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.

Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį, įsitikina, kad tai saugu. Pėstiesiems reikia atkreipti dėmesį į tai, kad kol pėsčiasis pereina kelią net toli buvęs automobilis bus jau arti. Pėstiesiems draudžiama išeiti iš už stovinčios transporto priemonės ar kitos kliūties, trukdančios apžvelgti vietą, neįsitikinus, kad nėra artėjančių transporto priemonių.

Ypač pavojinga pėstiesiems tamsoje. Kelių eismo taisyklės reikalauja, jog pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu, važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą, vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba matomoje vietoje prisegtą atšvaitą. Traukiamas arba stumiamas platesnis kaip 1 m vežimėlis turi būti su atšvaitais: kairėje vežimėlio pusėje priekyje turi būti baltas atšvaitas, gale raudonas.

 

Pagal LR ATPK 131 str. 1 d.

pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalie perėjimas arba ėjimas ja ten, kur draudžiama, taip pat asmenų, vairuojančių dviračius, pėsčiųjų vadeliotojų ir kitų asmenų, kurie naudojasi keliais, nepaklusimas eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, taip pat eismo tvarkos automagistralėse nesilaikymas, Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems, vadeliotojams, dviračių vairuotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas. Bauda 23-40 Eurų bauda

Pagal LR ATPK 131 str. 2 d.

131 str. 1 d. nurodytų asmenų padarytas KET pažeidimas, sukėlęs pavojingą situaciją, tai yra privertęs kitus eismo dalyvius staigiai pakeisti judėjimo kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų piliečių saugumui užtikrinti nuo 28-57 Eurų bauda.

Pagal LR ATPK 131 str. 3 d.

131 str. 1 d. nurodytų asmenų padarytas KET pažeidimas, sukėlęs kitų asmenų nežymų sveikatos sutrikdymą. Bauda 88-144 Eurų.

Pagal LR ATPK 131 str. 4 d.

nurodytų asmenų padarytas KET pažeidimas, sukėlęs transporto priemonių, krovinių, kelių ir kitų įrenginių arba kitokio turto sugadinimą (apgadinimą). Bauda – 40-57 eurų.