Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Anykščiuose startuosiančiame Lietuvos kartingo čempionate – gausu naujovių

2018.04.25.

Artėjantį šeštadienį, balandžio 28-ą dieną, Anykščių kartodrome startuoja LKF Lietuvos kartingo čempionatas – čia vyks pirmojo šio sezono etapo varžybos.  Anykščiuose varžysis greičiausi mūsų šalies kartingo meistrai, na o šių metų sezone bus ir ganėtinai ryškių naujovių.

2018 metų sezoną Lietuvos kartingo čempionate daugiau dėmesio bus skiriama saugumui. Šiame sporte dabar pastebimas augantis dalyvių skaičius – vis daugiau lenktynininkų varžosi pačioje greičiausioje europinėje „KZ2“ klasėje, dėl bendrų tendencijų ir skiriamo dėmesio turėtų išaugti ir pačių jauniausių, pirmuosius žingsnius žengiančių sportininkų būrys. Tad augant greičiams ir masiškumui Lietuvos kartingo federacija kilstelėjo ir saugumo kartelę – nuo 2018 m. kartingo čempionato pradžios, sportininkai lenktyniaus tik su CIK-FIA homologaciją atitinkančiais šalmais.

Kita naujovė, kurią turėtų įvertinti sportininkai ir komandos – tai ilgalaikė Lietuvos kartingo federacijos strategija dėl tarptautinių kategorijų. Nutarta penkis metus nedaryti jokių pakitimų šalies čempionato varžybose skirstant tarptautines kartingų kategorijas – „Mini 60“, „OK“. „OK-Junior“ ir „KZ2“. Tokį sprendimą Lietuvos kartingo federacija priėmė pirmoji  Baltijos šalyse. Tai iliustruoja ir akivaizdžią Lietuvos kartingo sporto orientaciją į europinę ir pasaulinę kartingo varžybų praktiką, kur vadovaujamasi CIK-FIA nuostatomis. Juolab, kad pastaraisiais metais įžvelgiama džiugi tendencija – vis daugiau Lietuvos sportininkų varžosi Europos ir pasaulio trasose.

Tai puikiai iliustruoja ir pirmosios šių metų lenktynės. Štai praėjusį savaitgalį „Circuito Internazionale Napoli“ kartodrome, CIK FIA Europos čempionato pirmame etape dalyvavo jaunieji lenktynininkai iš Lietuvos Gustas Grinbergas ir Kasparas Vaškelis.  Iš vyresnių sportininkų Europos čempionate važiuos galingiausią KZ2 klasės techniką pilotuojantis Rokas Baciuška.  Balandžio pradžioje vykusiose „WSK Super master series“ varžybose dalyvavo trys mūsų sportininkai – G. Grinbergas, K. Vaškelis ir Kajus Šikšnelis. Tokios tendencijos džiugina – tai kryptingi sportininkų ir viso Lietuvos kartingų sporto raidos tikslai.

Na o šeštadienį Anykščiuose bus daug įtemptos kovos, įtampos ir gausus būrys pačių greičiausiųjų lenktynininkų.  Be LKF kartingo čempionato pirmojo etapo lenktynių čia vyks ir LKF taurės bei „Artkart“ taurės varžybos, tad žiūrovams tikrai nebus nuobodu. 2018 metų sezoną sportininkai lenktyniaus 5-iuose Lietuvos kartingo čempionato etapuose.  Lenktynininkai varžysis Anykščių, Smalininkų, Aukštadvario, Vilniaus ir Elektrėnų kartodromuose.