Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Kaziuko mugė 2017 Sostinėje - kas, kur kada?

Viena didžiausių mugių Baltijos šalyse kovo 3-5 dienomis virs ne tik prekybos aikštele, bet ir vieta, kur turiningą savaitgalį galės praleisti vilniečiai ir miesto svečiai. Vienas iš mugės organizatorių Vytenis Urba sako, kad apsilankiusiųjų mugėje laukia įvairiaspalvė programa ir staigmenos.

 
Mugėje šiais metais galima bus atsiskaityti ir banko kortelėmis, o visi prekeiviai suskirstyti prekybos zonomis pagal parduodamus produktus ar teikiamas paslaugas, ir juos galima bus rasti vienoje vietoje. Nepasiklysti padės mugės žemėlapis.
 
Pirmąją mugės dieną – iškilmingas atidarymas ir koncertinė programa
 
Mugės kultūrinės programos šeimininkai - Vilniaus etninės kultūros centras taip pat žada įvairiaspalvę programą. Penktadienį link Arkikatedros varpinės pajudės šventinė eisena, su miesto šeimininkais, organizatoriais bei svečiais priešaky ir 15 valandą bus paskelbtas oficialus mugės atidarymas. Startas mugei šiemet duotas bus netradiciniu būdu – nuo statinės. Statinė (liaudiškai bačka) – šių Kaziuko mugės  simbolis.
 
Vakarop prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro bei Rotušės aikštėje skambės muzika – koncertuos meno kolektyvai.
 
Šių metų Kaziuko mugę globoja Dangiškasis globėjas šv. Kazimieras ir į mugę įsilieja turininga  programa. Penktadienio vakarą (18.30 val.) vyks koncertas -  V. A. Mocarto „Karūnavimo Mišios“, o nuo  20 val.  visi norintys bus kviečiami  praleisti naktį Katedroje – tai laikas pripildytas giesmių, maldos, jaukaus buvimo tyloje.
 
Pirmąją mugės dieną ką veikti bus ir mažiesiems šventės dalyviams. „Kaziuko vaikų pasaulyje“ nuo 16 val., vyks Baltijos cirko ir VMLR Kauno cirko meno akademijos auklėtinių parengti pasirodymai. Nuo 17 val. mažieji varžysis protų kovose.
 
Arkikatedroje bazilikoje (pietinio Katedros fasado pusėje) vyks statulėlių nuotraukų konkursas ir paroda „Šv. Kazimieras – Lietuvos globėjas“, kurią bus galima aplankyti visomis mugės dienomis.
 
Šeštadienio programa kvies aktyviai pramogauti
 
Visą popietę Arkikatedros, Rotušės aikštėse ir prie Nacionalinio dramos teatro vyks įvairių meno kolektyvų pasirodymai. Prie Nacionalinio dramos teatro įrengtoje scenoje, apie 11 val., pasirodys  gatvės cirkas „Le Artist“.
 
Bažnytinio paveldo muziejuje visą dieną vyks edukacinė programa: išsprendus galvosūkius ir suradus muziejaus ekspozicijoje karūną, leliją ir kryžių, lankytojų lauks prizai ir siurprizai. Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje bus organizuojamos ekskursijos šv. Kazimiero koplyčioje su gidu.

„Kaziuko vaikų pasaulyje“ vyks edukaciniai užsiėmimai, vaikučių, jų tėvelių ir draugų lauks smagūs žaidimai, pažintis su pasakų personažais.
 
Per pietus (13.10 val.) viduramžių pasiuntinių šokių mokins riteriai ir damos. Vakare (18 val.) žonglieriai, ekvilibristai, kojūkininkai su ugninėm kuokelėmis atliks užburiančius cirko akrobatikos triukus Katedros aikštėje (Baltijos cirkas).
 
Antrąją Kaziuko mugės dieną vainikuos Vido Bareikio akustinis koncertas (20.40 val.).
 
Sekmadienio spalvos – teatralizuotose mugės eitynėse

„Kaziuko vaikų pasaulyje“ nuo 11 val. vyks linksmybės su muilo burbulais, mokslinio šou „Atradėjas“ pasirodymai, o 12.30 val. -  Kakės Makės ir dantukų fėjos puota.
 
Arkikatedros aikštėje vyks edukaciniai užsiėmimai, Kaziuko mugės kultūrinis, orientacinis, detektyvinis žaidimas, Flash mobai, smagūs žaidimai, pažintis su pasakų personažais, kinologų, klounų, pasirodymai, inkilų paroda, religinių bendruomenių pasirodymai, koncertai, dovanos ir siurprizai.
 
13.30 val. – 14.30 val. vyks Teatralizuotos mugės eitynės (nuo Lukiškių aikštės Gedimino prospektu į Rotušės aikštę).
Rotušės aikštėje, Arkikatedros prieigose ir prie Nacionalinio dramos teatro be nuotaikingų meno kolektyvų pasirodymų bus minimi ir Tautinio kostiumo metai Kaziuko mugėje. Rotušės aikštėje, po pietų (14.30 val.) vyks  Kaziuko mugės uždarymas bei apdovanojimai.
 
Sekmadienį Lukiškių aikštės prieigose mugės svečiai išvys visas tris mugės dienas drožtą klumpių porą, kurią bus siekiama įrašyti į Lietuvos rekordų knygą.
 
Mugės naujovės
 
Taip pat primename, kad savo 414-ąjį sukaktį minėsianti Kaziuko mugė šiemet bus įamžinta kolekcinėje, dailininko Ryto Jono Belevičiaus kurtoje monetoje, kuri taps šių metų Kaziuko mugės simboliu. Tradicinę šventę įamžins to paties dizaino, bet skirtingų nominalų dvi monetos. Tai bus neįprasto nominalo -  1,5 euro moneta iš vario ir nikelio lydinio (tiražas – 25 000 vnt.) ir 5 eurų spalvota sidabro moneta (tiražas – 2 000 vnt.).
 
Mugėje šiais metais galima bus atsiskaityti ir banko kortelėmis, o visi prekeiviai suskirstyti prekybos zonomis pagal parduodamus produktus ar teikiamas paslaugas, ir juos galima bus rasti vienoje vietoje. Nepasiklysti padės mugės žemėlapis.

Kaziuko mugės organizatoriai šiemet į ją kviečia keliauti išmaniai, ir, kaip patys sako „poniškai“ – išsikviesti automobilį per „Uber“ programėlę. Tiems, kurie su „Uber“ keliaus pirmą kartą, kelionė į Kaziuko mugę nieko nekainuos. Mugės žemėlapyje bus pažymėtos specialios vietos, kuriose „Uber“ partneriai- vairuotojai galės paimti ir išleisti keleivius. Patogiausią iš šių nustatytų įsėdimo vietų mugės lankytojai galės pasirinkti programėlėje.
 
Faktai:
•  Kaziuko mugėje šiemet dalyvaus šešiolikos užsienio šalių atstovai, bendras užsienio dalyvių skaičius sieks šešis šimtus. 
• Vilniaus senamiestyje vyksiančios Kaziuko mugės ilgis – apie 17 kilometrų. 
• 1602 m. Popiežius Klemensas VIII karalaitį Kazimierą paskelbė Šventuoju. 1827 m. Vilniaus pirkliai gavo privilegiją rengti trijų dienų Šv. Kazimiero jomarką. Kaziuko mugė vadinama viena didžiausių ir autentiškiausių mugių Baltijos šalyse.