Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Vilniuje veiklą pradeda tarptautinė kompiuterinio programavimo ir robotikos kursų IT akademija „Žingsnis“

Apimanti net 13-ka pasaulio šalių, žinių tinkle jungianti apie 600 dėstytojų bei atestatus įteikusi daugiau nei 80 tūkst. absolventų IT akademija „Žingsnis“ prieš kelias savaites atvėrė duris ir Vilniuje. Čia vaikai, vyresni paaugliai ir suaugę gali įgyti kompiuterinių technologijų, reklamos dizaino bei robotikos įgūdžių, dirbdami su geriausiais savo srities profesionalais.

 

„Pirmoji akademija susikūrė dar prieš 16-ka metų Ukrainoje. Jos įkūrėjas pradėjo nuo elementarių kompiuterinio programavimo kursų, tačiau jo mokymo metodika bei žinios susilaukė tarptautinio atgarsio“, - apie edukacines ištakas pasakoja 33-čiąjį filialą Vilniuje įsikūrusios IT akademijos „Žingsnis“ vadovas Darius Motiejūnas.

Lietuva – antroji Baltijos valstybė po Estijos, prisijungusi prie šio edukacinio tinklo, kuris šiai dienai apjungia net ir tokias šalis, kaip Brazilija, Bulgarija, Kambodža, Čekija, Slovakija.

„Per visus Akademijos padalinius šiuo metu mokosi apie 18 tūkst. studentų. Visas edukacines metodikas mes perėmėme iš ilgametę praktiką turinčių kitų šalių filialų, kurie tarpusavyje dalijasi naujausiomis technologinėmis žiniomis bei praktikomis“, - pasakoja D.Motiejūnas.

Vilniaus filialo vadovo teigimu, šie kursai akademija vadinami ne veltui: „Tai yra ilgalaikiai kursai, kurie vaikams ir paaugliams trunka nuo 3-jų iki 5-ių metų, o suaugusiems – 2,5. Žinoma, rengiamos yra ir pusmečio trukmės programos, tačiau jos yra papildomos, skirtos darbo su tikslingomis programomis įgūdžių formavimui.“

Platus programų spektras

Mokytis „Žingsnio Akademijoje“ gali pradėti vaikai jau nuo 9-rių metų. Per šiuos 3 – 5 metus (priklausomai nuo mokinio amžiaus) įgyjama  praktika, kuriant vizualus su grafiniu redaktoriumi „Adobe Photoshop“, konstruojant ir programuojat LEGO robotus, apdorojant skaitmeninę fotografiją, programuojant algoritmus su „Scratch“ programa.

Be to, yra suteikiami animacijos ir video montažo, dizaino teorijos pagrindai. Vaikai ir jaunimas yra supažindinami su įvairių operacinių sistemų veikla, internetinių svetainių kūrimu bei pačia kompiuterinės technikos sandara.

„Esame įkūrę ir menų klasę, kurioje bus mokoma piešimo. Įvadas į dailę – pirmasis žingsnis, prieš pradedant kurti trimates vizualizacijas. Siekiame, kad iš pradžių vaikas popieriaus lape išmoktų pajusti erdvę ir tūrius“, - pasakoja D.Motiejūnas.

Kursų vadovai - praktikai-ekspertai

Atvirų durų dienos metu Vilniaus „Žingsnio Akademijoje“ įvadines paskaitas apie kompiuterio anatomiją  vedė vienos iš IT kompanijų savininkas, savo darbinę veiklą pradėjęs nuo programuotojo kėdės.

„Norime pabrėžti, jog visi mūsų dėstytojai – savo srities praktikai-ekspertai“, - pabrėžia D.Motiejūnas. Jo teigimu, dažnai Lietuvoje yra regima problema, jog aukštosiose mokyklose daugiau dėstoma tik grynoji teorija, dirbama su nemokamomis ir dažnai neaktualiomis programomis.

„Čia mes dirbsime priešingai. Pas mus dėstys tik tie specialistai, kurie ne tik gerai išmano savo sritį, gali suteikti realių žinių, bet ir įkvėpti savo sėkmės istorijomis – papasakoti, nuo ko jie pradėjo savo veiklą ir kaip pasiekė užsibrėžtų tikslų“, - įsitikinęs „Žingsnio Akademijos“ vadovas.

Dideli ateities užmojai

„Nors Lietuvoje savo veiklą pradėjome vos prieš kelis mėnesius, tačiau jau turime daugybę susidomėjusių. Labai džiaugiamės, nes jaučiame, jog šioje nišoje tikrai trūksta tęstinių praktikų – ne pavienių kursų, o visą apimančių kelių metų programų“, - su entuziazmu pasakoja vadovas.

D.Motiejūno teigimu, „Žingsnio Akademija“ per artimiausiu metus žada plėsti savo veiklą: „Šiuo metu ieškome partnerių, kurie norėtų pas mus vesti didesnius renginius – pristatyti savo naujausius IT produktus, programas, vesti kūrybines dirbtuves, kurių metu ne tik jie galėtų paskleisti žinią apie save, bet ir mūsų studentai bei dėstytojai galėtų susipažinti su naujausiomis technologinėmis tendencijomis.“

Be to, tiek mažiesiems, tiek suaugusiems kursų lankytojams bus pasiūlyti papildomi dviejų pagrindinių pasaulio kalbų – anglų ir mandarinų - specializuoti kursai, skirti IT specialistams ir verslininkams.

Vadovas taip pat teigia neatmetantis galimybės vystyti glaudesnio bendradarbiavimo su aukštosiomis mokyklomis ir formuoti vyresnėms klasėms skirtas parengiamąsias grupes, kurios būtų ruošiamos tolimesnėms universitetinėms studijoms.