Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Pusė sutiktų nerimaujančių moterų galvoja apie sugedusią santechniką

Jei į svečius pasikviesite dešimt moterų, greičiausiai pusė iš jų nerimaus dėl namuose užsikimšusios kriauklės
Nuotraukos

Jei į svečius pasikviesite dešimt moterų, greičiausiai pusė iš jų nerimaus dėl namuose užsikimšusios kriauklės, neveikiančio praustuvo ar kitų vonios problemų. Atliktas tyrimas parodė, kad santechnikos gedimai – dažniausiai nerimą kelianti namų ūkio problema. Ypač daug streso ji sukelia moterims, praneša draudimo bendrovė.

 

Bendrovė kartu su „Spinter tyrimais“ atliko Lietuvos gyventojų apklausą ir bandė išsiaiškinti, kokie rūpesčiai namuose sukelia daugiausiai problemų. Tyrimo rezultatai parodė, kad net 52 procentai respondentų dažniausiai sprendžia santechnikos gedimus. Kaip nekeista, dažniau jais rūpinasi moterys. Duomenys rodo, kad dėl šių gedimų 65 procentai skambinančiųjų – dailiosios lyties atstovės.  Vyrai dažniau rūpinasi elektros gedimais. Šią problemą nurodė net 28 procentai respondentų, pastarieji sudarė didžiąją dalį atsakiusiųjų. Tokio tipo gedimai  problemų kelia 46-55 metų asmenims bei didžiausių pajamų gavėjams“, – komentuoja draudimo bendrovės turto draudimo produktų vadovė Dalia Strazdienė.

Satistika taip pat rodo, kad moterys dažniausiai prašo sutvarkyti įrenginius, kurie naudoja vandenį, o vyrai – elektros prietaisus. Dėl pirmosios problemos dažniausiai kreipiasi 35-70 metų asmenys, dėl antrosios – 35-60 metų gyventojai.  

Miestiečiai turi daugiau technikos

Aukščiausio išsimokslinimo atstovams ir miestų gyventojams dažnai tenka susidurti su buitinės technikos gedimais.

„Tyrimo rezultatai parodė, kad 25 procentams respondentų dažniausiai tenka susidurti su buitinės technikos problemomis. Didmiesčiuose gyvenantys ir pasiturintys asmenys dažnai namus apstato įvairiais buitiniais prietaisais, negaili pinigų kasdienybę palengvinančiai technikai, todėl ir dažniau susiduria su gedimais. Lengviau išspręsti problemas pavyksta apsidraudusiems gyventojams. Būtent miestų gyventojai dažniausiai kreipiasi šios pagalbos. Jie sudaro 80 procentų skambinančiųjų. Miestų gyventojai taip pat renkasi platesnę apsaugą, kuri ir padengia buitinės ar kitos technikos gedimų žalas“, – sako D. Strazdienė.

Seni radiatoriai – šalta žiema

Daugelio nerenovuotų daugiabučių radiatoriai yra to paties amžiaus kaip ir pats namas, todėl neretai žiemą sukelia papildomų rūpesčių, kaip ir krosnis ar šildymo katilas privačiuose namuose. Nebe pirmos jaunystės šildymo sistemos dažnai prastai atlieka savo funkciją, genda, tampa nesandarios. Būtent šildymo sistemos gedimus tyrimo dalyviai nurodė kaip vieną iš keturių dažniausiai pasitaikančių problemų buityje. Taip sakė net 17 procentų apklaustųjų.

Spynos amžinai netarnauja

Durų spyna žmones verčia jaustis saugiai ir ramia širdimi palikti daiktus namuose. Tačiau jos nėra amžinos, su laiku dėvisi, dyla, neprižiūrimos sugenda bei užsikerta. Taip atsitikus nemažai gyventojų ima panikuoti ir laužti spyną, tačiau taip tik pablogina situaciją. Svarbu laiku iškviesti meistrą. Inžinerinių tinklų gedimai žmonėms sukelia tiek pat rūpesčių, kiek ir užsikirtusios spynos – taip atsakė po 11 procentų respondentų.

Audros nebaisios

Kiek mažiau gyventojams rūpi gamtinių jėgų padaryti nuostoliai. Nors per audras virstantys medžiai sudaužo automobilius, vėjo pakelti daiktai išdaužia langus, o smarkus gūsis plešia stogus, tokie nuostoliai neramina tik 9 procentus apklaustųjų. Pasak D. Strazdienės, ši problema aktualesnė kaimų gyventojams, kadangi ten yra senesnės statybos namų ir dėl to šios teritorijos gyventojai nukenčia dažniau.

Signalizacija gali būti apgaulinga

Vidury nakties įsijungusi namų ar automobilio signalizacija tikriausiai išgąsdintų ne vieną. Pagalvoję, kad namuose vaikšto įsilaužėlis, gyventojai ima nerimauti. Nors ir ne itin dažnai, tačiau kartais melagingai suveikusi signalizacija gąsdina 4 procentus apklaustųjų.