Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Vila Santa Barbara – kur susilieja praeitis ir dabartis

Viena tokių, unikalesnių, kaimo turizmo sodybų yra Vila Santa Barbara
Nuotraukos

Kaimo sodybų šiandienos Lietuvoje yra nemažai. Beveik visos jos įsikūrusios prie upių arba ežerų, tačiau tik reta kuri gali pasigirti tuo, jog yra ne tik gražioje, bet ir ypatingoje vietoje. Dar mažiau yra sodybų, kuriuose būtų senų ar net senovinių pastatų.

 

Viena tokių, unikalesnių, kaimo turizmo sodybų yra Vila Santa Barbara, įsikūrusi Labanoro regioniniame parke. Atrodytų – kas čia tokio? Sodyba parke. Tačiau pažvelgus įdėmiau tampa aišku, kad vieta, kurioje stūkso Santa Barbara statiniai – ypatinga. Iš vienos pusės aplink sodybą teka upelis, sudarantis natūralią gamtos užtvarą, iš kitos pusės ją saugo platus ir gilus ežeras, tad čia nesunku pasijusti viduramžių Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės gyventoju, atvykusiu pasiilsėti į gamtos prieglobstyje įsikūrusią pilį. Sąlyti su senove ir šio krašto praeitimi dar labiau sustiprina sodyboje esantis senovinis vandens malūnas.

Tiesa, savo, kaip malūno funkcijų jis jau nebeatlieka, tačiau pats statinys ir nemažai senojo malūno detalių yra išsaugota. Taip pat sodyboje prieglobstį rado ir senosios malūno girnos. Įdomi detalė – senąjį malūną ir naująją sodybos pokylių salę skiria lygiai šimtas metų. Malūnas šiemet švenčia savo 121-ąjį gimtadienį, naujasis pastatas – 21-ąjį.

Kaip ir priklauso į antrą amžių įkopusiam pastatui, malūnas turi ir savo bilduką. Tiesa, pasak sodybos šeimininkų, su bilduku jie sutaria geruoju, tada eibių jis nekrečia, tačiau erzinti malūno senbuvio taip pat nereikėtų. Juolab, kaip minėjome, vieta, kur yra įsikūrusi vila – ypatingai.

Ne atsitiktinai tik per keltą kilometrų stiebiasi į dangų garsiosios Molėtų observatorijos pastatai, yra įkurtas Etnokosmologijos muziejus, o vasara šalimais vyksta ir senuosius pagoniškus laikus menančios šventės.

Visa ši, senove dvelkianti ir savų paslapčių turinti atmosfera, persiduoda ir šimtamečių medžių apsuptyje saugiai ir jaukiai įsikūrusiai Santa Barbarai.

Aišku, nemažai prie sodybos jaukumo prisideda ir tą ypatingą atmosferą palaiko ir svetingieji sodybos šeimininkai, svečių pasirengę laukti ištisus metus.

Vasarą Santa Barbara atrodo dailiai, čia galima smagiai praleisti laiką, tačiau reikia nepamiršti ir kitų metų laikų.

Žiemą, pasnigus ir ežerui pasidengus ledu prabunda kitoks, rečiau matomas, tačiau ne mažiau įstabus, šios vietos grožis. Gurgždantis po kojomis sniegas, per speigus pokšintis ledas ir net ir žiemą neužšąlantis, panašu, vis dar malūno girnų beieškantis ir smagiai per akmenis čiurlenantis upelis leidžia pasijusti tarsi atgijusioje pasakoje.

Vis dar netikite, kad sparčiai urbanizuojamoje Lietuvoje yra išlikę tokių unikalių, nepakartojamų kampelių, kur minimalus statinių skaičius sudaro su gamta darnią visumą, o ne darko ją? Abejojate ar tikrai šimtamečiuose malūnuose gyvena bildukai, kurie gali tiek padėti, tiek ir pakenkti? Atvykite į vilą Santa Barbara, praleiskite keletą dienų, atokiau nuo miesto šurmulio, nuolatinio skubėjimo, nervų bei įtampos, ir, labai tikėtina, kad visos abejonės dėl vietos ypatingumo ir čia tvyrančios nepakartojamos atmosferos, išsisklaidys. Raskite laiko sau ir pamatysite, kaip jūsų gyvenimas keičiasi į gerą.

 

Prim.lt