Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Kartingo mokykla – pirmas žingsnis į automobilių sportą

2018.05.28.

Vieną gražų rytą šešerių metų sūnus tarė tėvams: „Užaugęs būsiu lenktynininku!“ Ar galima tokį vaiko norą pradėti pildyti jau iškart? Atsakymas vienas ir konkretus – ne tik, kad galima, bet ir būtina. Žinoma, tapti lenktynininku niekada ne vėlu, tačiau kuo anksčiau bus pradėta eiti šiuo keliu, tuo bus geriau.

Krepšininkas, futbolininkas, o gal lenktynininkas?

Vienu atveju tai gali būti tik vaikiškas noras, kuris galbūt išgaruos po vienos savaitės ar mėnesio treniruočių, kitu atveju – tai gali būti duota pradžia talento atradimui ir labai įdomiai lenktynininko karjerai. 

Be to, juk ir patys tėvai neretai pasvajoja, kad jų vaikas būtų ne tik krepšininku, šokėju, teisininku, bet ir lenktynininku. Krepšinio, futbolo ar šokių būrelių surasti tikrai ne problema – jų apstu, tačiau žinoti apie būrelius, kur nuo jaunų dienų ruošiami lenktynininkai – gali būti sudėtingiau.

Klausimas pamąstymui: „Ar žinote, kad Lietuvoje veikia ne vienas lenktynininkus nuo mažų dienų ruošiantis būrelis?“

Tai kartingas! Ta sporto šaka, kuri nereikalauja didelių investicijų ir kuri leidžia tėvams įsitikinti, ar jų vaikas tikrai labai nori ir gali būti lenktynininku.

Kartingas – pradžių pradžia

Svarbu yra ir tai, kad važiuoti kartais galima pradėti bet kada: nuo šešerių, dešimties, aštuoniolikos, trisdešimt ar net penkiasdešimt metų. Kartais lenktyniauja visi – ir patys mažiausi, ir patys vyriausi. Ši sporto šaka puikiai tinka bet kokioms amžiaus grupėms, bet kokius įgūdžius turintiems vairuotojams. Pradėti galima važiuoti mėgėjiškai ir esant potencialui kilti iki profesionalo aukštumų.

Kartingas yra pradžių pradžia į automobilių sporto viršūnę. Daugybė pačių garsiausių pasaulio ir Lietuvos lenktynininkų savo karjeras pradėjo būtent nuo kartingo. Pirmas žingsnis prie Formulės-1 bolidų vairo irgi buvo nuo čia.

Kartingas yra ypatingas užsiėmimas, nes tai gali būti ir sportas, ir tiesiog pramoga. Ji be galo populiari Lietuvoje. Čia turime daug kartodromų, kuriuose kasdien, praktiškai visais metų laikais vyksta mėgėjiški pasivažinėjimai, mėgėjiškos ir profesionalios varžybos. Daug kam tai būna pirma lenktyninė transporto priemonė, kuri įtraukia ir nebepaleidžia. Taip prasideda trasos trajektorijų šlifavimas, begalinės treniruotės, gilinimasis į šios sporto šakos specifiką.

Kartingo akademija – žingsnis ir į saugų eismą

Viso to pradžia gali būti labai ankstyva jaunystė. Tiek Vilniaus, tiek Kauno kartodromuose, taip pat Klaipėdoje ar Alytuje galima ne tik atvykti išbandyti šią sporto šaką, sudalyvauti vienose ar kitose varžybose, bet čia į būsimų lenktynininkų mokyklas – kartingo būrelius – galima atvesti ir įvairaus amžiaus vaikus, kurie svajoja tapti Hamiltonais, Loebais ar Ogierais.

Daugybė gerai žinomų Lietuvos automobilių sporto atstovų savo lenktynininko karjeras pradėjo būtent nuo kartingo, o tik po to persėdo į kėbulinius automobilius ir pasuko į ralį, žiedą a driftą.

Štai Vilniuje jau 51 metus gyvuojančiame, seniausiai be pertraukos veikiančiame Lietuvoje „Plytinės kartodrome“ pirmus žingsnius į automobilių sportą žengti pradėjo Ramūnas Čapkauskas, Kazimieras Vasiliauskas, Simas Juodviršis, broliai Ignas ir Jonas Gelžiniai bei daugelis kitų Lietuvos vardą automobilių sporto padangėje garsinančių tautiečių.

Net ir nesiekiant automobilių sporto aukštumų, kartingas gali suteikti daug praktinės vairavimo naudos bei leisti saugiau jaustis kelyje. Tai galioja tiek mažam, tiek dideliam.

Todėl kartingo mokyklų tikslas yra ne tik atrasti ir išugdyti jaunuosius talentus, bet ir išmokyti juos saugaus vairavimo, kultūringo elgesio kelyje, suprasti pagrindinius vairavimo principus ir t.t.

