Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

„Global Finance“ Šiaulių banką pripažino saugiausiu Lietuvos banku

2020.11.05.

Įtakingas tarptautinis verslo ir finansų žurnalas „Global Finance“ 29-ąjį kartą išrinko  saugiausius pasaulio bankus. Saugiausiu Lietuvoje veikiančiu banku buvo pripažintas Šiaulių bankas, pelnęs šį įvertinimą jau ketvirtus metus iš eilės.

„Global Finance“ saugiausių bankų reitingą sudaro atsižvelgdamas į reitingų agentūrų „Fitch“, „Moody’s“ ir „Standard & Poor’s“ bankams suteikiamus ilgalaikės skolos užsienio valiuta reitingus, jų pokyčius bei perspektyvas. Šie reitingai parodo bankų kreditingumo ir stabilumo situaciją, įvertinami rezervai padengti galimus nuostolius, atsižvelgiama į planus iškilus galimam bankroto atvejui.

„Šis solidus tarptautinis apdovanojimas parodo, kad stiprindami banko stabilumą ir pasirengdami galimoms grėsmėms einame teisingu keliu. Būti saugiausių pasaulio bankų sąraše yra reikšmingas įvertinimas, atsižvelgiant, kad esame listinguojama biržoje bendrovė bei sulaukiame daug dėmesio iš tarptautinių investuotojų bei analitikų“, - pažymėjo Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody‘s paskutinį kartą 2019 m. pagerino Šiaulių banko ilgalaikio skolinimosi reitingą nuo Baa3 iki Baa2, o reitingų perspektyvą įvardijo stabilia.

„Global Finance“ leidėjo ir vadovo Joseph Giarraputo teigimu, šiemet bankų saugumo situacijos vertinimą lėmė COVID-19 pandemija, turėjusi įtakos bendrai ekonomikos būklei ir gerokai paveikusi bankų kreditingumo rodiklius. Tiesa, šių metu saugiausių bankų reitingas parodė, kad didžiausi pasaulio bankai, nepaisant pandemijos, veiklą vykdo stabiliai.

„Global Finance“ saugiausių bankų reitinge įvertino 1000 pasaulio bankų ir išrinko saugiausius bankus 112-oje valstybių. Dvyliktus metus iš eilės saugiausiu pasaulio banku pripažintas Vokietijos bankas KfV, o visi dešimtuke esantys bankai atstovavo Europos valstybes.

1987 metais įkurtas „Global Finance“ žurnalo tiražas siekia 50 tūkst. egzempliorių, leidinys skaitomas 191 šalyje. Prestižinio žurnalo auditorija – verslo ir finansų profesionalai, atsakingi už sprendimų priėmimą didelėse finansų bendrovėse ir institucijose.

Apie Šiaulių banką

1992 m. įsteigtas AB Šiaulių bankas – didžiausias lietuviško kapitalo bankas, stabiliai ir nuosekliai augantis finansinis partneris, ypatingą dėmesį skiriantis verslo finansavimo ir vartojimo finansavimo sprendimams. Šiaulių bankas klientus aptarnauja 59 klientų aptarnavimo padaliniuose 37 Lietuvos miestuose. Banko akcijos įtrauktos į NASDAQ biržos Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą. Pagal 2018 m. ir 2019 m. „DIVE Lietuva“ slapto pirkėjo tyrimo rezultatus, Šiaulių bankas yra pirmas Lietuvoje pagal klientų aptarnavimo kokybę.