Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

„Audi“ kviečia diskutuoti apie dirbtinį intelektą

„Autonominis vairavimas gali žymiai pagerinti gyvenimo kokybę“, - sakė „Audi AG“ valdybos pirmininkas prof. Rupertas Stadleris Ženevoje pirmą kartą vykstančioje Jungtinių Tautų konferencijoje „AI for Good“, skirtoje dirbtiniam intelektui. Jis taip pat perspėjo, kad pernelyg didelių vilčių teiktų nereiktų, kol nėra išspręsti su autonominiu vairavimu susiję teisiniai ir etiniai klausimai. Specialiai šių atsakymų paieškai „Audi“ gamintojas subūrė „beyond“ darbo grupę.

Prof. Rupertas Stadleris ekspertams teigė, kad autonominio vairavimo technologijos turi itin dideles galimybes, tačiau į diskusiją turi įsitraukti ir visuomenė. Mokslininkų ir pramonės atstovų įsitikinimu dirbtinis intelektas yra svarbiausia savaeigių automobilių technologija, padedanti automobiliui įvertinti aplinką ir priimti tinkamus sprendimus, tačiau kol kas neatsakyta į tokius klausimus, kaip pavyzdžiui, kas prisiims atsakomybę įvykus eismo įvykiui ar kaip turi elgtis savaeigis automobilis, kai pavojus neišvengiamas.

„Audi“ kompanijos suburta „beyond ekspertų grupė veikia jau dvejus metus. Visuomenėje pripažinti dirbtinio intelekto specialistai tyrinėja socialinį dirbtinio intelekto poveikį automobiliuose ir pramonėje. Pirmuosiuose grupės renginiuose dalyvavo filosofai, psichologai, teisės ekspertai, kompiuterininkai ir verslininkai, o nuo šiol kviečiama įsitraukti ir visuomenė. Pasak prof. R. Stadlerio, automobilių industrijos atstovai vieni negali atsakyti į su dalinai ar visiškai autonominiu vairavimu susijusius etinius ir teisinius klausimus, todėl mokslo ir verslo atstovai, taip pat politikai ir visuomenė juos turi spręsti drauge.

Antrasis klausimas, kurį spręs „beyond“ ekspertų grupė, yra dirbtinio intelekto pritaikymas ir jo įtaka pramonėje. Tai susiję tiek su įprastais darbo rinkos mechanizmais, tiek ir konkrečiais įmonių projektais. Prof. R. Stadlerio teigimu, reikia siekti idealaus žmonių ir mechanizmų bendradarbiavimo, taip užtikrinant dirbtinio intelekto naudą visuomenei, o kaip dirbtinis intelektas keis įprastą žmonių gyvenimą, priklausys tik nuo pačios žmonijos ir nuo to, kaip ji pasinaudos naujų technologijų galimybėmis.