Į kartingo mokyklą atėjęs vaikas nebūtinai taps lenktynininku, tačiau jau nuo mažens turės suformuotus vairavimo įgūdžius, kaip elgtis ekstremaliose situacijose. Čia vaikai išmoksta ne tik lenktyniavimo pagrindų, saugaus elgesio trasoje, bet jie mokomi būti saugiais ir už trasos ribų.

„Kartingo akademija, kurią mes darome „Plytinės kartodrome“ turi dvi esmines reikšmes. Pirma, tai yra vaiko užimtumas ir jo lavinimas. Antra, nepriklausomai nuo to, ar vaikas lenktyniaus, ar nelenktyniaus, ar bus sportininkas, ar nebus sportininkas, jis nuo pat mažens gaus pačius svarbiausius vairavimo įgūdžius. Vaikai yra labai imlūs, taigi kol jie nėra „sugadinti“, jie gaus pačius teisingiausius vairavimo įgūdžius. Tai yra pati didžiausia šios kartingo mokyklos vertybė.

Visa tai yra susiję su saugiu eismu, nes kartas yra vienintelė transporto priemonė, kurią vaikas gali vairuoti legaliai.

Žinoma, taip pat, kartingo mokyklą galima laikyti ir sportininkų kalve, nes galbūt vienas iš dešimt, šimto ar tūkstančio vaikų bus ateities žvaigždė, kuria visi didžiuosimės ir džiaugsimės pasiekimais lenktynių trasoje“,- mintimis dalinosi „Plytinės kartodromo“ vadovas Darius Jonušis.

Kartingo subtilybės – ištisus metus

Vilniuje, „Plytinės kartodrome“, įkurta „Kartingo akademija“ jau gyvuoja beveik 10 metų. Tradiciškai užsiėmimai čia visada vykdavo nuo rugsėjo iki balandžio mėnesio – panašiai tiek laiko trunka ir mokslo metai. 2018 metais buvo nuspręsta akademijos veiklą vykdyti ir per vasarą – t. y. ištisus metus.

Akademijos auklėtiniai įgauna ne tik teorines žinias bei praktinius įgūdžius, bet ir kiekvieno mėnesio pabaigoje laiko egzaminus. Į juos įeina tiek teorinė, tiek praktinė dalis, įvairūs testai bei lenktynės dėl pozicijų.

Būsimieji lenktynininkai (ir ne tik) užsiėmimų metu supažindinami su kartais, lenktynių pagrindais, jie išmoksta teisingai naudoti saugumo įrangą, sukuriamos įvairios lenktyninės situacijos, daroma viso to analizė.

Jeigu tokią mokyklą baigęs vaikas ir netaps lenktynininku, tačiau įgytos teorinės žinios ir praktika jam pasitarnaus kasdieniniame gyvenime.

Lietuvoje veikiančios kartingo mokyklos kviečia pas save vaikus nuo 4 iki 18 metų, kurie yra suskirstomi į grupes pagal amžių bei turimus vairavimo įgūdžius. Tai leidžia instruktoriams paruošti specialias programas kiekvienai grupei ir atrasti geriausią būdą kuo greičiau ugdyti jų sugebėjimus. Mažieji užsiėmimuose važiuoja su silpnesniais, o vyresni bei labiau pažengę su galingesniais kartais.

„Kartingo akademijoje“ su vaikais būreliuose dirba patyrę „Lenktynių linija“ komandos treneriai, profesionalūs lenktynininkai bei daugkartiniai Lietuvos kartingo čempionai.

„Kiekvienas vaikas širdyje nori tapti čempionu, o mūsų užduotis suteikti jam reikalingas žinias bei įgūdžius, kurie jį nuves pergalingais keliais, kaip ne vieną mūsų komandos auklėtinį“,- sakė vienas iš trenerių Martynas Tankevičius.

Ir būsimam vairuotojui, ir lenktynininkui

„Plytinės kartodrome“ veikianti „Kartingo akademija“ - tai vieta, kur galima išugdyti ištvermingą bei atsakingą būsimąjį vairuotoją ar netgi profesionalų lenktynininką.

Vieni vaikai, nepasukę lenktynininko keliu nepamirš to, ką čia išmoko ir atsimins bei pritaikys žinias ir praktinius įgūdžius pradėdami vairuotojo stažą.

Kiti tuo tarpu, įgiję praktinių vairavo įgūdžių, puikiai susipažinę su kartingo sporto paslaptimis, ners į rimtas varžybas startuodami Lietuvos kartingo Čempionate. Šis sportas leidžia įgyti puikius vairavimo įgūdžius, nepasimesti ekstremaliose situacijose. Taip pat tai padeda formuoti kultūringą ir teisingą elgesį kasdieniniame eisme. Išsikrovę trasoje, jie nebenorės lakstyti gatvėse bei turės siekiamą gyvenimo tikslą.