Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Bajambalės sodyba arba kur vaikams praleisti atostogas

Seniai prabėgusiais, bet dar ne visų pamirštais
Nuotraukos

Seniai prabėgusiais, bet dar ne visų pamirštais tarybiniais laikais kiekviena rimtesnė įmonė ar gamykla turėjo ne tik savo poilsiavietes, bet ir vaikų stovyklas. Laikai keitėsi, TSRS subyrėjo, kaip „nereikalingas sovietinis paveldas“ buvo naikinamos ir stovyklos. Pirmajai euforijai ir polėkiui viską griauti atslūgus, staiga buvo susizgribta, kad ir nepriklausoma tapusios Lietuvos vaikams stovyklos vis tiek reikalinga. O tada paaiškėjo, kad buvusios visiems prieinamos stovyklos, keistomis aplinkybėmis, tapo arba uždaromis poilsiavietėmis, arba privačių namų kvartalais...

 

Ilgą laiką vaikų vasaros poilsio srityje buvo susidaręs savotiškas vakuumas, kuris, istorijos ratui apsisukus, pamažėl pradeda užsipildyti atgimstančiomis vasaros vaikų stovyklomis. Viena jų įsikūrusi netoli Trakų, Bajambalės kaime. Beje, kad būtų paprasčiau rasti, stovykla taip ir vadinasi – Bajambalės sodyba.

Atokiau nuo pagrindinių kelių įsikūrusi sodyba traukia savo gamta ir ramybe – šalimais nėra didelių ežerų, tad net karštą vasarą Bajambalės apylinkėse neburzgia automobiliai ir nesirenka minios atgaivos ieškančių tautiečių.

Užtat sodybos poilsiautojai per karščius gali mėgautis vandens procedūromis – didesniesiams sodybos teritorijoje yra iškastas tvenkinys, mažesnieji, saugiai prižiūrimi sodybos darbuotojų, gali tiuškentis netoliese įrengtame baseinėlyje, o stovyklautojus prižiūri ir visada pasirengęs ateiti į pagalbą stovyklos direktorius Denisas.

Įdomi detalė – Bamajambalės sodyba – puikus šeimyninio verslo pavyzdys. Denisas, sodybos direktorius, mama Valentina vadovauja virtuvėje, o sesuo Anastasija rūpinasi svečių priėmimu, stalų papuošimu ir renginių organizavimu. Matyt todėl, sodyba siūlo aukščiausios kokybės paslaugas ir kartą joje apsilankę vaikai taip nori čia sugrįžti.

Ir tai suprantama – gamta, gaivus oras, nuosavas vandens telkinys, puikiai įrengta aikštelėje kurioje šiuo metu galima žaisti Lietuvoje taip mėgstamą krepšinį arba vis populiarėjantį tinklinį. Kaip prim.lt pasakojo sodybos vadovas Denisas, augant norinčių vasarą praleisti vaikų srautams, siūlomas pramogas planuojama plėsti – įsigyti futbolo vartus ir pastatyti batutą.

Beje, suprasdami, kad vaikai stovykloje ne tik žais ir pramogaus, tačiau turės ir pasistiprinti, šeimininkai subūrė ypatingai stiprią virėjų komandą, vadovaujama mamos Valentinos. Kai yra svečių, darbas virtuvėje prasideda anksti ryte ir trunka iki vėlyvo vakaro. Moterys vaikams maistą gaminam kaip saviems – šviežią, sveiką ir labai skanų. Atsižvelgiama netgi į atskirų vaikų poreikius. Virtuvėje triūsianti artima šeimos draugė, virėja Rima prisiminė atvejį, kai atvykus grupei vaikų paaiškėjo, kad vienas yra alergiškas, o kito organizmas netoleruoja laktozės. Sprendimas buvo priimtas akimirksniu ir visai grupei būdavo gaminami vieni patiekalai, o tiems dviem vaikams vaikas ruošiamas atskirai.

Ypatingą koloritą virtuvėje gimstantiems šedevrams suteikia tai, kad mama yra kilusi iš Moldovos, tad moteris, atrodytų, įprastiems patiekalams, gamindama juos savaip, suteikia naują skonį. Turi Bajambalės sodyba ir savo firminį patiekalą. Kadangi ji įsikūrusi netoli Trakų, tai pagrindinis patiekalas yra... Ne, ne kibinai, kaip galėjo pagalvoti daugelis, o rankomis ruošiamos ir čia pat kepamos „Bajambalės bandelės“. Bandelės gali būti su kopūstais, mėsa, varške, grybais – pagamintos su meile ir tinkančios kiekvienam skoniui.

Panašu, kad tai jau spėjo įvertinti ne tik vaikučiai, bet ir jų tėveliai, tad kartą stovyklavusių Bajambalės sodyboje ir norinčių čia sugrįžti skaičius nuolat auga.

Aišku, kad po sočių pietų ar skanios vakarienės reikia pagalvoti ir apie nakvynę. Norint savotiškos egzotikos, galima sodybos kieme pasistatyti palapinę ir įsikurti joje. Tačiau tai nėra būtina, nes visų stovyklautojų laukia šviesūs ir jaukūs kambariai.

Visi, tiek triviečiai, tiek ir dviviečiai kambariai turi savo atskirus dušus ir tualetus. Papildomai yra įrengti ir bendri tualetai. Atrodytų – smulkmena, tačiau turint omenyje, kad kartais užsižaidę vaikai, ypač jaunesnio amžiaus, užsimiršta, o vėliau ne visada spėja, gausus san. mazgų skaičius yra neabejotinas stovyklos, besiorientuojančios į jaunesnio amžiaus lankytojus, pliusas.

Kiekvienos patalpos sienas „puošia“ kondicionieriai, kurie karštuoju metu vėsina orą ir šildo jį temperatūrai krentant. Taip padaryta tam, kad sodyboje svečiai galėtų ilsėtis ne tik vasarą, bet ir žiemą. Tai irgi yra aktualu, nes žiemą mokyklinės vaikų atostogos trunka net dvi savaites. Lietuvoje dar nėra paplitusi praktika leisti vaikus į stovyklas žiemą. Tikėtina, taip yra todėl, kad tarybiniais metais stovyklavietės su mediniais, vėjo perpučiamais namukais, žiemą neveikdavo, tačiau, panašu, kad atėjo laikas požiūrį keisti. Bajambalės sodyboje vaikai sėkmingai gali ilsėtis ne tik vasarą, bet ir žiemą. Aišku, norinčių maudytis žiemą ar žaisti krepšinį gal ir nebus labai daug, tačiau tikrai atsiras norinčių pasikaitinti pirtelėje ar ant užšalusio tvenkinio ledo pažaisti ledo ritulį.

Sodybos šeimininkai pasirengę visiems gyvenimo atvejams, tik, kad būtų paprasčiau, reiktų sąlygas ir pageidavimus apsitarti iš anksto. Tada vaikų poilsio netemdys jokie, net patys mažiausi, nesusipratimai ir, labai tikėtina, kad praleidę čia savaitę ar dvi, vaikai vėl norės sugrįžti į Bajambalę.

 

Prim.lt