Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

10 idėjų pritrenkiamai atrodančioms užuolaidoms

Gerai apgalvotos interjero detalės gali sukurti pozityvų efektą ir namų erdvę paversti jaukesne nei iki šiol.
Nuotraukos

2019.02.14.

Neretai sutinkamas požiūris, kad norint atnaujinti namus būtina pasiruošti išleisti gana apvalią pinigų sumą. Tačiau gerai apgalvotos interjero detalės gali sukurti pozityvų efektą ir namų erdvę paversti jaukesne nei iki šiol. Tam nemažo atskiro biudžeto tikrai nereikės. Užuolaidos – puikus pavyzdys. Šios langų dekoravimo priemonės suteiks kambariui elegancijos ir taps akį traukiančiu akcentu. Pridėję jų praktines savybes, gauname nenugalimą kombinaciją, kuri gali praversti bet kuriuose namuose. Siūlome net 10 idėjų, kurios galbūt taps Jūsų įkvėpimo šaltiniu.

1. Ieškokite kombinacijų ar jas kurkite

Pradėkime nuo svarbiausios dalies: tiek dieninės, tiek naktinės užuolaidos kambaryje negali būti tiesiog pavieniui – tokiu atveju jos, tikėtina, nederės prie esamo interjero. Kad šios bėdos išvengtumėte, rekomenduojame ieškoti kitų dekoro elementų, su kuriais derinsite užuolaidas. Tam idealiai tiks staltiesės, kilimai, dekoratyvinės pagalvėlės bei kiti derančios spalvos aksesuarai.

2. Rinkitės neutralias spalvas

Tai nereiškia, kad norime atkalbėti nuo ryškesnių atspalvių, bet jei Jūsų langai ir taip yra kambario pažiba, galbūt nevertėtų persistengti. Rinkitės stilingas, elegantiškas neutralių spalvų užuolaidas, kurios atrodys gražiai, tačiau nebus pagrindiniu dėmesio akcentu. Veikiau priešingai – jos padės dar labiau atkreipti dėmesį į langus ir išlaikyti kambaryje balansą.

3. Skirkite dėmesio funkcionalumui

Veikiausiai tik su dieninėmis užuolaidomis neišsisuksite. Siekiant užtikrinti komfortą visą parą, bus reikalingos ir naktinės užuolaidos. Tam, kad užuolaidas valdyti būtu patogu, galima sumontuoti karnizų sistemas, valdomas pulteliu. Ši technologija yra ypač pravarti tiems, kurie nori uždengti didelius langus – ja patogiai, nepakildami nuo sofos, galėsite reguliuoti užuolaidas.

4. Tinkamai įvertinkite erdvę

Dar prieš pasirenkant užuolaidų spalvas, medžiagą bei raštus, reikėtų įvertinti erdvės specifiką: lubų aukštį, kambario dydį ir formą. Kodėl tai svarbu? Atsakymas paprastas – spalvotos ar ryškiaspalvės užuolaidos vizualiai kambarį padidins, o tamsios užuolaidos kambario matmenis optiškai sumažins. Jeigu lubos yra pakankamai žemos, užuolaidas tuomet vertėtų kabinti nuo pat jų.

5. Atsižvelkite į sezoniškumą

Tos pačios naktinės užuolaidos, kabančios ištisus metus, gali kiek pabosti. Kodėl nepakeitus jų pagal metų laikus? Atėjus šaltajam ir tamsiajam laikotarpiui rinkitės storesnės, standesnės medžiagos užuolaidas, kurios padės sulaikyti šilumą. Pavasariui ir vasarai tiks lengvo audinio, šviesesnių spalvų užuolaidos, padėsiančios dar geriau perteikti už lango esančią nuotaiką.

6. Derinkite virtuvės ir svetainės užuolaidas

Šiandien vis daugiau gyventojų renkasi atviro plano virtuves, kurios apjungia svetainę ir virtuvės kambarį. Toks pasirinkimas yra praktiškas ir jis neretai gelbėja nedidelių būstų savininkus. Visgi, jei užuolaidos drastiškai skirsis, ši erdvė neatrodys tvarkingai ir stilingai. Užuolaidų medžiaga arba spalva turėtų sutapti ir sudaryti visumą.

7. Neprašaukite su ilgiu

Jei esate matę būstų, kuriuose naktinės užuolaidos ilgesnės už dienines arba iki žemės užuolaidoms trūksta bent jau gero sprindžio, sutiksite, kad tai kambario tikrai nepuošia. Ilgis yra svarbus faktorius renkantis šias langų uždangas, nes per ilgos jos gali nesukurti norimo efekto ir būti mažiau praktiškos, o per trumpos tiesiog atrodys blogai. Planuojant užuolaidų ilgį, į langų dydį ir lubų aukštį atsižvelgti privalu. Nuo pat lubų prasidedančios užuolaidos atrodys prabangiai, dramatiškai ir vizualiai paaukštins erdvę. 

8. Nevenkite raštų

Renkantis raštuotas užuolaidas tereikia įvertinti bendrą interjerą: ar sienos, kilimai taip pat turi raštus, ar dominuoja vienspalvė stilistika. Yra nemažai teigiančių, kad geriau susilaikyti nuo raštais puoštų užuolaidų, jeigu erdvėje jau yra raštų, tačiau tai – ne itin teisinga. Dieninės bei naktinės užuolaidos gali būti dekoruotos geometriniais ar augalų raštais, kurie šiuo metu naudojami gana plačiai. Svarbiausia, kad raštų nebūtų per daug ir jie visi neatrodytų pernelyg vienodai, nes erdvė taps tiesiog didžiuliu margu spalvų kratiniu. Saikas – išties svarbus.

9. Velvetas grįžta

Velvetas jau nuo seno laikomas prabangos simboliu. Ši medžiaga grįžta į namų interjerą, ji drąsiai naudojama baldų apmušalams bei kitoms dekoro priemonėms. Iš velveto pasiūtos užuolaidos taip pat užkariauja vis daugiau šeimininkų širdžių. Tokios užuolaidos atrodo itin prašmatniai, pasižymi subtilia elegancija, žvilgesiu ir, žinoma, švelnumu. Suderintos su, tarkime, velvetinėmis dekoratyvinėmis pagalvėlėmis ar sofa, jos suteiks kambariui žavaus dramatiškumo.

10. Panaudokite šviesą savo naudai

Naktinės užuolaidos šiuo atveju bus trumpam paliktos nuošaly. Nuo langų padėties saulės atžvilgiu priklausys ir tai, kokios spalvos bei storio užuolaidas naudosite. Ten, kur saulės šviesos nebūna daug, rinkitės šviesias, skaidraus profilio užuolaidas, kurios praskaidrins kambarį. Jeigu saulė į langus plieskia nuolat, tuomet verta apgalvoti tamsesnių ir iš storesnio audinio pagamintų užuolaidų pasirinkimą.